backward-compatible حدود یک سال از عرضه ی قابلیت پشتیبانی از نسل قبل می گذرد و حالا اکس باکس ایده های جدیدی برای این عناوین در سر دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بدون شک پشتیبانی از عناوین نسل قبل یکی از بهترین ویژگی های اکس باکس وان است، حال مایکروسافت تصمیم دارد به عناوین نسل قبل که در خرده فروشی ها در دسترس هستند، جان تازه ای ببخشد.

backward-compatible

تعدادی از بازی ها که در لیست پشتیبانی از نسل قبل اکس باکس هستند، در جعبه هایی فرستاده می شوند که اکس باکس ۳۶۰ و اکس باکس وان روی آن نوشته شده. این یک پیغام از طرف مایکروسافت است که به مشتریان می گوید: “بیشتر بازی های قدیمی روی اکس باکس وان شما قابل اجراست و شما می توانید آن ها در تعطیلات خریداری کنید.” یکی از کاربران سایت NeoGAF بعد از دیدن کاور هایی مانند عرضه ی BFG بازی DOOM و Fallout 3 در فروشگاه والمارت تصاویر بالا را به اشتراک گذاشته است.

در کنار لوگو های کنسول اکس باکس وان و ۳۶۰، روی کاور با فونت کوچک تر نوشته شده که DOOM 3 روی اکس باکس ۳۶۰ و اکس باکس وان قابل اجراست. منظور این کاور این است که شما فقط نیاز دارید بازی را روی اکس باکس وان نصب کنید پس به احتمال زیاد آپدیت پشتیبانی از نسل قبل برای کسانی که به اینترنت متصل نشده اند درون این دیسک گنجانده شده است. کنسول هایی که در سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ فروخته شده و هنوز به اینترنت متصل نشده اند کد های لازم برای اجرای این بازی را ندارند ولی از آنجایی که روی کاور بازی اشاره نشده که نیاز به اینترنت برای بازی کردن دارید، پس بازی آپدیت های لازم برای کنسول شما را به همراه دارد.

واقعا این یک حرکت هوشمندانه از سمت مایکروسافت است. اکس باکس موفق شد بعد از زمینه سازی های بزرگ در ایالات متحده کنسول پلی استیشن را بعد از ۲ سال و نیم تلاش پشت سر بگذارد. تعطیلاته پیش روی ما بازه ی زمانی بسیار مهمی برای مایکروسافت است چراکه سیاست های آینده خود را از فروش و نظرات مشتریان در همین فصل تعیین می کند.

به نظر من بزرگترین دلیلی که مایکروسافت به در خواست کاربران دست به تغییر کاور عناوین نسل قبل زد این است که از این به بعد هر بازی خریداری شده از نسل قبل در قفسه ی بازی های اکس باکس وان شما با بازی های دیگر تطابق دارد!

در مورد این کاور ها چه فکر می کنید؟ آیا تصمیم به خریداری آن ها دارید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

VENTUREBEAT

96 پست
محمد داودی
دانشجوی رشته ی نرم افزار، علاقه مند به IT و دنیای بازی های ویدیویی. همیشه اخبار مربوط به اکس باکس را دنبال میکردم و سعی میکنم که جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوطه را در وینفون پوشش دهم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ME MAJIDI
پاسخ دهید یکشنبه 29 آبان 1395

دوستان ی کانال هست که کد شارژ میزاره حتما جوین شید.حداقل ی نگاه.
آدرسش اینه @PasargadCS

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,