ما امسال با یکی از بزرگ‌ترین و عمیق‌ترین نسخه‌های سری Battlefield سر و کار داریم که ویژگی‌های جدید زیادی به این فرانچایز اضافه کرده است. از اضافه شدن بخش بتل‌ رویال گرفته تا بسیاری از چیزهای دیگر، نشان می‌دهد که این بازی نوآوری‌های زیادی به همراه آورده تا بالاترین سطح سرگرمی را ارایه کند.

Battlefield 5 در ماه اکتبر میلادی عرضه خواهد شد اما در این لحظه به نظر می‌رسد که EA و Dice عجله زیادی ندارند و زیادی مضطرب به نظر نمی‌رسند انگار که به کار خود مطمئن هستند و می‌دانند این بازی به موفقیت‌های زیادی دست پیدا خواهد کرد. البته خبرهای زیادی تا به حال منتشر شده که نشان می‌دهد تیم سازنده از برنامه خود عقب است، نظیر همین چند مدت پیش که اعلام شد بخش بتل رویال این بازی در زمان عرضه‌اش آماده نخواهد بود و بعدا به آن اضافه خواهد شد. شاید هم دلیل عدم ایجاد نگرانی و اضطراب در سازندگان این بازی همین است که می‌خواهند به مرور زمان و کم کم بازی خود را توسعه دهند. امروز هم اعلام شده که یکی دیگر از بخش‌های این بازی که شخصی سازی خودروها باشد، در زمان عرضه آن آماده نخواهد بود.

بله می‌بینیم که این بازی کم کم طوری نشان می‌دهد که انگار با حداقل آمادگی عرضه می‌شود و سازندگان آن بسیاری از بخش‌هایش را به آینده واگذار کرده‌اند. قطعا عرضه این بازی در ماه اکتبر و ترافیک بازی‌های بزرگ و AAA پر هزینه و مورد انتظار، یکی از دلایل اصلی‌ای است که سازندگان در ساخت این بازی عجله می‌کنند در صورتی که می‌توانند عرضه آن را به زمان دیگری موکول کنند و جای آن یک بازی ارزشمند و کامل روانه بازار کنند.

در به‌روزرسانی جدیدی در وبسایت Battlefield استودیوی دایس اعلام شده که بخش شخصی‌ سازی خودرو و هواپیما تا زمان عرضه این بازی آماده نخواهد شد و پس از عرضه آن به این بازی اضافه خواهد شد. اگر قرار است هر روز خبر بیشتری از این بازی بشنویم که قرار شده بخش دیگری از آن ساخته نشود تا بازی به زمان اعلام شده برسد، آیا بهتر نیست که کمی زمان انتشار آن عقب بیافتد تا حداقل بازی کاملی در دست داشته باشیم؟ این بازی درست بین دو بازی بزرگ سال یعنی Red Dead Redemption 2 و Call of Duty: Black Ops 4 عرضه خواهد شد و اکنون که پیش‌خرید‌های آن هم زیاد خوب پیش نمی‌رود و از دو بازی گفته شده بسیار کم‌تر بوده، بهتر نیست عرضه‌اش را به زمان دیگری موکول کنند تا حداقل فرصت فروش مناسبی داشته باشد؟

به هر حال امیدواریم دیگر چنین خبرهایی، نه تنها از این بازی بلکه از هیچ بازی دیگری نشنویم تا در همان زمان عرضه بتوان از انجام بازی‌ها لذت برد و آن‌ها را بازی‌های کاملی دانست. راه‌های منطقی‌تر بیشتری وجود دارد اما الکترونیک آرتس هنوز هم سر نظر خود ایستاده و حاضر به تغییر آن نیست. Battlefield 5 در تاریخ ۲۷ مهر سال جاری برابر با ۱۹ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد.

منبع :

GAMINGBOLT

664 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,