نسخه بتای عنوان Battlefield 5 تقریبا ایده خوب و کاملی از این که از نسخه رایانه شخصی این بازی انتظار چه گزینه‌های گرافیکی باید داشته باشیم، به ما داده است و ما تقریبا می‌دانیم که جلوه‌های بصری و گرافیکی این بازی چطور به نظر خواهند رسید. و اکنون به لطف این موضوع تقریبا به شناخت کلی نسبت به نسخه‌های ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو این بازی هم رسیده‌ایم و می‌دانیم کنسول‌های میان نسلی چه عملکردی در مقابل این بازی خواهند داشت.

Digital Foundry اخیرا نسخه بتای این بازی را روی هر دو کنسول میان نسلی سونی و مایکروسافت تحلیل کرده و نتیجه آن نشان داده که مخصوصا نسخه ایکس باکس وان ایکس این بازی، کاملا تاثیر گذار بوده و جلوه‌های بصری و گرافیکی بسیار چشم‌نوازی ارایه کرده است. هر دو این کنسول‌ها به نظر می‌رسد از مزیت سیستم رزولوشن پویا بهره‌مند هستند. روی کنسول مایکروسافت، نسخه بتای Battlefield 5 تعداد پیکسل 2160p را هدف قرار داده است اما معمولا تا بین رزولوشن 1836p و 1944p افت می‌کند. این در حالی است که در نسخه پلی‌استیشن ۴ پروی نسخه بتای این بازی، رزولوشن از تاثیر گذاری کم‌تری برخوردار است چرا که رزولوشن آن از مقدار ایده‌آل 1296p به 1800p سقوط آزاد می‌کند.

از نظر نرخ فریم هم هر دو نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس به سختی به نرخ فریم ۵۰ تا ۶۰ بر ثانیه می‌رسند. این نکته را هم باید اضافه کنم که هر دو نسخه کنسول‌های میان نسلی نسخه بتای بازی بتلفیلد ۵ در حال حاضر از مشکلات جدی و قابل توجه اجرایی رنج می‌برند. روی نسخه ایکس‌باکس وان ایکس نسخه بتای Battlefield 5 نرخ فریم می‌تواند تا حدود ۴۵ فریم بر ثانیه هم افت کند در حالی که نسخه پلی‌استیشن ۴ پروی آن تا نرخ فریم ۴۰ بر ثانیه می‌تواند افت کند که مقدار بیشتری از نسخه ایکس‌باکس وان ایکس را نشان می‌دهد.

پس فعلا تا انتشار نسخه بتای این بازی می‌توانیم بگوییم که در بین کنسول‌های میان نسلی، نماینده مایکروسافت عملکرد بهتری از خود نشان داده و شایستگی‌های خودش را به خوبی ثابت کرده است. البته بی شک باید این نکته را هم به خاطر سپرد که این فقط نسخه بتای این بازی بود و نسخه کامل آن هنوز زمان زیادی تا عرضه دارد. به همین جهت هم هنوز تقریبا فرصت مناسبی برای جبران وجود دارد و نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو این بازی هنوز هم می‌تواند عملکرد خودش را بهبود دهد. البته همان نسخه ایکس‌باکس وان ایکس هم زیاد در تست‌ها عملکرد ثابت و مقتدرانه‌ای نشان نداد که می‌توان امیدوار بود که این نقص در نسخه کامل این بازی برطرف شود. بلاخره نسخه بتای یک بازی به درد چنین مواقعی می‌خورد و استودیوی دایس (DICE) قطعا از این موارد یادداشت برداری می‌کند تا در جهت رفع و اصلاح آن‌ها اقدام کند. قطعا آن‌ها ایده بهتری درمورد نسخه کامل این بازی و عملکرد گرافیکی آن در ذهن خود دارند که بهتر از این نتایج بتا خواهد بود. به عنوان مثال دمویی که آن‌ها در رویداد Gamescome 2018 به نمایش گذاشتند، به مراتب عملکرد بهتری در آمار و ارقام از خود نشان داد.

Battlefield 5 با یک تاخیر یک ماهه نسبت به تاریخ عرضه قبلی خود در تاریخ ۲۹ آبان سال جاری برابر با ۲۰ نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

منبع :

GAMINGBOLT

910 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,