ادوبی پریمیر پرو

ادوبی پریمیر پرو یکی از شناخته‌شده‌ترین ابزارهای ویرایش ویدیو است و به قدری قدرتمند است که کار کردن با آن برای تازه‌واردها پیچیده است. باید برای یاد گرفتن روش کار با این مجموعه عظیم از ابزارها و ویژگی‌ها وقتی بیابید و مانند یک درس آن را یاد بگیرید. در زمان کمی تبدیل به یک ویرایشگر حرفه ویدیو خواهید شد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

آیا باید این ویرایشگر ویدیو را تهیه کنید؟

ادوبی پریمیر پرو به کار هر کسی نمی‌آید. به خصوص این نکته که قیمت آن از 21 دلار برای هرماه از عضویت Creative Cloud شروع می شود و این فقط هزینه یک اپلیکیشن است. باید مطمئن شوید که هزینه ای که می‌کنید در مقایسه با کارایی که از این نرم‌افزار دریافت خواهید کرد، به صرفه است و آیا از این ابزار هر روز استفاده خواهید کرد یا خیر. اگر قصد دارید که یک کانال یوتیوب راه‌اندازی کنید و مرتباً محتوای جدید تولید کنید؛ یا اگر قصد دارید به یک فرد مشهور در زمینه ویرایش ویدیو تبدیل شوید، ادوبی پریمیر پرو بهترین دوست شما خواهد بود.

آیا این زمان مناسبی برای تهیه ادوبی پریمیر پرو است؟

پلتفرم Creative Cloud ادوبی اطمینان حاصل می‌کند که همیشه از آخرین نسخه نرم‌فزار‌های ادوبی استفاده می‌کنید و پریمیر پرو نیز یکی از نرم‌افزارهای موجود در این پلتفرم است. با نصب این پکیج و پرداخت هزینه ماهانه یا سالانه آن، می‌توانید به‌روزرسانی‌ های آینده را نیز دریافت کنید. تقریباً چیزی مانند مایکروسافت آفیس 365، اما برای اذهان خلاق.

چرا این محصول را بخریم؟

  • کاربرد وسیع و ابزارهای فوق العاده
  • به‌روزرسانی‌ های مرتب
  • موجود در پلتفرم‌های مختلف
  • پشتیبانی شده توسط پلتفرم ابری ادوبی
  • پشتیبانی از واقعیت مجازی

چرا این محصول را نخریم؟

  • هزینه بالای این محصول برای بسیاری مقرون به صرفه نیست
  • نیاز به آموزش برای کار با این محصول
  • نیازمند یک رایانه قدرتمند است

کسانی که در زمینه ویرایش ویدیو جدی هستند نیاز به یک نرم‌افزار حرفه‌ای هستند

زمانی که نام ادوبی پریمیر پرو را می‌شنویم بلافاصله به یاد بهترین نرم‌افزار ویرایش ویدیو می‌افتیم که بهترین امتیاز را دریافت کرده است. این نرم‌افزار توسط افراد حرفه‌ای، افراد تازه‌کار و هر کس دیگری در این بین استفاده می‌شود. ادوبی پریمیر پرو نقش مهمی در کار روزانه بسیاری از تولیدکنندگان محتوا، از شرکت‌های بزرگ تا سازندگان مستقل یوتیوب دارد.

در اولین مواجهه با رابط کاربری پیچیده و حرفه‌ای ادوبی پریمیر پرو (و پس از گذر از مرحله حمله عصبی احتمالی!) نیاز است تا زمانی را صرف یادگیری و آشنا شدن با بخش‌ها و ابزارهای مختلف کنید. زمانی که همه اعمال اصلی را فراگرفته اید کار کردن با این نرم‌افزار برای شما بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

ادوبی عملکردی فوق‌العاده را با پریمیر پرو ارائه می‌دهد

چیزی که واقعا ادوبی پریمیر پرو را از دیگر گزینه‌های موجود در بازار جدا می‌کند، کارهایی است که می‌توانید با آن انجام دهید. از بریدن و الصاق ساده گرفته تا ویرایش حرفه‌ای ویدیو برای فیلم‌های سینمایی، هیچ چیزی وجود ندارد که نتوانید با استفاده از پریمیر پرو انجام دهید. در کنار این ویژگی‌ها، سیستم‌های فوق‌العاده‌ای برای ویرایش صدا و دیگر کارها در پریمیر پرو تعبیه شده است که هرکدام یک نرم‌افزار مستقل نیاز خواهند داشت اما در پریمیر پرو وجود دارند تا نیازی به ترک محیط نرم افزار نباشد.

تنها نکته منفی در مورد این حجم از ویژگی‌های قدرتمند، هزینه آن است که می‌تواند ماهانه یا سالانه پرداخت شود. با این کار می‌توانید اطمینان حاصل کنید که به‌روزرسانی‌ هایی که توسط ادوبی منتشر می‌شوند را دریافت خواهید کرد و همیشه بهترین و جدیدترین نسخه از پریمیر را که توسط تیمی خلاق و حرفه‌ای طراحی شده است را روی رایانه خود خواهید داشت.

جایگزین‌های ادوبی پریمیر پرو

درحالی که بسیاری (از جمله خود ما) ادوبی پریمیر پرو را بهترین نرم‌افزار ویرایش ویدیو حساب می‌کنند، بسیاری نیز آن را بهترین گزینه برای خود نمی‌دانند. هزینه بالای آن، پیچیدگی و نیاز به آموزش برای کار با آن و سیستم مورد نیاز بالای آن تعداد زیادی از کاربران را از خود دور می‌کند. در اینجا جایگزین‌های پریمیر اجازه رقابت دارند. خوشبختانه اگر ادوبی پریمیر پرو گزینه مناسبی برای شما نیست، تعدادی جایگزین‌های این نرم‌افزار در نوع خود بسیار قدرتنمند هستند.

CyberLink PowerDriector 16

این نرم‌افزار مدت طولانی‌تری از پریمیر پرو در بازار بوده است و گزینه بهتری برای کسانی است که می‌خواهند کار در زمینه ویرایش ویدیو را شروع کنند. اگر چیزی که پریمیر پرو ارائه می‌دهد بیشتر از نیاز‌های شما است، می‌توانید PowerDirector از شرکت CyberLink را امتحان کنید. این ویرایشگر نسبت به پریمیر پرو ارزان‌تر است و زمانی که هزینه آن را پرداخت کردید نیازی به پرداخت هزینه دوره‌ای نیست و رابط کاربری ساده‌تر و گیرا تری نیز دارد. تعدادی از ابزار‌های این نرم‌افزار ساخت جلوه‌های بصری فوق‌العاده را بسیار ساده‌تر می‌کنند و این مزیتی برای کاربران حرفه‌ای است تا از سادگی مورد نیاز برای کاربران تازه کار فرار کنند و محیطی حرفه‌ای‌تر را تجربه کنند. این نرم‌افزار با قیمتی برابر 58 دلار در دسترس است.

ادوبی پریمیر پرو

Movie Edit Pro Plus

شاید شما طرفدار محصولات شرکت ادوبی نباشید یا می‌خواهید چیزی غیر از پرمیر پرو را امتحان کنید. گزینه‌های خوب بسیاری در استور مایکروسافت برای ویندوز 10 وجود دارند که این مزیت را دارند که به سادگی قابل نصب و به‌روز‌رسانی هستند. Movie Edit Pro Plus یکی از این گزینه‌ها است که ساده و کارآمد است و تعدادی از ابزارهای کاربردی که در دیگر ویرایشگرها وجود دارند را در خود دارد. قیمت این نرم‌افزار در استور مایکروسافت 90 دلار است.

ادوبی پریمیر پرو

Microsoft Photos

مایکروسافت در گذشته نرم‌افزاری جدا برای ویرایش ویدیو به نام Movie Maker داشت. این نرم‌افزار حالا با Microsoft Photos جایگزین شده است  که نه تنها قابلیت‌هایی کاربردی برای ویرایش تصاویر دارد، بلکه ابزار‌هایی هم برای ویرایش ویدیو دارد. بهترین قسمت این است که این اپلیکیشن به خودی خود رایگان است و همراه با ویندوز 10 می‌آید. اگر از ویندوز 10 استفاده می‌کنید می‌توانید از این اپلیکیشن به رایگان استفاده کنید. این اپلیکیشن مرتباً از طریق استور مایکروسافت به‌روز می‌شود.

ادوبی پریمیر پرو

Adobe Premiere Elements 2018

در حالی که برادر کوچک‌تر پریمیر پرو به اندازه برادر بزرگ خود پیشرفته و گران قیمت نیست، ادوبی پریمیر المنتس 2018 می‌تواند بسیاری از کارهای ساده را انجام دهید. با توجه به کاری که انجام می‌دهید ممکن است به تمام ویژگی های پریمیر پرو که گران قیمت‌تر است نیازی نداشته باشید. در این موارد پریمیر المنتس به کمک شما خواهد آمد. هزینه این ویرایشگر ویدیو 59 دلار است.

ادوبی پریمیر پرو

جمع بندی

به لطف پلتفرم بالغ آن، در ویندوز 10 تعداد زیادی گزینه برای ویرایش ویدیو وجود دارد که ویژگی‌های فوق العاده‌ای دارند. اگر دوست دارید بهترین را داشته باشید، اگر می‌خواهید گزینه‌ای مقرون به صرفه را انتخاب کنید یا اگر یک ویرایشگر ساده می‌خواهید تا ویدیوهای شخصی خود را ویرایش کنید، همیشه گزینه ای مناسب شما وجود دارد.

ادوبی پریمیر پرو یک ویرایشگر ویدیوی باشکوه است. اگر دوست دارید نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید بهترین در نوع خود باشد ادوبی پریمیر پرو بهترین گزینه است. این نرم‌افزار در حالی که به عنوان یک سرویس اشتراکی در دسترس قرار دارد، به ادوبی این قدرت را می‌دهد تا مرتباً به به روز کردن آن بپردازد و در مقابل، سازندگان محتوا و توسعه‌دهندگان خلاق می‌توانند همیشه از آخرین نوآوری‌ها در زمینه ویرایش ویدیو استفاده کنند.

منبع :

 WINDOWS CENTRAL

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,