Skyrim نخستین بار، سال 2011 میلادی بر روی کنسول‌های نسل قبل و رایانه‌های شخصی منتشر شد و گفتن این جمله که بازی عالی بود، کاملا منطقی و قابل درک به نظر می‌رسد. این بازی توانست جوایز بیشماری را از آن خود کند و همیشه در لیست 100 بازی برتر تاریخ، نام آن به چشم می‌خورد. اسکایریم با وجود تمام گلیچ‌های عجیب و غریبش، عنوانی فوق‌العاده و سرگرم‌کننده بود.

طرفداران بازی با استفاده از یک جامعه‌ی مادینگ قدرتمند بر روی رایانه‌های شخصی، به Skyrim کمک کردند تا به درجات بالاتری دست یابد.

با توجه به محبوبیت پایدار بازی، یک Skyrim جدیدتر و درخشان‌تر در اختیار ما قرار گرفته است و حال برای اولین بار، قابلیت پشتیبانی از مادها به کنسول‌ها نیز راه یافته است. در ادامه لیستی از مادهای موردعلاقه ما را مشاهده می‌کنید. ما تعدادی از جالب‌ترین مادهایی که در حال حاضر بر روی Skyrim: Special Edition در دسترس قرار دارند را گردآوری کرده‌ایم. از آنجا که بازی شامل تمام بسته‌های الحاقی می‌شود، هیچگونه نگرانی در مورد ناسازگاری مادهای بازی وجود ندارد. همچنین مادهای انتخابی، همگی رایگان بوده و وابسته به Creators Club نمی‌باشند.

نکته: با فعال کردن این مادها، دستاوردها (Achievements) غیرفعال خواهند شد.

An Alternate Start – زندگی جدیدی را تجربه کنید

این ماد یک افتتاحیه جایگزین را به جای افتتاحیه اصلی بازی که همه با آن آشنایی کامل داریم، در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن شما در یک زندان فراموش‌شده به سر می‌برید. در اینجا نیز باید نژاد خود را تعیین کنید و تصمیماتی که می‌گیرید نیز به همان اندازه بر روی ادامه بازی تاثیر دارد.  این ماد بخش ساخت شخصیت را گسترش می‌دهد که به موجب آن شما با 13 انتخاب جدید در ابتدای بازی روبرو خواهید شد.

دانلود An Alternate Start

Campfire – یک سیستم کامل کمپ زدن

Campfire علاوه بر ویژگی‌های جدیدی که در Frostfall به شما می‌دهد، دو بخش Resourcefulness و Instinct را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. Instinct به شما اجازه می‌دهد تا به شکارهای خود رسیدگی کنید و یک سیستم مهارت مخصوص به خود را دارد که می‌توانید از طریق کمپ‌های آتش به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

دانلود Campfire

Cheat Room

این ماد که کمتر از 1 مگابایت حجم دارد، تمام کدهای تقلب را شامل می‌شود. با فعال کردن ماد، یک spell به فهرستتان اضافه می‌شود و شما را به اتاقی که توانایی انجام هرکاری را در آن دارید، تلپورت یا منتقل می‌کند. این ماد شامل کد تقلب‌هایی همچون زنده کردن مجدد NPC‌ها، اسپاون کردن یک آیتم دلخواه، تبدیل کردن یک شخصیت دلخواه به follower، همراه با تمام کدهای تقلب مربوط به ارتقا دادن مهارت‌ها و تغییر آب و هوا را شامل می‌شود. اگر مایل به استفاده از کدهای تقلب در بازی هستید، دانلود این ماد به شما پیشنهاد می‌شود.

دانلود Cheat Room

Classic Oblivion Jail System

سیستم زندان در Skyrim، نسبت به Oblivion بسیار راحت‌تر به نظر می‌رسد. اگر شما در اسکایریم زندانی شوید، بسته به میزان محکومیتتان، ممکن است مقداری از میزان پیشرفت شما برای دستیابی به لول بالاتر کاسته شود که این سیستم آنچنان سختگیرانه به شمار نمی‌رود. این ماد، سیستم Oblivion را در بازی پیاده‌سازی می‌کند که بر اساس آن هر چقدر بیشتر در زندان باشید، لول‌های بیشتری نیز از دست خواهید داد؛ آن‌ هم لول‌های اصلی نه صرفا میزان پیشرفت برای دستیابی به لول‌های بالاتر. اگر می‌خواهید که زندان رفتن در اسکایریم، عواقب بیشتری به دنبال داشته باشد، حتما این ماد را دانلود کنید.

دانلود Classic Oblivion Jail System

The Forgotten City

این ماد که برنده جوایزی شده و مورد تحسین منتقدان نیز قرار گرفته است، یک بسته گسترش‌دهنده است که کیفیتی در حد بسته‌های الحاقی رسمی بازی را دارا است. با رسیدن لول به 5، یک قاصد نزد شخصیت شما می‌آید که شما را به شهر فراموش شده (The Forgotten City) دعوت می‌کند. در ادامه آن چه که انتظار شما را می‌کشد، یک تجربه غیرخطی 6 تا 8 ساعته در یک شهر جدیدِ فوق‌العاده زیبا و پیچیده است. با وجود تصمیمات پیچیده و عواقب ناشی از آن، و چندین پایان مختلف، تجربه این ماد دست‌ساز زیبا شدیدا به شما توصیه می‌شود.

دانلود The Forgotten City

Frostfall – تجربه بقا در شرایطی بسیار سخت

اگر تمایل دارید تا اسکایریم را به یک تجربه کشنده در سبک بقا تبدیل کنید، Frostfall مادی است که این کار را برای شما انجام می‌دهد. سه مولفه‌ی اصلی این ماد عبارتند از هیپوترمی، بقا در آب سرد و کمپ زدن. این ماد مواردی همچون بازه زمانی روز، شرایط آب و هوایی و لباسی که پوشیده‌اید را بررسی می‌کند تا تجربه‌ای غنی و درگیرکننده را برای شما به ارمغان آورد. شخصیت شما می‌تواند خیس یا برفی شود که از ظاهر او نیز قابل تشخیص خواهد بود. این ماد شدیدا قابل شخصی‌سازی است و تجربه‌ای را ارائه می‌دهد که باب میل خودتان باشد. این ماد ویژگی‌های جدیدی همچون Wetness و Exposure و حفاظ‌هایی برای Warmth و Coverage را به شخصیت شما اضافه می‌کند. اگر سردتان شود، مشخصه Exposure (نمایش) شما افزایش می‌یابد و در نتیجه آن مهارت‌های شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. وقتی شما خیس باشید، Exposure سریع‌تر نیز افزایش می‌یابد. Warmth (گرما)، میزان Exposure را کاهش می‌دهد و Coverage (پوشش) نیز میزان Wetness (خیسی) را کاهش می‌دهد. برای اجرایی کردن این ویژگی‌ها، به این ماد احتیاج خواهید داشت.

دانلود Frostfall

Hardcore Difficulty

اگر فکر می‌کنید که سختی Legendary برای شما زیاد است، پس هنوز با این ماد آشنا نشده‌اید و بهتر است آن را دانلود نکنید. این ماد، لول دشمنان را افزایش می‌دهد و دشمنان با لول بالا را قوی‌تر کرده و دشمنان ضعیف‌تر را ضعیف نگه می‌دارد. همچنین این ماد نرخ بلاک و آسیب وارده را تغییر می‌دهد و دشمنان را مجبور می‌کند تا در طول مبارزات به شما نزدیک بمانند. ماد را نصب کنید و سختی Legendary را انتخاب کنید تا فعال شود.

دانلود Hardcore Difficulty

Immersive Citizens

NPCهای اسکایریم، هوشمندترین شخصیت‌هایی نیستند که در طول تجربه گیمینگ خود با آن مواجه شده‌اید. در واقع هوش مصنوعی بازی، در مجموع در حد خیلی چشمگیری نیست و Immersive Citizens نیز همین حوزه را هدف گرفته است تا NPCهای اطراف شما را بیشتر واقعی کند. آنها سفر می‌کنند، برنامه‌های همه‌جانبه بیشتری برای روزانه خود دارند و به هر تهدیدی که رخ می‎‌دهد، واکنش نشان می‌دهند.

دانلود Immersive Citizens

iNeed – غذا، آب، خواب

این ماد را با Frostfall ترکیب کنید تا تجربه‌ای کراس اُور از The Sims و Skyrim را داشته باشید. اگر زنده نگه داشتن Dragonborn برای شما به اندازه کافی سخت نیست، حال باید مطمئن شوید که آن‌ها به اندازه کافی استراحت کرده، به خوبی غذا خورده و تشنگی‌شان رفع شده باشد. پیغام‌هایی ظاهر می‌شوند تا شما را از وضعیت شخصیتتان مطلع کند. همچنین افکت‌های صوتی نیز در زمان گشنگی شنیده می‌شوند. هر چقدر غذا سنگین‌تر باشد، بیشتر شما را سیر می‌کند. همچنین بازی را با یک مشک چرمی شروع خواهید کرد و در صورت نیاز می‌توانید تعداد بیشتری از آن را درست کرده و یا خریداری نمایید.

دانلود iNeed

Just Walk – دیگر خبری از Fast Travel نخواهد بود

این ماد گزینه Fast Travel را از صفحه نقشه حذف خواهد کرد. اگر قصد دارید به جایی سفر کنید، باید روی پاهای خود حساب باز کنید و چرا که نه! جلوه‌های بصری و سیستم نورپردازی بازسازی شده‌ی بازی، فوق‌العاده به نظر می‌رسد و حیف است که با Fast Travel کردن، تجربه گشت و گذار در محیط بازی را از دست بدهید! سفر سریع از طریق کالسکه، قایق و یا دستگیر شدن، بدون تغییر باقی مانده است.

دانلود Just Walk

Natural Eyes

اگر یک چیز در مورد اسکایریم، غیر قابل تحمل باشد، می‌توان گفت که بافت پیش‌فرض برای چشم‌ها همان مورد است. ساده بگوییم، وضعیت چشم‌ها در اسکایریم تقریبا بدون هیچگونه جزئیاتی و در حد یک فاجعه‌ است. این ماد تمامی موارد را با نسخه‌های جدیدتر در وضوحی بالا جایگزین می‌کند.

دانلود Natural Eyes

Ordinator – پرک‌های اسکایریم

این یک ماد عالی برای کسانی است که می‌خواهند لول شخصیت خود را ارتقا دهند با این وجود از انتخاب دوباره همان پرک قدیمی خسته شده‌اند. می‌خواهید از همان ابتدا شخصیت خود را با درخت پرک‌های ارتقایافته شکل دهید؟ در این صورت دانلود این ماد را به شما توصیه می‌کنیم! این ماد یک سیستم پرک بازسازی شده را ارائه می‌دهد و پرک‌های جدیدی نیز به بازی اضافه می‌کند. ساختن یک شخصیتِ باب میل خودتان، قطعا بیشتر شما را سرگرم خواهد کرد.

دانلود Ordinator

People are Strangers XB1

اگر تا به حال فکر کرده‌اید که دانستن نام تمام شخصیت‌ها، بدون آن که حتی با آن‌ها صحبتی کرده باشید، کمی عجیب است، در این صورت این ماد را نصب کنید. حال به جای نمایش نام NPC، یک علامت سوال (؟) نشان داده می‌شود، تا زمانی که با او صحبت کنید. Jarlها نیز تا زمانی که خود را معرفی کنید، همان Jarl نامیده می‌شوند.

دانلود People Are Strangers

Rich Skyrim Merchants

شما کل یک سیاه‌چال را لوت کرده و آیتم‌های گرانقیمتی برای فروش یافته‌اید ولی مجبورید تا آن را به چندین فروشنده بفروشید تا پول خود را بگیرید. فروشنده‌های اسکایریم اغلب، بیشتر از 1000 سکه طلا با خود ندارند که این موضوع باعث می‌شوند تا فرایند جمع‌آوری پول به کندی پیش برود. ماد Rich Skyrim Merchants، تعداد سکه‌های هر فروشنده را 5 برابر بیشتر می‌کند.

دانلود Rich Skyrim Merchants

Sheogorath’s Cheat Menu

مادهای تقلب زیادی در دسترس قرار گرفته‌اند و شاید این ماد بهترین آن‌ها نباشد؛ با این وجود انتخاب آن به دلیل یکی از قابلیت‌های اضافی است که در اختیار شما قرار می‌دهد. این ماد یک کتاب را به بازی اضافه می‌کند که می‌توانید آن را در Standing Stones، درست بعد از فرارتان از Helgen و در مسیر راهتان به Riverwood بیابید. انتخاب این کتاب یک ورد را به بخش Restoration از جادو اضافه می‌کند که در واقع همان منوی تقلب است. شما می‌توانید از قابلیت سفر سریع استفاده و پول یا آیتمی خاص را به موجودی خود اضافه کنید. شما همچنین می‌توانید collision detection را خاموش کنید که شما را قادر می‌سازد تا تنها با نگاه کردن به آسمان، از تمام نقشه گذر کنید! درست مانند تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید. نکته خوب در مورد این ماد آن است که برای فعال شدن تنها نیاز به یک ورد مجانی دارید.

دانلود Sheogorath’s Cheat Menu

Unofficial Skyrim Special Edition Patch

جامع‌ترین ماد برای برطرف کردن باگ‌ها، پیچش‌ها و گلیچ‌هایی که بعد از عرضه بازی باقی مانده‌اند. این ماد به گونه‌ای ساخته شده تا تقریبا با تمامی مادهای دیگر سازگاری داشته باشد. اگر چه این واقعیت که هنوز به یک بهینه‌ساز غیررسمی نیاز داریم، نسبتا خنده‌دار به نظر می‌رسد.

دانلود Download Unofficial Skyrim Patch

شما بگویید!

لیست مادهایی که بر روی ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفته‌اند، در حال افزایش است و هر روز مادهای جدیدتری را شاهد هستیم. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا به نظرتان ماد دیگری وجود دارد که ارزش قرار گرفتن در لیست ما را داشته باشد؟ دیدگاه‌های خود را با در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

260 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,