Satya Nadella Microsoft

از زمانی که ساتیا نادلا در سال ۲۰۱۴ سمت مدیر عاملی مایکروسافت را تصاحب کرد، کارمندان مایکروسافت پستی و بلندی های فراوانی را پشت سر گذاشته اند.

او مسئول چندین اخراج جمعی در مایکروسافت بوده است که از مهم ترین آنها می توان به اخراج ۱۸,۰۰۰ نفر از کارمندان مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ و هزاران نفر دیگر در سال های پس از آن اشاره کرد.

در ادامه با وینفون همراه باشید.

از طرف دیگر، نادلا توانسته است فرهنگ مایکروسافت را به کلی دگرگون کند. مایکروسافت جدید با شرکت های دیگر به صورت تندخویانه رقابت ندارد. سیستم مخوف کنترل کارمندان از بین رفته است و تمرکز وسواس گونه ی مایکروسافت بر روی ویندوز از بین رفته است.

مایکروسافت تحت نظر نادلا، که همین ماه با خریدن لینکدین با قیمت نجومی ۲۶.۲ میلیارد دلار همه ی دنیا را شکه کرد، توانسته دوباره توجهات را به خود جلب کند. مهمترین نکته این است که کارمندان، مایکروسافت جدید را دوست دارند. نادلا در سایت جستجوی کار Glassdoor توانسته است تاییدیه ی ۹۳% رای دهندگان را به دست بیاورد.

بر اساس نظراتی که در سایت های Quora، Glassdoor و دیگر منابع نوشته شده است، بهترین و بد ترین نکات کار کردن در مایکروسافت اینگونه است:

بهترین چیز شماره ی ۵: حقوق و مزایای عالی

salary and benefits 5

کارمندان مایکروسافت به حقوق و مزایایی که توسط مایکروسافت در اختیارشان قرار می گیرد امتیاز ۴.۴ از ۵ را داده اند. متوسط حقوقی که توسط مایکروسافت بین تمام بخش ها پرداخت می شده است مبلغ ۱۳۷,۰۰۰$ بوده است.

یکی از کارمندان سابق مایکروسافت می گوید:

نه تنها حقوق ماهیانه، بلکه امکانات و مزایایی که هنگام کار کردن در مایکروسافت به من تعلق می گرفت از تمام شرکت هایی که در آنها کار کرده ام بیشتر بوده است، و من برای شرکت های بسیار خوبی کار کرده ام.

بهترین چیز شماره ی ۴: تنوع در کار هایی که اجازه ی انجام دادنشان را دارید

best thing diversity in the work you can do

مایکروسافت از دسته های متعدد تکنولوژی و محصولات کسب درآمد می کند و بر همین اساس کارمندان می توانند در داخل مایکروسافت از تیمی به تیم دیگر بپیوندند. همچنین می توانند برای ساختن چیز جدیدی مشارکت کنند.

یکی از کارمندان قدیمی مایکروسافت در Quora می نویسد:

به این دلیل که مایکروسافت محصولات بسیاری برای عرضه دارد، به سادگی می توان سهمی در بخش ۱ داشت، سهمی از بخش ۲ و یا چیز جدید و هیجان انگیزی خلق کرد.

بهترین چیز شماره ی ۳: نفوذ

Influence

یکی از مهندسان مایکروسافت در Quara می گوید:

ممکن است حالت کلیشه ای داشته باشد، اما این نکته مهم است که ما در مایکروسافت این شانس را داریم تا بر روی محصولاتی کار کنیم که توسط همه ی مردم استفاده می شود.

بهترین چیز شماره ی ۲: آقای مدیر عامل!

the CEO

با توجه به تمام تغییراتی که در این ۲ سال در مایکروسافت ایجاد شده است، بیشتر کارمندان می گویند که فکر می کنند نادلا مایکروسافت را به جهت درستی هدایت می کند. برای مثال:

مایکروسافت برگشته است! با آمدن نادلا دوباره گزینه های متعددی برای انتخاب به وجود آمده است.

یا:

بدون چون و چرا کار کردن تحت مدیریت نادلا بسیار بهتر از کار کردن زیر نظر استیو بالمر است.

بهترین چیز شماره ی ۱: همکاری با افراد فوق العاده

working with great people

تحت مدیریت نادلا، تاکید ویژه ای به کار های گروهی و مشارکت در مایکروسافت شکل گرفته است. این در حالی است که قبلا فضای حاکم در بین کارمندان مایکروسافت فضای رقابتی و کسب افتخار بود.

یکی از کارمندان مایکروسافت می گوید:

مایکروسافت به کارمندانش ارزش می دهد. فرهنگ کاری مایکروسافت در چند سال اخیر از رقابت های تک نفره به همکاری و مشارکت برای موفقیت تیم و کمک به موفقیت دیگران تغییر کرده است که اینکار میزان استرس در کار را کاهش داده است.

 

منبع :

BUSINESSINSIDER

16 پست
عرفان شیخ حسینی
عرفان شیخ حسینی . . . دانشجوی رشته ی نرم افزار در مقطع کارشناسی . . . گیک علاقه مند به مایکروسافت و ترجمه و نرم افزار های آزاد
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هادی
پاسخ دهید پنجشنبه 9 تیر 1395

بر خلاف نظر بسیاری از دوستان که میگفتن روند آموزش های برنامه نویسی یونیورسال هرگز متوقف نمیشود، این روند متوقف شد.
پ.ن: پاراگراف اول درس پنج رو بخونین!

  Amir
  پاسخ دهید پنجشنبه 9 تیر 1395

  از اولش معلوم بود !!! وقتی هفته ای یک درس اونم ۴ ۵ صفحه چیز های ساده !! تا ده سال آینده به برنامه نویسی ویندوز ۹۵ هم نمیرسه!!

  Saeed
  پاسخ دهید پنجشنبه 9 تیر 1395

  با سلام لطفا نظر مرتبط با موضوع بدهید و بعدش اموزش رو نگاه کردم بند اول چه چیز خاصی داشت ؟منکه نفهمیدم اگه میشه بیشتر توضیح بدید

  اقا هر بخش چند تا کارمند داره ؟؟؟؟

sayan
پاسخ دهید جمعه 10 تیر 1395

اینکه کفتن نداره دنیای رقابت یعنی همین که به مشتریان خدمات خوب ارائه بدهی و وقتی مایکی دیگر با انحصارگریش مثل سابق نتونست پیشرفت کنه حالا اومده راهی فریبنده رو پیش گرفته که آینده رقابت سالم رو با دیگر رقبایش نتیجه رو نشان خواهد داد چون سرعت تکنولوژی به حدی است که شرکتی موفق خواهد بود که اول ارایه بده و سود اصلی رو بنه به جیب ، و شرکتی که کل کاربرانش رو راضی نگه داره موفق میشه ،
ببینیم و تعریف کنیم تو این بازار آشفته کی برنده میشه ، امیدوارم کاسه و کوزه سر کاربران نشکنه و حرمت کاربران حفظ بشه .

Omid
پاسخ دهید جمعه 10 تیر 1395

شرکتی که تا الان این همه بیلدو اپدیت داده اما نتونسته کامل از پس باگ و …بر بیاد آخه بدرد چی میخوره!
اون ماکروسافتی که ویندوز هفت و اکس پی رو داد دیگه مرده این یکی فقط داره سر مردمو گرم میکنه!
اپل سالی یه آپدیت میده تمیز و مرتب
تا سه چهار سال هم حداقل ازدستگاه هاش پشتیبانی میکنه
سیستم عاملش هم که دیگه حرف نداره تو روان بودن و …
حتی اندروید هم الان دیگه مثل گذشته هنگ و باگ نداره
هر وقت ماکروسافت رسید به اندروید و ای او اس بعد بیاید ازش خرید کنید الان بیخود خودتونو عذاب ندید با این اپدیت ها و بیلدهای الکی!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,