axphone2

در این پست می خواهیم تصاویر برتر هفته ی اول عکسفون از نگاه کاربران و داوران در اولین ماه از فصل پاییز را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

به دلیل پروسه انتخاب اینستاگرامر برتر ماه شهریور، در هفته ی اول مهر ماه، نمایشگاه عکسفون برگزار نشد. به همین دلیل نمایشگاه عکسفون، فعالیت خود در ماه مهر را با کمی تاخیر آغاز کرد. در هفته ی گذشته تعداد ۱۵ تصویر در نمایشگاه عکسفون به نمایش گذاشته شد؛ دو عکس که بیشترین لایک را داشتند و دو عکس طبق نظر داوران، به عنوان تصاویر برتر هفته انتخاب شدند. با ما باشید تا تصاویر برتر هفته را با هم به تماشا بنشینیم.

تصاویر منتخب کاربران

با کلیک بر روی نام کاربری اینستاگرامر های برتر، به صفحه ی اینستاگرام آن ها هدایت خواهید شد.

حسین (@hoseininfinity)

hosein-infinity

  • سبک: کالرپاپ – مفهومی
  • دستگاه: لومیا ۱۵۲۰
  • تعداد لایک ها : ۶۰۹

بررسی: حسین عزیز با لومیا ۱۵۲۰ خود و با استفاده ی به جا از کالر پاپ، آمدن پاییز را در قاب تصویر به نمایش گذاشته است. دید هنری ایشان و رعایت سایر پارامتر ها در مجموع تصویری زیبا را رقم زد؛ تصویری که رکورد بیشترین لایک در نمایشگاه عکسفون را شکست. البته کادر بندی  کمی می توانست بهتر باشد و ویرایش این اثر، ذره ای ظریف تر و دقیق تر انجام شود، اما با توجه به زیبا بودن تصویر به راحتی می توان از این ایرادات جزئی چشم پوشی کرد.

امین پورقاسم (پاشا) (@aminpoorghasem)

amin-poorghasem

  • سبک: طبیعت
  • دستگاه: لومیا ۸۳۰
  • تعداد لایک ها : ۴۸۵

بررسی: امین عزیز با ثبت یک اثر لطیف توانست نظر مخاطبان عکسفون را جلب کند و دومین تصویر محبوب هفته شود. این اثر، تصویری با جلوه ای زیبا و دارای عناصری است که باعث آرامش روح مخاطب می شوند. امین عزیز با لومیا ۸۳۰ این عکس را خلق کرد.

تصاویر منتخب داوران

ملاک های تیم داوری: رعایت اصول اولیه ی عکاسی، داشتن خلاقیت، موضوع جدید، وجود مفهوم در تصاویر و زاویه ی دید (دید هنری).

حسن دلفانیان (@hassandelfanian)

hassan-delfanian

  • سبک: مفهومی
  • دستگاه: لومیا ۵۲۰

بررسی: فقط یک دلیل برای رعایت نکردن قوانین و اصول عکاسی وجود دارد، آن هم زیبایی تصویر است که بتواند رعایت نکردن اصول را توجیه کند. شاید گوشه ی سمت راست تصویر کمی به ذوق مخاطب بزند، اما نا عادلانه است که کل تصویر را با ایرادی جزئی، زیر سوال ببریم. حسن عزیز با ثبت تصویری متفاوت نطر داوران را به خود جلب کرد. تصویری که مانندش را خیلی کم در نمایشگاه عکسفون دیده ایم. هر اثر با توجه به ذهن بیننده، می تواند مفاهیم مختلفی را القا کند؛ به همین دلیل سعی می کنیم که نظر شخصی خودمان در مورد مفهوم این اثر را بیان نکنیم و  کشف مفهوم و پیام تصویر را به عهده ی خود مخاطبان عزیز بگذاریم.

احمد (@photography_art1990)

photography_art1990

  • سبک: سازه های انسانی، سیاه و سفید
  • دستگاه: لومیا ۹۳۰

بررسی: سبک سازه های انسانی، به بهانه ی نبود سوژه های مناسب آن در ایران، غالبا توسط عکاسان ایرانی نادیده گرفته می شود (  این را با سبک عکاسی خیابانی اشتباه نگیرید) . احمد عزیز با خلق یک تصویر زیبا از سازه های زیبای شهر تهران و در مرکز آن برج میلاد، تصویری متفاوت را در هفته ی گذشته ی عکسفون به ثبت رساند. اگر نخواهیم سخت گیرانه قضاوت کنیم، کادربندی مناسب، رعایت تقریبی قانون یک سوم، استفاده ی به موقع از سبک سیاه و سفید و متفاوت بودن تصویر، فاکتور هایی از این تصویر بودند که نظر داوران عکسفون را جلب کردند و مجموع این پارامتر ها، دیگر تصویر برتر هفته از نگاه داوران را رقم زدند.

امیدواریم از نمایشگاه عکسفون هفته ی گذشته لذت برده باشید.


چگونه در عکسفون شرکت کنم؟

اگر شما هم با گوشی ویندوزی خود عکس می گیرید و دوست دارید که دیگران هم تصاویر شما را ببیند، فراموش نکنید که آن را با هشتگ axphone# و تگ winphoneir@ در اینستاگرام خود منتشر کنید. عکس ها در صفحه ی رسمی وینفون  قرار می گیرند.

نظر شما در مورد عکس های برتر هفته چیست؟

منبع : وینفون
14 پست
امید میرزایی
دانشجوی مهندسی شیمی هستم و علاقه مند به مایکروسافت، دنیای تکنولوژی و عکاسی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
~پریسا
پاسخ دهید یکشنبه 18 مهر 1395

من چند بار تگ کردم، ولی گفتید… 😑

بخدا با موبایلم گرفته بودم 😐

~پریسا
پاسخ دهید یکشنبه 18 مهر 1395

جایزه هم داره؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,