در حالی که این روز‌ها تجارت موبایل مایکروسافت به حاشیه رانده شده است و مایکروسافت کم‌تر از آن سخن می‌گوید اما، باید باور کنید که مایکروسافت این بخش را فراموش نکرده و مطمئنا برنامه‌ها و استراتژی‌هایی را برای این بخش اندیشیده است. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر با وینفون همراه باشید.

به قلم JASON WARD، نویسنده‌ی سایت ویندوزسنترال

می‌دانم که شاید احمقانه به نظر بیاید اما قبل از اینکه خشم تمام وجودتان را فرا بگیرید، بگذارید چند نکته متذکر شویم:

 • مایکروسافت قبلا استراتژی برای تلفن‌های همراه داشت.
 • استراتژی مایکروسافت موفقیت‌آمیز نبود.
 • این استراتژی هنوز هم با شدت بیش‌تر و یا کم‌تر در جریان است.

 

چیزی که باید درک شود این است که بین استراتژی‌های مایکروسافت  در زمینه‌ی تلفن‌های همراه و نحوه‌ی اجرا همیشه تمایزاتی وجود داشته که در نهایت منجر به موفقیت و یا شکست آن استراژی می‌گشت. به معنای دیگر، هیچگاه داشتن استراتژی تضمینی برای موفقیت و یا موفق‌شدن در این زمینه نشده است. بنابراین مقاله‌ای که در ادامه خواهید خواند آنالیزی از چشم‌انداز مایکروسافت در این زمینه است.

ویندوز بر روی دستگاه‌های جیبی

اولین تلاش مایکروسافت در زمینه‌ی تلفن‌های همراه در سال ۲۰۰۰ اتفاق افتاد. این شرکت در این سال از Pocket PC 2000 رونمایی کرد که سیستم‌عاملی بر مبنای Windows CE را اجرا می‌کرد.

رابط‌کاربری این دستگاه به نوعی طراحی شده بود که یادآور رابط‌کاربری ویندوز دسکتاپ برای کاربران باشد. این رابط به هیچ عنوان کاربرپسندانه نبود و با استانداردهای فعلی(شایدم استانداردهای سال ۲۰۰۰) به طور کلی در تضاد بود. آیکون‌ها و منوهای کوچک این دستگاه باعث می‌شد که استفاده از قلم استایلوس اجباری باشد. اما به هرحال مایکروسافت موفق شده بود تا ویندوز را بر روی یک دستگاه جیبی اجرا کند که دستاورد مهمی برای مایکروسافت در این زمینه به حساب می‌رفت.

Pocket PCها تکامل پیدا کردند تا جایی که به ویندوز موبایل ۶.۵ رسیدند و قدرت آشنای ویندوز، مانند مجموعه آفیس را در جیب کاربران تجاری و تکنسین‌ها قرار دادند. نکته‌ی مهمی که باید به یاد داشته باشیم این است که در آن زمان این دستگاه‌ها در زیر سایه رایانه‌های شخصی‌ای قرار داشتند که پردازش شخصی را تعریف می‌کردند. البته این بدین معنی نیست که در آن زمان هیچگونه اپلیکیشنی برای ویندوز موبایل تهیه نشده بود. درست مانند چیزی که در برنامه‌های دسکتاپ می‌بینیم، در آن زمان نیز کاربران برای نصب یک اپلیکیشن مجبور بودند آن را از طریق جستجو در اینترنت پیدا کنند. این روند تا زمانی که مایکروسافت محیطی متمرکز برای انتشار این اپلیکیشن‌ها را تدارک دید، ادامه داشت.

در آن زمان تلفن‌های هوشمند ویندوزی دستگاه‌های جیبی قدرت‌مندی بودند که توانایی جستجو در اینترنت، ارسال ایمیل، مدیریت فایل‌ها و … را داشتند؛ این بدین معنی‌ است که در آن دوره استراتژی‌های موبایلی مایکروسافت در مسیر درستی قرار داشتند.

برداشته‌شدن تمرکز پردازش موبایلی از روی رایانه‌های شخصی

در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸، هنگامی که تجارت گوشی‌های هوشمند اپل و گوگل که بر روی مشتریان عادی تمرکز داشتند رونق گرفت، تجارت موبایل مایکروسافت که تنها بر روی مشتریان سازمانی تمرکز داشت با اختلال روبرو شد. تولد اکوسیستم اپلیکیشن‌های موبایل باعث شد تا این دستگاه‌ها دیگر در زیر سایه رایانه‌های شخصی قرار نداشته باشند.

مایکروسافت هم برای اینکه از قافیه عقب نماند، با نسخه‌ی هفتم ویندوزفون، سعی کرد سیستم‌عامل لمسی مناسبی را برای مشتریان عادی توسعه دهد.

رابط‌کاربری کاشی‌-محور این سیستم‌عامل عزیمتی از رابط کاربری دسکتاپی بود. همچنین توانایی دستکاری سیستم‌عامل توسط کاربران نیز برداشته شد.

با این حال، هر چند که پاسخ سریع مایکروسافت به رقبای خود باعث شد که این شرکت در تقلای ساخت رابط‌کاربری‌ای مخصوص کاربران عادی باشد اما این اتفاق هرگز باعث نشد تا تلاش‌های این شرکت در راستای یکپارچه‌کردن هسته‌ی سیستم‌عامل موبایل و دسکتاپ متوقف گردد. این نکته‌ی مهمی است زیرا یک هسته‌ی مشترک باعث می‌گردد تا قدرت کامل یک رایانه‌ی ویندوزی در دستگاه‌های دیگر نیز ظهور کند. از همین رو هسته‌ی مشترک سیستم‌عامل‌ها همیشه پایه‌ی اصلی چشم‌انداز مایکروسافت در زمینه‌ی موبایل بوده است.

تا اینجای کار هنوز هم استراتژی موبایل مایکروسافت در مسیر درستی قرار داشت.

محقق‌شدن رویای یک ویندوز متمرکز به لطف هسته‌ی مشترک(OneCore)

عملکرد مایکروسافت در زمینه‌ی گوشی‌های هوشمند را باید از چشم‌انداز تعهد این شرکت برای ساخت یک هسته‌ی مشترک که بر روی تمام دستگاه ویندوزی اجرا گردد، دید. برخلاف رقبا، مایکروسافت هرگز تمام تمرکز خود را برای ارائه‌ی تجربه‌ای موبایلی نگذاشته است و در عوض همیشه در صدد ارائه‌ی تجربه‌ی مشترک از سیستم‌عامل دسکتاپ و موبایل خود بوده است.

اگرچه پایبند ماندن به چنین تعهدی سخت و دشوار است اما نتیجه‌ای که با خود در بر دارد، فراهم آوردن قدرت کامل یک رایانه‌ی ویندوزی در دستگاه جیبی شما است.

البته با وجود اینکه مایکروسافت در تقلای ساخت هسته‌ای مشترک برای دستگاه‌های ویندوزی است اما این باعث نمی‌شود که تلاش‌های این شرکت در حوزه‌ی تلفن‌های هوشمند متوقف گردد و توجهی به آن نکند.

ویندوزفون ۸ و ویندوز ۸، مایکروسافت را یک قدم به چشم‌انداز هسته‌ی مشترک سیستم‌عامل‌ ویندوز و پی‌سی‌های جیبی نزدیک‌تر کرد. هرچند که تلفات این پیشرفت میلیون‌ها کاربر ویندوزفون ۷.۵ بودند که نمی‌توانستند به نسخه‌ی جدید دستگاه‌شان را به‌روزرسانی کنند. با نسخه‌ی بعدی، یعنی ویندوزفون ۸.۱ مایکروسافت بازهم یک قدم نزدیک‌تر شد تا اینکه بالاخره ویندوز ۱۰ توانست رویای دیرینه مایکروسافت را رنگ حقیقت ببخشد. ایجاد بستر اپلیکیشن‌های یونیورسال به توسعه‌دهندگان اجازه‌ می‌داد با یک‌بار کدنویسی، اپلیکیشن‌ خود را بر روی دستگاه‌ مختلفی اجرا کنند؛ البته برای اجرای بی‌نقص برخی دستکاری‌های کوچک نیاز بود.

اگرچه اکنون ویندوز ۱۰ موبایل از هسته‌ی مشترک ویندوز ۱۰ استفاده می‌کند اما بازهم نسبت به نسخه‌ی دسکتاپ این سیستم‌عامل کمی‌ و کاستی دارد و در جایگاه پایین‌تری قرار گرفته است. با اجرای CShell بر روی دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های ARM، نابودی قریب‌الوقوع این سیستم‌عامل موبایلی در آینده‌ی نزدیک حتمی است و ما باید از این پس انتظار عرضه‌ی موبایل‌های ویندوزی‌ای را داشته باشیم که به لطف CShell نسخه‌ی کامل ویندوز ۱۰ را اجرا می‌کنند.

باتوجه به این اوصاف باید گفت که بله، استراتژی مایکروسافت برای محقق‌شدن رویای پی‌سی‌های جیبی که ما آن‌ها را موبایل می‌نامیم، در مسیر درستی قرار دارد.

ویندوز ۱۰ ARM با CShell؛ چشم‌اندازی محقق‌شده

اولین مزیتی که ویندوز ۱۰ بر روی پردازنده‌های ARM با خود به همراه دارد، بهبود مصرف باتری در لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و دستگاه‌های ۲ در ۱ ویندوزی است. واضح است که مایکروسافت از این موقعیت نخواهد گذشت و با اضافه‌کردن قابلیت ایجاد تماس تلفنی، دستگاه‌های جدیدی را خواهد ساخت که علاوه بر اینکه می‌توانند مانند یک تلفن‌همراه حمل‌پذیر و سبک باشند، قدرت یک رایانه‎ی کامل ویندوزی را نیز با خود به همراه دارند.

CShell این اجازه را می‌دهد که وقتی دستگاه را در دست خود گرفته‌اید، دستگاه  عملکرد یک موبایل را انجام دهد و هنگامی که آن را به وسیله‌ی قابلیت کانتینیوم به صفحه‌نمایشی دیگر متصل کرده‌اید، نسخه‌ی کامل ویندوز روبروی شما قرار گیرد. CShell همان چشم‌اندازی است که مایکروسافت از آغاز ورود به عرصه‌ی موبایل در ذهن خود می‌پرورانده و اکنون این چشم‌انداز در شرف پیوستن به حقیقت است و بالاخره قرار است قدرت ویندوز بر روی دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل‌ها برابر باشد.

این بدین معنی است که استراتژی پی‌سی‌های جیبی مایکروسافت هنوز در راه قرار دارد و مایکروسافت بخش موبایل را فراموش نکرده است.


دیدگاه خود را درباره‌‌ی مقاله‌ی بالا با ما در میان بگذارید. به نظر شما مایکروسافت می‌تواند به‌لطف CShell بازگشت قدرت‌مندانه‌ای به حوزه‌ی تلفن‌های هوشمند داشته باشد و بالاخره طرفداران دیرینه‌ی خود که همیشه انتظار یک دستگاه ناب را می‌کشیدند راضی کند؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

Cshell اخرین مهره مایکروسافت توی موبایل هست
به نظرم باید جواب بده چون ویدیو هایی که ازش دیدم واقعا خوب بودن حتما مایکروسافت بازم روش کار میکنه و بهترش میکنه باید یه چند ماه دیگه صبر کرد ببینیم چی میشه.

هادی
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

با سلام
ماکروسافت باید با موبایل خدافظی کنه و باور برای این مطلب احمقانه ترین فکره بسه من از ۶.۵ تا اخرین بیلد بودم بسه دیگه تحمل هر زبون طراحی یا کوفتی دیگه هم خواستن بدن بسه مردم رو به سخره گرفتن اینا جز موش ازمایشگاهی بودن چیزی رو نمیخان.
توی دسکتام حرفی برای گفتن ندارم و میگم مایکی یکی ولی توی موبایل بره کلا کشکش رو بسابه بهتره.
توکیا رو کلا نابود کرد رفت حالا خودش رو میخاد بد نام تر کنه

  alireza
  پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

  کسی شما رو مجبور نکرده موش آزمایشگاهی بشی؟؟عضویت تو اینسایدر زوریه؟؟
  اگه میبینی با زور عضو اینسایدرت کردن بیا خودم برات شکایت میکنم😐😐😐 عاشق کسایی مثل شما هستم که فکر میکنید نوکیا رو مایکروسافت از بین برد😕😕
  بد نیست نگاهی به تاریخچه نوکیا بندازی.از هر کسی میپرسم چرا میگی نوکیا رو مایکروسافت نابود کرد چیزی نمیگین حالا شما چه جوابی داری؟

   hamid
   پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

   موش ازمایشگاهی؟؟ فقط تو پروژه اینسایدر موش نبودیم . اینکه اول گفت همه دستگاه های با رم یک ویندوز ۱۰ رو میگیرن . ولی بعد زد زیرش . وقتی دو سال گوشی جدید نداده به چ حقی گوشی مثل لومیا ۱۵۲۰ و ۹۳۰ از رده خارج میشن؟ ینی فقط یه گوشی ۹۵۰ و ۶۵۰ اپدیت بگیرن؟؟
   برو تو پروژه اینسایدر ببین چه ایده هایی دادن کاربرا که خیلی کاربردین اما تو این چن سال هیچی . عملی نشده
   وقتی دستگاهت امکانات پیش پا افداده رو نداره و تو بیلدای رسمی باگ هایی هست که گاها تو نسخه اینسایدر نیس خود تو وسوسه نمیشی وارد پروژه بشی؟

    alireza
    پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

    جالبه از یه طرف میگین مایکروسافت هیچ کدوم از ایده های کاربرا رو انجام نمیده بعد از اون ور عضو اینسایدر میشین که ویژگی جدید بگیرید؟؟مگه مایکروسافت به ایده های کاربرا اهمیت نمیده پس چرا عضو اینسایدر میشین و منتظر ویژگی هستین؟؟شما اینو واسه من هضم کن!!
    دوما مایکروسافت با خودشه که میخواد موبایل جدید بزنه یا نه چه ربطی به موش آزمایشگاهی شدن داره؟؟پشتیبانی مایکروسافت سه ساله حالا کم یا زیاد که در مورد ۱۵۲۰ و ۹۳۰ تقریبا اجرا شدنمیدونم رم گوشی من(۶۵۰) ۱ هست و ویندوز ۱۰ رو دارم ۶۴۰ هم همین طور،مشکل از جای دیگه بود
    اپدیت نبودن خود گوشی ها

     hamid
     پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

     اولا من گفتم که ویژگی های درخواستی کاربرا که خیلی ایده های خوبی بودن و رای بالا داشتن هیچکدوم عملی نشد . نگفتم که کلا هیچ ویژگی اضافه نشد .
     اصلا هیچ ویژگی هم اضافه نشه همون موارد رفع باگ که الکی تو توضیحات بیلد میداد کاملا کافیه واسعه وسوسه شدن برای اینسایدر شدن . پشتیبانی وقتی قطع میشه که گوشی جدید بیاد . وقتی گوشی جدیدی نیس و گوشی من از رده خارجه چ جوری اپدیت بگیرم؟ ینی ۶۵۰ شما از ۹۳۰ قویتره؟؟ یا سخت افزارش به روز تره یا به قول خودت دستگاه اپدیت نیس که اپدیت هارو نمیگیره؟؟
     چ جوریه که پرفور منس ۹۳۰ رو ویندوز ۱۰ از ۶۵۰ بیشتره و بهتر کار میکنه ولی به دلیل ضعف سخت افزار از گردونه خارج میشه؟؟
     اما بحث فروختن موبایل / شما بیا ۹۳۰ و ۹۵۰ بنده رو بخر طوری ک ضرر نکنم
     اینکه کم میارین میگین مجبورت نکردن ویندوز بخری هم بحثش جداس ولی سهم ویندوز ۱۰ موبایل تو بازار کاملا گویای حقیقته . اگر واقعا ویندوز موبایل خوب بود مردم دنیا میخریدن. ۹۵ درصد ادمای دنیا احمقن که ای او ای اس و اندروید دارن و فقط ما ویندوزیا عاقلیم .

      alireza
      پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

      جالب تر شد!!!:/
      رفع باگ الکی که توی توضیحات اینسایدر مینویسه!!!اگه الکی هست که واقعا هم بعضی وقت ها هست چرا بازم عضو اینسایدر میشی؟مگه الکی نیست؟خودت داری میبینی که هر کسی عضو اینسایدر شده داره میناله علتش هم معلومه باگ زیاد زیاد زیاد.همین باگ های زیاده که گوشی رو به فنا مقبره.کافیه یه هفته عضو اینسایدر بشی وقتی برگردی رسمی دیگه گوشی گوشی سابق نیست!!
      پس وسوسه شدنی در کار نیست اگه ویژگی جدیدی اضافه میشد اره ولی وقتی اضافه نمیشه چه فایده؟؟ لازم نیست بگی ویژگی اضافه میشه یا نه خودت داری میبینی که اضافه نمیشه
      تو اپدیت جدید ایموجی اضافه کرد!!تقویم چینی!!اینا فکر کنم ویژگی به حساب نیان
      فقط کانتیتیوم بود که اونم برای ۹۵۰ یود
      فکر کنم شما منظور منو از اپدیت بودن گوشی نگرفتی
      اپدیت فریمور این چیزی هست که ۹۳۰ و ۱۵۲۰ باهاش سازگار نیستن.تا حالا حساب کردی ببینی ۱۵۲۰ چند تا اپدیت فریمور گرفته؟من حساب کردم هیچی!!برای ویندوز ۱۰ هیچ اپدیت فریموری نگرفته.۶۵۰ یک یا دوبار گرفته یک بارش برای double tap بود.سخت افزار قوی که ملاک نیست سخت افزار باید به روز باشه الان اسنپ ۸۰۰ واقعا هنوز قویه و ارزون الان کدوم شرکت هست که روی میان رده هاش از اسنپ ۸۰۰ استفاده کنه؟؟یا اسنپ ۸۰۸ یا حتی ۸۱۰(درموارد کم استفاده شده)
      درضمن شما نمیتونی از سیاست مایکروسافت ایراد بگیری!!چون بقیه هم همینن
      مگه اس۶ چشه که اندروید ۸ رو احتمالا نمیگیره؟سخت افزارش ضعیفه؟همه همینن حالا کم یا زیاد
      من بیام گوشی شما رو بخرم که ضرر نکنی؟یعنی وقتی شما یک میلیون دادی برا گوشی موقع فروش هم باید همون یک میلیون بخرن؟؟شما گوشی رو دست بگیری دست دوم حساب میشه و قیمتش نصف میشه!!
      من گفتم مجبور بودی ویندوز بخری؟؟دقیقا حرف منو بیار تا من خیالم راحت بشه!!
      اخر حرفت هن که اصلا به بحث ما ربطی نداشت نمیدونی واسه چی گفتی ما اینجا سر فروش بحث نمیکنیم یا سر عقل و منطق
      من خودم با ویندوز حال میکنم شاید باورت نشه از اندروید که زده شدم از بس دیدم داره حالم به هم میخوره از شرکت اپل و سیاست هاش هم خوشم نمیاد مثلا سر همین حذف اپ ها ی ایرانی.امسال که اپ ایرانی حذف کنه سال دیگه معلوم نیست چه میکنه.
      درضمن گوشی جدید هست ما تو کشور ایران زندگی میکنیم!!از ۹۳۰ و ۱۵۲۰ به بعد ۹۵۰ اومد ۶۵۰,elitex3 ، Alcatel , ودوتای دیگه.

       hamid
       پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

       تا وقتی اپدیتی رو نگیری چطور میتونی بفهمی رفع باگ واقعا بوده یا نه؟ ضمنا خود دونا سارکار گفت عملکرد و بازده ویندوز ۱۰ موبایل تو هر بیلد روی گوشی های حتی یکسان ممکنه متفاوت باشه پس ممکنه باگی روی یه لومیا ۷۳۰ باشه و که رو لومیا ۷۳۰ دیگه ظاهر نشه . وقتی اپدیت جدید میاد احتمال اینکه رفع باک نداشته باشه نزدیک به صفره ولی صفر نیس که من بتونم ازش چشم پوشی کنم . پس وسوسه میشم که اپدیت کنم . هرکی اینسایدر نشده هم داره میناله . الکی جو نده اینسایدر فلانه اینسایدر نشید . بیلد اصلی و اینسایدر یه گندن . من شخصا هر اپدیت میاد جدا از همه چی منتظرم سرعت گوشی زیاد شه و انتظار بیجا ندارم . پس بازم وسوسه شدن منطقیه .
       میدونی اپدیت فیرم وار ( نه فریمور که تو میگی ) برا چیه؟؟ کی گفته اگه قدیمی باشه دستگاه اپدیت نمیشه؟؟؟ اندروید تو هر اپدیت فیرم وار باش اپدیت میشه. یه بار یه لومیا ۱۰۲۰ با اون سخت افزار ضعیفش و به قول تو خیلی قدیمیش رو بگیر دستت و به روش تغییر ریجستری اپدیت کریتور رو روش نصب کن و با چشمات ببین که تو هیچ موردی نسبت به گوشیت کم نمیاره پ ربطی به سخت افزار قدیم جدید نداره .
       اینکه رو میانرده اسنپ ۸۰۰ نمیذارن دو دلیل داره . یکی هزینه بالاش نسبت به اسنپ سری ۴۰۰ یا ۲۰۰ . و دیگری اینکه این تراشه ها نسلی هستن و بعد از مدتی توسط کوالکام عرضه نمیشن . وگرنه معماری اسنپ ۸۰۰ چیپ گرافیکی (gpu ) و تمام مواردش از اسنپ ۲۱۰ جدید تره . برو مقایسه ش هست تو سایت کوالکام . قبل اینکه حرفی بزنی مطالعه کن
       در مورد گلکسی اس ۶ اپدیت هارو مرتب گرفت و عملکرد اندروید کاملا روش با ثبات بود . اگرم مشکلی بود ظرف چند رور یا یه هفته پچ رفع باگ رو میداد . بحث اپدیت اندروید رو پیش میکشی فقط گوشی خود شرکت رو مثال بزن منظورم نکسوس هاس که زیر نظر گوگل طراحی میشن . بحث دیگه اینکه اس ۶ با اندروید ۷ داره به خوبی کار میکنه و مشکلی نداره که منتظر اپدیت باشی براش .اگر بخوام بیرون از مایکی مثال اپدیت بزنم باید اسم گوشی اچ تی سی ۸x رو بیارم یا برادر کوچیکترش . چرا اپدیت نشدن؟؟؟ اپدیت نشدن اونا تقصیر اچ تی سیه ولی اپدیت نشدن اس ۶ تقصیر گوگل؟؟؟
       در مورد ایفونم که نگم برات . ایفون ۵ اس ای او اس یازده رو میگیره و بحث سخت افزارو وارد شیم بازی مثل gangstar new Orleans رو به راحتی اجرا میکنه اما لومیا ۹۵۰ نه . علتشو میدونی؟؟؟ ب خاطر دایرکس هس که نسخه ش تو موبایل قدیمیه و نه کمکاریه گیم لافت .
       یه جوری فاز برداشتی از سیاست ایفون بدم میاد انگار مایکرو سافت ایرانو تحریم نکرده . ریجن گوشیتو بزار ایران ببینم اصلا استور داری؟؟ کرتانا رو هم از دست میدی .
       حتما میخوای بگی مایکرو سافت دلش برامون سوخته و ای پی ایرانو نبسته 😀
       استور ویندوز ۱۰ موبایل جدا از اینکه برنامه درس درمون نداره کلا کارایی هم نداره . سرعت دانلود که خودت میدونی . خیلی از برنامه هام مشکل اپدیت نشدن دارن .
       امروز بیدار میشی میبینی فلان برنامه از استور جم شد .
       ایفون اصلا تمایلی به فروش تو ایران نداره و ایران سهمش تو خرید ایفون ناچیزه.
       در ضمن مگه احمقم یه گوشی خارج از کمپانیه مایکی بخرم؟؟ خود مایکی پشتیبانی درس حسابی نداره چ برسه اچ پی که تو بازار موبایل حرفی واسه گفتن نداره .
       تو با چیه ویندوز حال میکنی؟؟ با این که تمام اپ هایی که ایفون از استورش جم کرد رو تو قبلشم تو ویندوز نداشتی الانم نداری حال میکنی؟؟ یا ریزمینگ و کرش؟
       اینکه تو از ایندروید خوشت نمیاد سلیقته و دلیل منطقی براش نداری اما من با دلیل منطقی از ویندوز ایراد گرفتم. من نگفتم چون ویندوز دورمه ازش بدم میاد .
       کجای دنیا گوشی بخری قیمتش نصف میشه؟؟ ۹۳۰ بنده رو شما میخری ۷۰۰ تومن؟؟ نصف قیمتم کمتره.
       بازم میگم سهم پلتفرم تو بازار جهانی گویای همه چیزه .
       اندروید چون ده های تولید کننده گوشی پشتشن سهمش بیشتره طبعا اما ایفون به قدری خوب کار کرده که داره رقابت میکنه با چندین شرکت بزرگ مث سامسونگ ال جی سونی هواوی و شرکتای کوچیک تر مثه ایسوز .
       یا حق رفیق

        alireza
        پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

        بلید رسمی با اینسایدر یکیه؟دوتاشون یه گندن؟عجب سه روز اینسایدر بودم یک بیلد غیر رسمی گرفتم مثل سگ پشیمون شدم حالا میگی اپدیت اینسایدر با رسمی یکیه؟؟خخخ
        قبل از این که به من بگی تلفظ درست firmware چه طوریه بهتره خودت گوش بدی چه طور خونده میشه
        تلفظ من یه ذره اشتباه داره تلفظ تو کلا اشتباهه استاد تو گوگل ترنسلیت گوش بده
        هر کسی اینجا لومیا ۱۰۲۰ رو به ویندوز ۱۰ اپدیت کرده از سرعت خیلی پایین و باگ های فراوونش نالیده و سر یه ماه برگشته ۸.۱ !!به نظرم بد نیست یه نگاهی به کامنت های قبلی دوستان بندازی
        من نمیخواستم اسنپ ۸۰۰ رو بگم در واقع بحثم سر ۸۱۰ بود که الان هم ارزون تره و هم تولید میشه حالا شما ۸۰۰ رو نادیده بگیر
        رسیدیم به بازی new orlan خب مثل اینکه شما داری این یه قسمت رو دروغ میگی میدونی چرا چون این بازی هنوز برای ویندوزموبایل نیومده!!قبل از این که سوتی بدی شما که مثلا ویندوز موبایل داری بهتر بود یه نگاه به استور مینداختی.بیشتر از اینم پیش نمیرم
        موفق باشی

         alireza
         پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

         با منفی دادن چیزی عوض نمیشه
         من تو کار بعضی از هموطنان غیور موندم ویندوز نداره اونوقت میخواد نقد کنه!! خدا میدونه بعضی نظرا رو خوندم و چیزی نگفتم
         حداقل نظر میدید درست نظر بدید و با تحقیق
         ویندوزی نیستید ولی حداقل ادای ویندوزی بودن رو خوب در بیارید!!

         hamid
         پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

         بازی گنگستر نیو اورلینز برای موبایل عرضه نشد چون وین ۱۰ موبایل توانایی اجراش رو نداره . بازی مدرن کمبات ورسوس هم همین خواهد شد در اینده ..
         ویدیو های لومیا ۱۰۲۰ با اپدیت کریتورز تو یوتوب هس . برو ببین بعد حرف بزن .
         در مورد تلفظ firmware چطور میتونی firm رو فریم تلفظ کنی؟
         گوگل ترسنلیت هم زدم دقیقا میگه فیرموار البته تلفظ دیگه فیرموور هم هست . نگفتی firmware برا چیه و این ککه طبق چ سندی میگی دلیل اپدیت نشدن ۹۳۰ به روز نبودن firmware?
         من دقیقا بحث اسنپ ۸۰۰ رو پیش کشیدم نه ۸۱۰ که رو ۹۵۰ هست . اسنپ ۸۱۰ هم منسوخه و شرکت کوالکام برای فروش فرمشو نزاشته تو سایت . نمیدونم چرا متوجه نیسی اسنپ ۸۱۰ از هر نظر تکنولوژی بهتری نسبت به ۲۱۰ داره .

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

تا استور رو درست نکنه،و api ها رو تقویت نکنه فایده نداره…

آبتین
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

من از نظر دیوایس هوشمند موبایل
هیچ امیدی به مایکروسافت ندارم
اگر استراتژیش مشکل داشت که داره
باید قبل از انجامش
تمام جوانبش بررسی میکرد
باید تحقیق میکردو…
که امثال من شکست استراتژی اشتباه این شرکت تجربه نکنه
بازاریابی مایکروسافت خیلی ضعیفه
مدیر خلاق نداره
تازه سیستم عاملش برای پی سی رشد کرده اما موبایل نه

win
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

امیدوارم همچین چیزی بیاد. چون یکی شدن دسکتاپ و موبایل یک نیاز بشری هست.

ciscolight80
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

این که آینده چی میشه معلوم نیست
اما در حال حاضر ویندوز موبایل افتضاح هست و روز به روز هم بدتر میشه…خود مایکروسافت تا ۲۰۱۸ ویندوز موبایل رو ساپورت میکنه…یه عده که کلا مغزاشون از بین رفته…گوشیشون هنگ هم میکنه میگن به به چه عالی…من لومیا ۹۵۰ دارم و به همه میگم نخرین چون داره با آپدیت های جدید بدتر میشه…اگر دوست دارین یه سیستم عامل دیگه دستتون باشه بد نیست اما به هیچ وجه گوشی اصلیتون نباشه…بایا یه اسنپ ساده نداره…نرم افزاراش به نسبت اندروید و ای او اس که هیچ حرفی برای گفتن نداره و جدی اعصاب خورد کن هست…بازی پوکه من رو یادتون هست…ویندوز موبایل آخره خطه دیگه

javad
پاسخ دهید یکشنبه 19 شهریور 1396

نهایت گوشی که بازدیدکنندگان این سایت دارند لومیا ۹۵۰ هست که سقف کاراییش برای کسی پوشیده نیست یه عده خوش خیال هم به امید اینکه مایکی میاد یک آپدیت معجزه آسا میده و همه رو از فلاکت در میاره دارن جولان میدن نمیخان باور کنن لومیا دیگه منقرض شده تازه اگه بر فرض مثال مایکی یک گوشی انقلابی بده فکر نکنم از صد درصد کابرای ویندوز فون در ایران در حد دو درصد کسی بتونه سرفیسش رو بخره . خلاصه بعضیا سعی کنند مفت مفت سینه شون رو برا مایکی چاک ندن آدم واسه کسی میمیره که براش لااقل تب کنه !

alireza
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

بعضی ها هنوز نفهمیدن که حتما لازم نیست سرفس مایکروسافت رو بخرن. مثل اینکه هنوز فلسفه سرفس رو نمیدونن حالا اسفند های ۱۰۰۰ دلاری اپل که اومد معلوم میشه چند نفر قادر به خریدن هستن
مثل اینکه بعضی ها نفهمیدن که شرکای مایکروسافت مثل دل اچ پی و ایسر و ایسوس هستند که گوشی به سبک سرفس تولید میکنن با قیمت کمتر دقیقا مثل سرفس پرو بوک و استودیو
مثل اینکه هنوز به گزارش های مالی شرکای مایکروسافت بعضی ها دقت نمیکنن
خلاصه اگه من مثل اون بعضی ها اینقدر از مایکروسافت بدم میومد تا حالا گوشیش رو فروخته بودم البته اگه باشه!!

علیرضا
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

مایکروسافت از روز اول وین ۱۰ گفته که موبایلو متحول میکنه ما که چیزی ندیدم مایکروسافت ول کنه سایت شما بیخیال نمیشه مشکل ویندوز نبود کاربر و اپلیکیشنه حالا یه گوشی بسازه خدا چه فرقی داره؟؟؟!!!!

S.ft
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

آقا خودتون و خسته نکنین با مایکروسافت به جایی نمی رسین
من لومیا ۹۵۰ داشتم قبلاً الان اندروید گرفتم .خیلی بهتره.
لومیا رو هم می‌خوام بفروشم اگه کسی خواست با داک کانتینیوم و شارژر وایرلس.

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

خیلی ببخشید ،استراتژی مایکروسافت در زمینه موبایل به درد عمش میخوره،مثل کبک سرش کرده تو برف به حرف اینسایدر ها هم اصلا گوش نمیده فقط میخواد براش باگاش پیدا کنن حالا یا باگا رو رفع میکنه یا نمیکنه یه سیاست مسخره،یه عمر اینسایدر عا گفتن اکشن سنتر شیشه ای اصل حرفشونو گوش نمیده سیاست مایکروسافت تو این زمینه خیلی کثیفه استفاده ابزاری از کاربرا ،مایکروسافت در مقوله موبایل موفق نخواد شد ،خودمون رو گول نزنیم بعد ۶ سال ما هنوز نمیتونیم به راحتی دانلود پس زمینه داشته باشیم ،هنوز نمیتونیم بدون لودینگ و ریزیومینگ یه برنامه رو اجرا کنیم ،تا زمانی که مایکروسافت api ها رو تقویت نکنه یعنی هیچ هیچ متاسفم برا خودم که اینهمه حجم ترافیکم سوخت به خاطر آپدیتای بی مصرفش حیف اون همه وقت و انرژی که پای ویندوز موبایل گذاشتم به امید بهبود اما هیچ وقت بوی بهبود ز اوضاع جهان نشنیدم…

javad
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

همین تو فهمیدی بسه

  alireza
  پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

  خب خوبه که هنوز میفهمم و مثل بعضی ها نیستم

محمد عامری
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

برای دوستانی که گوشی ویندوزی دارند خبر خوب اینکه با رفتن به آدرس app.snapp.ir میتونید از اسنپ استفاده کنید.
مدیر سایت لطفا به عنوان یک خبر درج کنید، خیلی ها خوشحال میشن.

HADI
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

دیگه کار از کار گذشته . اگه نوکیا میموند شاید

ha3an.1991
پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

استراتژی ای جز زجر کش کردن کاربر ها آیا ؟

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 21 شهریور 1396

بله ما به مایکروسافت موبایل باور داریم و باز هم پول خود را به فاضلاب خواهیم ریخت !

مسعود
پاسخ دهید چهارشنبه 22 شهریور 1396

به کجا فریاد بزنیم آخه.این سیستم عامل ویندوز موبایل ۱۰ یه برنامه مدیریت فایل میخواد باز کنه دو یا گاهی سه ثانیه از وقت کاربر رو میگیره.در صورتی که تووی اندروید یا آی او اس به محض لمس صفحه برنامه در خدمت کاربر قرار میگیره.رفع باگ ساده ترین اقدام کدنویسی محسوب میشه که ظاهرا از این کار عاجز هستن.بعد چطور میخوان رقابت با شرکت هایی مثل اپل و سامسونگ و… رو در دستور کار قرار بدن.این محیط کاربری ویندوز حیفه که مورد استقبال قرار نگیره و طرد بشه.مدیران بخش موبایل مایکروسافت باید به انتظارات کاربرانشون توجه و عمل کنن تا بتونن به میدون رقابت برگردن.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,