بازی Battlefield V جدیدترین نسخه از مجموعه تیراندازی بتل‌فیلد در زاویه اول شخص است که چندی پیش برای کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی عرضه و منتشر شد. برخلاف دیگر عناوین، Battlefield V از تروفی و اچیومنت‌های نسبتا کمی برخوردار است و تعداد آن‌ها حتی به 30 تا هم نمی‌رسد.

معرفی

به راهنمای تروفی و اچیومنت‌های Battlefield V خوش آمدید. از آن جایی که کسب کردن اکثر تروفی و اچیومنت‌های بتل‌فیلد 5 به علاوه تروفی پلاتینیوم در حالت آنلاین انجام پذیر است، به دست آورردن تروفی و اچیومنت‌های این بازی آسان است. برای کسب کردن تمام تروفی‌ها دو کار مهم و کلیدی وجود دارد: داستان بازی را روی درجه سختی Hardcore به اتمام برسانید و در بخش چند نفره به 500,000 امتیاز بازیکن دست یابید. تعداد کمی از کارهای گوناگون در حالت آنلاین وجود دارد اما آن‌ها نیز در طول مسیر شما به رتبه‌های بالاتر کامل می‌شوند. آیتم‌هایی هم برای جمع آوری در بخش کمپین بازی وجود دارند اما لازه هیچ یک از تروفی‌های بازی نیستند بنابراین می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید.

قدم اول: تمام کردن بخش داستانی روی آخرین درجه سختی Hardcore

بخش داستانی بازی Battlefield V بسیار کوتاه است؛ این بخش تنها 3 فصل دارد که هر کدام از این فصل‌ها، به سه ماموریت تقسیم می‌شوند. بنابراین، ما 9 ماموریت برای تمام کردن داریم که باید توجه داشته باشید که از همان ابتدا، داستان را با درجه سختی Hardcore آغاز کرده و به پایان برسانید. درجه سختی Hardcore از همان ابتدا در دسترس بازیکنان قرار گرفته و تمام کردن بازی با این درجه سختی، نه تنها یک تروفی طلایی، بلکه تروفی درجات سحتی پایین‌تر را نیز برای شما آزاد خواهد کرد. تمام کردن بخش داستانی Battlefield V روی درجه سختی Hardcore خیلی هم سخت نیست؛ به این صورت که شما همچنان چک‌پوینت‌ها را در اختیار دارید و با این که آسیب بیشتری از دشمن دریافت می‌کنید، اما باز هم برای مردن، به 4 تا 6 ضربه دشمن نیاز است. در طرف دیگر، سلامتی شما نیز پس از چند ثانیه و به صورت خودکار بازیابی می‌شود و مشکل خاصی را برای شما به وجود نخواهد آورد. علاوه بر این، می‌توانید ابتدا بخش داستانی را روی درجه سختی Easy به پایان برسانید تا با مپ‌ها و چینش مراحل آشنا شوید و سپس به سراغ درجه Hardcore بروید تا پیشروی برای‌تان راحت‌تر باشد. تمام کردن داستان روی درجه سختی Hardcore، به طور متوسط 4 تا 5 ساعت زمان نیاز دارد.

قدم دوم: بخش چند نفره

تروفی‌های سخت و چالش برانگیز برای بخش چند نفره، تنها دو عدد هستند؛ یکی گرفتن 500,000 امتیاز به عنوان بازیکن و دیگری، گرفتن 100,000 امتیاز با هر یک از کلاس‌های بازی. امتیازی که با هر کلاس دریافت می‌کنید، در مجموع محاسبه می‌شود و اگر با هر کدام از 4 کلاس، 100,000 امتیاز کسب کنید، به یک 100,000 امتیاز دیگر نیز نیاز دارید تا تروفی را از آن خود کنید. گرفتن این تروفی که شاید چالش برانگیزترین تروفی بازی Battlefield 5 باشد، حدود 15 ساعت زمان نیاز خواهد داشت؛ البته این زمان بستگی به سطح مهارت شما نیز دارد. شما می‌توانید با رفتن به بخش Profile > Statistics > Classes > Score از نحوه پیشرفت خود مطلع شوید.

اطلاعات کلی

  • درجه سختی تروفی و اچیومنت‌ها: 4 از 10
  • مدت زمانی که طول می‌کشد تا بازی را پلاتینیوم کنید: بین 20 الی 25 ساعت
  • تعداد تروفی‌های آنلاین: 16 عدد (3 تروفی برنز trophy، 8 تروفی نقره trophy، 4 تروفی طلا trophy، 1 تروفی پلاتینیوم trophy)
  • تعداد تروفی‌های آفلاین: 6 عدد (3 تروفی نقره trophy، 3 تروفی طلا trophy)
  • تعداد اچیومنت‌های بازی: ۲۱ اچیومنت و معادل 1000 امتیاز
  • تعداد تروفی‌های که می‌توان متوجه آن نشد: ندارد
  • تروفی و اچیومنت‌هایی که گلیچ دارند: بله، تمامی تروفی و اچیومنت‌های بخش داستانی دارای گلیچ هستند
  • آيا درجه سختی روی دریافت تروفی و اچیومنت‌ها تاثیر گذار است؟ بله، بازیکنان باید بازی را روی درجه سختی‌های مختلف تمام کنند
  • حداقل دفعاتی که باید بازی را کامل کنید: یک بار

World War Two Hero

توضیح: تمامی تروفی‌های بازی را کسب کنید.


Storyteller

توضیح: داستان‌های جنگ Under no Flag، Nordlys و Trailleur را روی درجه سختی Medium تمام کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید سه فصل داستانی بازی یعنی Under No Flag و Nordlys و Tirailleur را روی درجه سختی Medium به اتمام برسانید.


Veteran

توضیح: داستان‌های جنگ Under no Flag، Nordlys و Trailleur را روی درجه سختی Hard تمام کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید سه فصل داستانی بازی یعنی Under No Flag و Nordlys و Tirailleur را روی درجه سختی Hard به اتمام برسانید.


Sins of the Fathers

توضیح: داستان‌های جنگ Under no Flag، Nordlys و Trailleur را روی درجه سختی Hardcore تمام کنید؛

هاردکور، سخت‌ترین درجه سختی Battlefield V است و بازیکنان از همان ابتدا می‌توانند بازی را روی این درجه سختی تمام کنند. از طرفی تمام کردن بازی روی حالت هاردکور، تروفی و اچیومنت‌های سایر درجه سختی‌ها را هم آزاد می‌کند. بخش داستانی بتل‌فیلد V کوتاه است و بازیکنان با 9 مرحله مختلف (سه داستان جنگ که هر کدام سه مرحله دارند) روبه‌رو می‌شوند (البته در حال حاضر یک بخش داستانی دیگر هم به بازی اضافه شده است). تمام کردن این بخش نهایت چهار الی پنج ساعت زمان‌بر است (البته روی درجه سختی هاردکور). همانند سایر درجه‌های سختی، در هاردکورد هم نوار سلامت شما بازیابی می‌شود و چک‌پوینت‌های مختلفی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. تنها تفاوت، این است که میزان‌ آسیب‌رسانی دشمنان به شما بیشتر از قبل خواهد بود. در این میان چند نکته را برای ساده‌تر شدن این تروفی و اچیومنت اضافه کنم که در کمترین زمان و به‌ سادگی بتوانید بازی را روی حالت هاردکور تمام کنید. اولین و اصلی‌ترین مورد این است که بازی را در حالت رانینگ تمام کنید. با انجام دادن هر ماموریت داخل مراحل، بازی به‌ صورت خودکار ذخیره می شود و اگر بلافاصله پس از انجام ماموریت مورد نظر کشته شوید، بازی از ادامه داستان بارگذاری می‌شود. مورد دوم این است که مهمات در طول بازی سخت یافت می‌شود، (مگر اینکه در پایگاه‌ها به‌ دنبال مهمات بگردید) از این رو سعی کنید مدام از سلاح‌های مختلفی استفاده کنید و با کشتن دشمنان حتما مهمات‌شان را بردارید.


Lovely

توضیح: داستان جنگ Under No Flag را تمام کنید؛

به اتمام رساندن اولین فصل بازی که Under no Flag نامیده می‌شود روی درجه سختی دلخواه که کار بسیار ساده‌ای است. این فصل از سه ماموریت Crossing Lines و Butcher and Bolt و Onslaught تشکیل شده است.


Store fuglar fanga ingi flugor

توضیح: داستان جنگ Nordlys را تمام کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید دومین فصل داستانی بازی که Nordlys نامیده می‌شود را روی درجه سختی دلخواه به پایان برسانید. این فصل از سه ماموریت Silent و All is Ash و Wolf and Dog تشکیل شده است.


Ou La Mort

توضیح: داستان جنگ Tirailleur را کامل کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید دومین فصل داستانی بازی که Tirailleur نامیده می‌شود را روی درجه سختی دلخواه به پایان برسانید. این فصل از سه ماموریت Liberté و Égalité و Fraternité Ou La Mort تشکیل شده است


Off-hand

توضیح: در حالت چند نفره، 10 دشمن را از طریق اسلحه ثانویه در یک راند بکشید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید در یک دور بازی، با اسلحه دوم خود 10 نفر از دشمنان را بکشید. توصیه می‌شود که برای گرفتن این تروفی، حالت Conquest را برای بازی انتخاب کنید زیرا این حالت بیش از بقیه مودها به طول می‌انجامد و فرصت بهتری برای گرفتن 10 کیل دارید. اسلحه‌های دوم، تپانچه‌ها هستند که توصیه می‌شود Ruby را در بین آن‌ها انتخاب کنید زیرا این اسلحه بُرد بیشتری دارد و در همان ابتدای بازی در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد. برای استفاده از تپانچه خود نیاز نیست نشانه بگیرید و دقیق باشید؛ شما می‌توانید به دشمنان شبیخون بزنید و آن‌ها را با فاصله کم از پشت غافلگیر کنید.


Enemy Attrition

توضیح: در حالت چند نفره، در یک بازی 10 نفر را بکشید؛

به مانند تروفی قبلی که باید در یک دور بازی، 10 دشمن را می‌کشتید، برای دریافت این تروفی و اچیومنت نیز باید در یک دور بازی، 10 نفر را نابود کنید، با این تفاوت که می‌توانید از هر اسلحه و جنگ افزاری برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید. کسب کردن این تروفی بسیار راحت است و در همان ابتدای ورود به بخش چند نفره می‌توانید آن را دریافت کنید.


Hoist the Flag

توضیح: در بخش چند نفره 10 پرچم را در حالت Frontlines تصاحب کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید به حالت Frontlines در بخش چند نفره مراجعه کنید. در این حالت شما باید پرچم‌هایی را فتح کنید و دشمن را به عقب برانید. به محض این که به یکی از قرارگاه‌های دشمن رفته و جزئی از گرفتن پرچم باشید، به راحتی امتیاز فتح پرچم را کسب می‌کنید و این کار باید 10 بار تکرار شود. دقت داشته باشید که اگر هم تیمی‌های شما پرچم‌ها را بدون حضور شما بگیرند، امتیاز این کار برای شما محسوب نمی‌شود.


Globetrotter

توضیح: در هر کدام از نقشه‌های اصلی بازی (نقشه‌های روز عرضه) حالت کانکوئست را تجربه کنید؛

دریافت این تروفی و اچیومنت با این که سخت نیست اما می‌تواند زمان گیر باشد. برای کسب کردن آن باید وارد حالت Conquest شوید و در تمام هشت نقشه زمان عرضه بازی حداقل یک بازی را به پایان برساید که این نقشه‌ها شامل Narvik و Devastation و Twisted Steel و Rotterdam و Fjell652 و Hamada و Arras و Aerodrome می‌شود. دو راه برای گرفتن این تروفی دارید؛ راه اول این که در یک سرور ثابت بمانید و نقشه‌های مختلف را یکی پس از دیگری امتحان کنید و راه دیگر این است که با رفتن به Multiplayer > Advanced Search > Game Modes: Conquest > Maps: Your Missing Map > View Servers > Join نقشه‌هایی را که از دست داده‌اید، دقیقا مشاهده کنید.


Death from Above

توضیح: در حالت چند نفره، پنج تسلیحات جنگی ثابت را از طریق هواپیما نابود کنید؛

این تروفی بدون شک، سخت‌ترین و آزار دهنده‌ترین تروفی بازی Battlefield V است. برای کسب این تروفی و اچیومنت شما باید سوار یک هواپیما شوید و با استفاده از تیربار آن، پنج اسلحه ضد هوایی یا AA-Gun را نابود کنید. حتما و حتما توصیه می‌شود که این تروفی را با کمک یکی از دوستان‌تان و به صورت اختصاصی دریافت کنید نه در سرور عمومی! علاوه بر این، توصیه می‌شود که به سراغ حالت Conquest، ترجیحا در نقشه Arras بروید. زمانی که نقشه را از بالا مشاهده می‌کنید، حتما حواستان به هواپیما باشد تا سریع کنترل آن را به دست بگیرید و پس از پرواز کردن، ضدهوایی‌های دشمن را کاملا نابود کنید. دریافت این تروفی و اچیومنت می‌تواند برای شما به یک دردسر جدی تبدیل شود اما سعی کنید آن را به کمک دوستانتان و با شرایط از پیش برنامه ریزی شده کسب کنید زیرا رسیدن به هدف در سرورهای عمومی می‌تواند به یک کابوس تبدیل شود.


Fender Bender

توضیح: در حالت چند نفره، پنج تسلیحات جنگی ثابت را از طریق هواپیما نابود کنید؛

برای کسب این تروفی و اچیومنت خیلی ساده باید با استفاده از وسایل نقلیه درون نقشه‌ها، پنج دشمن را زیر بگیرید و بکشید. بهترین وسیله برای رسیدن به این هدف، تانک است که به سختی نابود می‌شود. شما می‌توانید با مشاهده نقشه از بالا، از در دسترس بودن وسایل نقلیه با خبر شوید و خیلی سریع کنترل آن‌ها را به دست بگیرید. پس از نشستن در وسیله نقلیه‌، سریع به سمت قرارگاه‌های دشمن بروید و هر دشمنی را در سر راه می‌بینید، زیر کنید.


Grim Reaper

توضیح: در حالت چند نفره، 30 نفر را بکشید؛

شاید راحت‌ترین تروفی و اچیومنت در تمام بازی، همین باشد. برای کسب این تروفی و اچیومنت خیلی ساده باید به صورت مجموع، 30 دشمن را در بخش چند نفره بکشید که خیلی زود می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.


!Call ’em in

توضیح: در حالت چند نفره، زمانی که در نقش رهبر گروه هستید، در یک راند از دو تقویت کننده استفاده کنید؛

برای کسب این تروفی و اچیومنت، بهتر است که اسکواد (جوخه) خود را بسازید تا مطمئن شوید که همیشه لیدر یا سرپرست آن گروه هستید. پس از ساختن اسکواد خود، به راحتی وارد یک حالت، ترجیحا Conquest شوید و خیلی سریع می‌توانید با فعالیت خود و دیگر هم‌ تیمی‌هایتان، Squad Point دریافت نمایید. برای این که بتوانید نیروی پشتیبانی خبر کنید، حداقل باید امتیاز اسکواد 2450 را کسب کنید و پس از کسب کردن این حد از امتیاز، با نگه داشتن کلید‌های LB + RB در ایکس باکس وان/ L1 + R1 در پلی استیشن 4، نیروی کمکی خبر کنید. با فرود آمدن تجهیزات کمکی، حتما نباید آ‌ن‌ها را بردارید و از آن‌ها استفاده کنید و تنها لازم است تا درخواست فرستاده شدن را صادر کنید. برای دو بار درخواست کردن تجهیزات در یک راند، شما حداقل به 4900 امتیاز نیاز دارید.


Combat Engineer

توضیح: در حالت چند نفره، 10 سنگر مختلف بسازید؛

با تجربه هر بازی در حالت Conquest در هر نقشه، شما می‌توانید با فشردن کلید جهت پایین دی‌پد، جعبه ابزار خود را به دست بگیرید و خطوط دفاعی و سنگرهای مخصوصی را در هر یک از قرارگاه‌ها و نزدیک پرچم‌ها بسازید. شما به راحتی می‌توانید با فشردن کلید RT در ایکس باکس وان / R2 در پلی استیشن 4، سنگرهایی را کنار هم بسازید و ساختن هر کدام از آن‌ها به چند ثانیه زمان نیاز دارد. با ساختن این سنگرها و خطوط دفاعی به صورت نزدیک به هم شما می‌توانید در عرض یک تا دو دقیقه، 10 سنگر بسازید و تروفی را دریافت نمایید.


Heads Down

توضیح: در حالت چند نفره، پنج دشمن را به‌ طور کامل تحت فشار قرار بدهید؛

برای suppress کردن یا تحت فشار قرار دادن یک دشمن، شما باید در نزدیکی او شلیک کنید و او را در شرایط بدی قرار دهید. با انجام دادن این کار، امتیاز suppress کردن را دریافت می‌کنید و بازی این را به شما اطلاع می‌دهد. دریافت این تروفی و اچیومنت بسیار راحت است چرا که شما می‌توانید با هر اسلحه و جنگ افزاری دشمن را تحت فشار قرار داده و رسیدن به این هدف با استفاده از تیربارها بسیار راحت‌تر نیز می‌شود. فقط حواستان باشد که مستقیما به دشمن شلیک نکنید و با شلیک کردن به نزدیکی او، نیروی دشمن را تحت فشار قرار دهید.


Jack of All Trades

توضیح: در هر یک از کلاس‌های اسالت، مدیک، ساپورت و ریکان 100 هزار امتیاز کسب کنید؛

در بازی چهار کلاس مختلف وجود دارد که Assault و Medic و Support و Recon نامیده می‌شوند و شما می‌توانید پیشرفت خود با هر کلاس را با رفتن به Profile > Statistics > Classes > Score مشاهده نمایید. برای گرفتن این تروفی، شما باید با استفاده از هر یک از این کلاس ها، حداقل 100,000 امتیاز تجربه یا ایکس‌پی کسب کنید. شما تقریبا با هر کاری که در بازی انجام می دهید، امتیاز دریافت می‌کنید و گرفتن این تروفی با بازی کردن مرتب و حرفه‌ای شدن با اسلحه‌ها و نقشه‌های بازی، کاری زمان بر اما سرگرم کننده است. با کسب کردن 100,000 امتیاز با هر یک از کلاس‌ها، در مجموع به حداقل 400,000 امتیاز نیاز دارید. همچنین توجه داشته باشید که گرفتن این تروفی در راستای تروفی‌ واچیومنت‌های بعدی نیز قرار می‌گیرد.


Eager Beaver

توضیح: به‌ عنوان یک بازیکن 100 هزار امتیاز کسب کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت، توضیحات مربوط به تروفی Elite را مشاهده کنید (تروفی پایین).


Elite

توضیح: به‌ عنوان یک بازیکن 500 هزار امتیاز کسب کنید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید با هر کدام از کلاس‌های دلخواه بازی، 500,000 امتیاز کسب کنید. این تروفی قطعا به تروفی Jack of All Trades مرتبط است چرا که شما باید با هر کدام از کلاس‌ها، 100,000 امتیاز کسب کنید و مجموع امتیازات خود را به 400,000 امتیاز برسانید. پس از رسیدن به چنین عددی نیز تنها با استفاده از کلاس انتخابی دلخواه خود به بازی کردن بپردازید تا مجموع امتیازات خود را به 500,000 برسانید و تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب نمایید. برای کسب این تروفی . اچیومنت به حداقل 15 ساعت زمان نیاز دارید و می‌توانید برای چک کردن نحوه پیشرفت خود به Profile > Statistics > Classes > Score مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که برای دریافت امتیازات بیشتر سعی کنید قرارگاه‌ها را تسخیر کنید یا به هم تیمی‌های خود به طرق مختلف کمک نمایید.


Last Man Standing

توضیح: در حالت چند نفره، سه عوض دیگر گروه روی مکان شما اسپاون (ظاهر) شوند؛

کسب کردن این تروفی واچیومنت بسیار آسان و راحت است. شما تنها باید وارد یک بازی در هر حالت و نقشه‌ای شوید و در طول بازی، سه هم تیمی در محل شما Respawn (دوباره ظاهر) شوند که کاملا غیر ارادی است و بازی‌بازان به صورت خودکار این کار را انجام می‌دهند، دقیقا همان طور که شما می‌توانید این کار را با کمک از حضور دوستانتان انجام دهید. تروفی و اچیومنت Last Man Standing را بدون آن که متوجه شوید، دریافت خواهید کرد.


Not On My Watch

توضیح: در حالت چند نفره، ده هم تیمی را زنده کنید؛

فرقی نمی‌کند که کلاس شما در بازی چه باشد؛ شما همیشه می‌توانید در هنگام مرگ هم‌‌تیمی‌های خود، آن‌ها را زنده کنید تا یاری را از دست ندهید. کسب این تروفی و اچیومنت نیز بسیار راحت است چرا که شما باید 10 بار، با ضربه خوردن و به زمین افتادن هم‌تیمی‌های خود، آن‌ها را زنده کنید و احتمالا در یک دور بازی، تروفی و اچیومنت Not On My Watch را کسب خواهید کرد.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,