hic1-1024x640

اخیرا مایکروسافت یک بدافزار به نام Hicurdismos  کشف کرده اند که خود را به عنوان نصب کننده ی Microsoft Security Essentials نشان می دهد. این برنامه سرویس ضد بدافزار برای ویندوز ۷ و نسخه ی های جدید تر است. حالا مایکروسافت به کاربران خود نسبت به این بدافزار هشدار داده است. با وینفون همراه باشید.

اگرچه در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸ نرم افزار Windows Defender به عنوان پیش فرض برای بررسی بدافزار ها و ویروس هاست اما برخی کاربران بر نصب نرم افزار Microsoft Security Essentials اعتقاد دارند و آن را لازم می دانند.

Hicurdismos  از یک پیام خطای جعلی ویندوز که بعضا به نام BSoD(صفحه آبی مرگ) است استفاده می کند تا بتواند پشتیبانی فنی جعلی خود را راه اندازی کنید. یک BSoD واقعی یک ارور مهلک است که صفحه نمایش را آبی می کند و کامپیوتر دچار کرش می شود و برطرف کردن این ارور نیازمند reboot کامپیوتر است. اکنون BSoD جعلی در ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ نیز دیده شده است و بنابراین کاربران نسخه های جدید ویندوز نیز در خطر فریب خوردن هستند.

hic8

پشتیبانی فنی متقلبانه در چند سال اخیر گسترش یافته است و طبق بررسی ها اکنون درحال گسترش است. حتی برخی مهاجمان از این روش برای تماس با پشتیبانی و دریافت پول برای تعمیر و رفع مشکلی که اصلا وجود ندارد استفاده می کنند. باید کاربران بدانند که پیام های واقعی خطا از طرف مایکروسافت شامل ارتباط پشتیبانی  نمی شود و صرفا پیام خطا داده می شود و شبیه تصویر بالا است.

hic3

hic2

Hicurdismos  از طریق SmartScreen موجود در اینترنت اکسپلورر و مایکروسافت اج شناسایی می شود و یک پرچم قرمز بلند می شود تا کاربران آگاه شوند. اما در مورد برنامه های ایمن مایکروسافت این هشدار داده نمی شود و در یک نصب کننده ی واقعی Microsoft Security Essentials به شکل ایکون زیر است و حتی مواردی مثل نام فایل نیز تفاوت هایی وجود دارد و Hicrudismos از نام setup.exe استفاده می کند.

hic4

بدین ترتیب نبایستی این بدافزار را نصب نمود یا در صورت پیام خطا به آن توجهی کرد چرا که این پیام کاملا جعلی است. اگرچه برای کاربران کانادا، امریکا، استرالیا و بریتانیا شماره هایی برای گزارش کلاهبرداری داده شده است.

منبع :

MICROSOFT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,