_سخت افزار پنل جدید

بهترین جایگزین های مایکروسافت بند وقت خرید!

آخرین محصولی که مایکروسافت در حوزه تجهیزات سلامت و پوشیدنی تولید کرده مایکروسافت بند ۲ است که دو سال از تولید آن می‌گذرد و در حال حاضر تولید آن، کاملا متوقف شده است. تعداد محصولاتی از این دست که با ویندوز ۱۰ موبایل سازگاری دارند در قیاس با اندروید بسیار محدود است. در این نوشتار قصد داریم به بهترین جایگزین های مایکروسافت بند ۲ نگاهی داشته باشیم.

برای کاربران ویندوز ۱۰ موبایل شاید دستبندهای سلامتی و ساعت های هوشمند زیادی در دسترس نباشد، اما در همین بازار کوچک محصولاتی وجود دارند که بهترین کارایی را برای کاربر فراهم ساخته اند، با توجه به آنکه نیاز کاربران و فلسفه استفاده آنها متفاوت است، بهترین محصول را در دسته های مختلف معرفی خواهیم کرد:

بهترین گزینه برای دوندگان: Fitbit Blaze

Blaze یکی از زیباترین و کارآمدترین دستبندهای ساخت شرکت فیت بیت است که البته ظاهر آن شبیه یک ساعت هوشمند است، این دستگاه قادر است تا ضربان قلب شما، تعداد قدم هایی که در روز برداشته اید، میزان کالری که سوزانده اید و دیگر اطلاعات مورد نیاز در حوزه تناسب اندام را در اختیار شما می‌گذارد. این دستبند همچنین قادر به پایش و بررسی خواب شما و ثبت خودکار فعالیت هایی نظیر دویدن و دوچرخه سواری است. امکان بررسی اعلانات مربوط به تماس ها، پیام ها و تقویم در این دستبند میسر است. البته پشتیبانی از اعلانات مربوط به تماس ها و پیام ها است.

نتیجه گیری: Fitbit Blaze از لحاظ ویژگی های فنی شباهت زیادی به دستبند Charge 2 این شرکت دارد، سنسورهای این دو دستگاه کاملا مشابه هم است، اما Blaze به لطف نمایشگر رنگی تر و طراحی خود شبیه ساعت هوشمند است.

یک نکته دیگر: قیمت Blaze در قیاس با دستبند Charge 2 اندکی بیشتر است، به‌طور دقیقتر Blaze برچسب قیمتی ۱۹۹ دلاری خورده، این در حالی است که Charge 2 حدودا ۵۰ دلار ارزانتر است.

بهترین گزینه برای شناگران: +Garmin Vivosmart HR

+Vivosmart HR دستبندی کاملا قدرتمند است که قادر به ثبت فعالیت های مختلفی است. این دستبند قادر است تا طیف وسیعی از ورزش ها را مورد بررسی قرار داده و کالری سوزانده شده را دقیق اندازه گیری کند. برای مثال در منوی فعالیت های ورزشی این دستبند از ورزش های ابتدایی نظیر دویدن و دوچرخه سواری تا ورزش های حرفه ای تری نظیر اسنو بورد گنجانده شده است، در تمامی این موارد به لطف GPS درونی دستگاه مسافت و کالری بسیار دقیق بررسی می‌شوند. وجود GPS درونی باعث شده تا این دستبند به گزینه ای ایده آل برای عاشقان تناسب اندام بدل گردد. از دیگر ویژگی های برجسته این دستبند توانایی بررسی و ثبت و نمایش ضربان قلب است، پس کاربر با داشتن این دستبند لحظه ای این ضربان را از دست نخواهد داد. این دستبند نیز با ویندوز ۱۰ موبایل کاملا سازگار است.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته این دستبند ضد آب بودن آن است، بنابراین با خیال راحت می‌توانید دستبند خود را دست کرده و فعالیت دقیق بدنی خود را هنگام طی کردن طول استخر مشاهده کنید. این دستبند تا عمق ۵۰ متری و فشار ۵ اتمسفر که رقم بسیار چشمگیری است، حالت ضدآب خود را حفظ می‌کند. در نهایت در مورد قیمت آن باید اشاره کنیم که گارمین ۱۹۹ دلار از پول شما را برای دستبند خوش ساخت خود درنظر گرفته است.

نتیجه گیری: اگر شما طراحی و ظاهر مایکروسافت بند را دوست دارید، +Garmin Vivosmart HR نزدیکترین طراحی را در میان محصولات مورد بررسی ما دارد.

یک نکته دیگر: دستبند گارمین بیشتر یک دستبند است تا یک ساعت هوشمند، جنبه های مربوط به تناسب اندام و ورزش در آن نقطه قوت است، اما به احاظ توانایی اعلانات چندان نمی‌توان روی آن حساب باز کرد.

بهترین گزینه برای علاقمندان به ساعت های هوشمند: Vector Smartwatch

اگر دنبال جایگزینی برای مایکروسافت بند خود هستید که بیشتر کارکرد یک ساعت هوشمند را داشته باشد و اندکی هم قابلیت های مربوط به تناسب اندام را در خود جای داده باشد، ساعت هوشمند وکتور گزینه زیبایی خواهد بود، البته این زیبایی هزینه بیشتری را به‌همراه دارد، چرا که قیمت این ساعت هوشمند ۲۹۹ دلار است.

وکتور در طراحی و کارکرد خود میراث بیشتری از ساعت های کلاسیک را به ارث برده است. این ساعت به شما امکان دریافت اعلانات و ثبت فعالیت ها را می‌دهد، این ساعت دارای استور خاص خود است که می‌توانید برخی اپلیکیشن های ابتدایی را برای شخصی سازی ساعت هوشمند خود دانلود کنید. یکی از قابلیت های خوب این ساعت امکان دریافت Streams است، Streams در واقع ویجت هایی هستند که به صفحه ساعت افزوده می‌شوند. برای مثال می‌توانید ویجت مربوط به وضعیت آب و هوا را به صفحه اصلی ساعت خود اضافه کنید، یا اینکه شمارشگر تعداد فالور های اکانت توییتر خود را به‌صورت پویا و پیوسته درنظر داشته باشید. اپلیکیشن ویندوزی این ساعت از استور قابل دریافت است و امکاناتی خوبی را در اختیار می‌گذارد.

نتیجه گیری: استور ویژه این ساعت هوشمند عملکرد بدون ایرادی ندارد و برخی مشکلات در همگام سازی تغییرات اعمال شده با ساعت در آن دیده می‌شود، اما اپلیکیشن ویندوز ۱۰ این ساعت قابلیت های بسیار خوبی را حتی در قیاس با رقبای دیگر پلتفرمی از خود نشان می‌دهد.

یک نکته دیگر: عمر باتری بیش از یک ماه یکی از مواردی است که باعث شده این ساعت هوشمند به گزینه ای اغوا کننده برای هر کاربری تبدیل گردد و دیگر نگرانی از بابت اتمام شارژ دستگاه وجود نداشته باشد.

بهترین گزینه از تمامی جهات: Fitbt Charge 2

Charge 2 قادر است تمامی آنچه که شما برای بررسی فعالیت و تناسب اندام خود نیاز دارید را ثبت کند، از جمله این دستبند قادر است تعداد گام هایی که در روز برداشته اید، میزان کالری سوزانده شده، تعداد دقایق همراه با فعالیت را ثبت کرده و از طریق نمایشگر درخشان OLED سیاه و سفید خود به شما نشان دهد. از سوی دیگر سنسور ویژه فیت بیت که در این ساعت به‌کار رفته یعنی Fitbit PurePulse قادر است دقیقترین نتیجه را از ضربان قلب ثبت کند.

این دقادر است تا اعلانات گوشی ویندوزی شما را نیز نشان دهد، از سوی دیگر این دستبند فیت بیت به‌طور پیوسته وضعیت خواب، دویدن، ورزش هایی نظیر دویدن و دوچرخه سواری را ثبت می‌کند و البته پس از اتمام یک فعالیت ورزشی در نقش مربی شما ظاهر شده و شما را در انجام تمرینات تنفسی جهت سرد کردن بدن هدایت و راهنمایی می‌کند.

نتیجه گیری: Charge 2 قادر است تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه سلامت را با دقت بسیار بالایی ثبت کند.

یک نکته بیشتر: باید توجه داشت که اپلیکیشن فیت بیت ویندوز ۱۰ عملکردی بسیار خوب داشته و به‌روزرسانی های مداوم و سریعی را دریافت می‌کند. رابط کاربری این اپلیکیشن نیز بسیار خوب و دلنشین طراحی شده است.

چرا Fitbit Charge 2 بهترین گزینه است؟

اگر بخواهیم در یک کلام محصولات فیت بیت را در اکوسیستم ویندوز تشریح کنیم باید بگوییم “کیفیت ساخت بالا و پشتیبانی نرم افزاری فوق العاده”. فیت بیت شرکتی است که سالها در عرصه تولید ردیاب ها و دستبندهای سلامتی فعالیت دارد، این شرکت در طی این سالیان توانسته با کیفیت بالای محصولات خود بسیاری از رقبا را از میان خارج سازد. Charge 2 قادر است بیشتر فعالیت های ورزشی که انجام می‌دهید را به‌صورت تخصصی ثبت و بررسی کرده و از سوی دیگر اپلیکیشن ویندوز ۱۰ موبایل آن کارکردی فوق العاده دارد.

علاوه بر موارد مطرح شده، قیمت مناسب را نیز باید به محصولات فیت بیت به خصوص Charge 2 اضافه کرد، در حقیقت Charge 2 دستبندی است که خرید محصولی با کارایی خوب را بدون نیاز به خالی کردن حساب بانکی امکان‌پذیر کرده است. آیا شما قصد خرید یک دستبند سلامتی دارید؟ محصول کدام شرکت را گزینه ایده‌آل خود می‌دانید؟

منبع :

WIINDOWS CENTRAL

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید چهارشنبه 8 شهریور 1396

کاش دو یا سه مدل از این ساعتا رو فروشگاه داشتید ماکه نمیتونیم پیدا کنیم

آرش
پاسخ دهید چهارشنبه 8 شهریور 1396

یک امکانی مایکروسافت بند ۲ داره و هیچ دستبند سلامتی نداره امکان Guided workouts هست که این امکان رو به ورزشکاران بدن سازی میده که برنامه تمرینی رو تو دستبند میریزی و هر حرکتی رو بهت میگه مثلا بهت میگه الان باید پرس سینه سه ست ۸ تایی بزنی بعد تو گرافش تو سایت یا تو اپلیکیشنش میگه که این حرکت چقدر انرژی مصرف کردی و تو همون حرکت ضربان قلبت چقدر بوده ، امکانات fitbit اصلا نزدیک این هم نیست نه تنها اون بلکه بقیه اشون مثل گارمین هم همچین چیزی نداره برای منی که بدنسازی کار میکنم عالیه

سجاد
پاسخ دهید چهارشنبه 8 شهریور 1396

ممنون از پستتون ولی کاش به افراد کم درآمد هم توجه میکردین ساعت های هوشمند فیت بیت رو من قیمت هاشون نیگا کردم برای من که اصلا قابل خرید نیس و ارزش خرید رو هم نداره چون همه امکانات رو کامل ندارن اما دستبند شیائومی بند ۲ بهترین و ارزان ترین در بین همه این ها هستش که واقعا ارزشش رو داره یه قابلیت اونو به صد تا فیت بیت نمیدم اونم اینه که بیست روز شارژ نگه میداره که واقعا عالیه و سنسورش هم دقیق عمل میکنه توصیه میکنم به دوستان به فکر این محصول باکیفیت باشن درضمن برنامش هم برا ویندوز موبایل هستش

    afshin
    پاسخ دهید چهارشنبه 8 شهریور 1396

    منم شیائومی بند ۲ رو دارم،خیلی خوبه ولی مشکلش اینه که دائم ضربان رو نشون نمیده و فقط تو لحظه میشه ضربان رو دید،برای ورزشهای هوازی که باید رنج ضربان رو دائم دید به درد نمیخوره،ولی در کل با اپلیکیشن روی موبایل خوب کار میکنه…

ناصر
پاسخ دهید شنبه 11 شهریور 1396

من یک Garmin Vivo Active HR دارم که با این مدلی که اینجا گذاشتید Vivo Smart متفاوته، ازش کاملا راضیم هم ساعت هوشمنده هم یک ساعت کامل -خود من برای انتخاب بین گارمین و فیت بیت خیلی مطالعه کردم و الان که حدود ۶ ماه هست از این دستبند استفاده میکنم ازش خیلی راضی هستم مزیتش به فیت بیت شارژ ۲ صفحه رنگی و بزرگتر – حافظه داخلی برای برنامه های متفاوت روی گوشی – داشتن مربی و حالتهای تمرینی روی گوشی هست و نقطه ضعفش در مقابل فیت بیت شارژ ۲ برنامه موبایل هست که برنامه فیت بیت روی موبایل واقعا بهتره تا برنامه گارمین – این رو هم اضافه کنم که برای سینک کردن داده های ساعت و برنامه موبایل گارمین باید از vpn استفاده کنید چون سرور گارمین (از سمت گارمین) فیلتره و بخاطر تحریم ها نمیزاره ما ازش استفاده کنیم ولی من با روشن کردن vpn تا الن مشکلی نداشتم
در حال حاضر اگر کسی بخواد چیزی بخره من کاملا منصرفش میکنم چون فیت بیت یک ساعت جدید با عنوان Fitbit Ionic معرفی کرده که تقریبا از جهاتی مثل همین گارمینی هست که من دارم با این تفاوت که ساعت جدید فیت بیت ۲.۵ گیگ حافظه داخلی داره و میتونه با اتصال به یک هدفون بلوتوثی موسیقی پخش کنه – لذا اگر قصد خرید دارید صبر کنید تا fitbit ionic بیاد و بعد اون رو بخرید
گارمین و فیت بیت برندهای عالی ای هستن که هرکدوم مزایای خاص خودشون رو دارن – اما فعلا با توجه به اینکه گارمین مدل جدیدی معرفی نکرده، fitbit ionic واقعا گزینه ایده آلی هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,