دستگاه هولو‌لنز مایکروسافت گواهی ایمنی محافظت از چشم را دارد و این کمپانی قول ساخت یک کلاه ایمنی مخصوص، برای هولو‌لنز را در سال ۲۰۱۸ داده است. اما برخی شرکت‌ها در حال حاضر مشغول کار با هولو‌لنز در کارگاه‌ها هستند و همین حالا به این کلاه نیاز دارند. با ما در وینفون همراه باشید.

شرکت meemim که در زمینه سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) فعال است در حال حاظر یک اپلیکیشن بر اساس هولو‌لنز مایکروسافت توسعه داده است که کاربران می‌توانند به وسیله آن محل لوله‌ها، کابل‌ها، فاضلاب شهری و دیگر تاسیسات پنهان درون زمین را ببینند که داشتن این قابلیت در کارگاه‌های ساختمانی بسیار مفید است. اما در این شرایط کاری داشتن کلاه ایمنی یک الزام و نداشتن آن خطایی غیر قابل پذیرش و موجب اخراج فرد از کار خواهد شد.

بر همین اساس آنها تا قبل از ارائه راهکار مایکروسافت به بازار یک آداپتور برای اتصال کلاه ایمنی به هولو‌لنز طراحی کرده‌اند به نحوی که محافظت از سر و کارکرد هولو‌لنز تحت تاثیر وجود آن قرار نگیرد.

قطعات این آداپتور با پرینتر سه بعدی تولید شده است و دقیقاً در نقاط اتصال تعبیه شده برای اتصال سربند به هولو‌لنز نصب می‌شود. این کار باعث توزیع وزن در نواحی گسترده‌تری از سر و استفاده از هولو‌لنز را در طولانی مدت راحت‌تر از زمانی که وزن فقط از طریق سربند هولو‌لنز توزیع می‌شود می‌کند.

تنها تغییرات لازم جهت نصب این آداپتور روی هولو‌لنز، باز کردن دو پیچ از آن است که این تغییر باعث از بین رفتن گارانتی آن و راحتی استفاده از آن یا کلاه ایمنی نخواهد شد.

طراحی کلاه ایمنی مخصوص هولو‌لنز نیز به کمک شرکت نوآوری‌های بِردستون واقع در تورنتو انجام گرفته است و در حال حاضر نسخه سوم از آن در حال طراحی می‌باشد. کلیه قطعات کلاه می‌تواند با پرینتر سه بعدی یا توسط قالب و ریخته‌گری تولید شود.

شرکت میمِم اعلام کرده است راهکار آنها بی عیب و نقص کار می‌کند و نصب آن روی هولو‌لنز فقط ۲ دقیقه زمان می‌برد و نیز این هدست به راحتی و با باز کردن دو پیچ و برگرداندن سربند اصلی به جای خود به حالت اول باز خواهد گشت.

کلاه ایمنی مخصوص آنها تا کنون بیش از ۲۰۰ ساعت در کارگاه‌ها مورد آزمایش قرار گرفته است و آنها برنامه‌هایی برای توسعه بیشتر این ایده و رفع نواقص آن که یکی از آن استفاده از هولو‌لنز در نور شدید خورشید است ادامه خواهد داشت.

منبع :

MSPU

23 پست
محمدعلی معدلی
علاقه مند به اخبار و وقایع حوزه های تکنولوژی و فن آوری دوستدار شرکت مایکروسافت و نرم افزارها و سرویسهای عالی اون
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,