سال‌ها پیش IP جدیدی از طرف شرکت یوبیسافت (Ubisoft) به اسم Beyond Good and Evil به دست گیمرها رسید که سر و صدای آنچنان بلندی هم نداشت که از نظر مالی یکی از بزرگ‌ترین بمب‌هایی بود که یوبیسافت منفجر کرده بود اما بازی بدنامی بود که با استقبال چندان بزرگی رو به رو نشد. با توجه به این، هیچ کس انتظار عرضه دنباله‌ای برای این بازی را نداشت اما به نظر می‌رسد که دومین نسخه این بازی مسیر متفاوتی نسبت به بازی اول در پیش گرفته و کلا راه جدایی برای خودش پیدا کرده است.

باا این حال، Beyond Good and Evil 2 همچنان زنده است و مدیر عامل تیم سازنده و توسعه دهنده این بازی در شرکت بزرگ یوبیسافت فکر می‌کند این بازی قرار است یک عنوان بزرگ و تعیین کننده برای این صنعت باشد.

ایو گیلموت (Yves Guillemot)، مدیر عامل شرکت یوبیسافت، در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت فرانسوی Le Point داشته است، درمورد حرکت کردن این شرکت و افتتاح شعبه جدیدی در مونت پلیرِ فرانسه صحبت‌هایی داشته است. وی در این مصاحبه به صورت بسیار مختصر از این بازی یاد کرد و گفت که Beyond Good and Evil 2 از چنان نقش مهمی برای این شرکت برخوردار است که می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی روی صنعت بازی‌های رایانه‌ای داشته باشد. ایشان در این رابطه چنین گفتند که:

سطح زندگی و کیفیت آن در این منطقه می‌تواند منجر به جذب و به خدمت گرفتن استعدادهای ناب و بی نظیری شود.

سپس گیلموت در ادامه صحبت‌هایش اشاره کوتاهی به عنوان یاد شده کرد و در این زمینه افزود:

[استودیوی ما در] مونت پلیر یکی از مهم‌ترین استودیوهای جهانی برای ما است که به لطف وجود عنوانی به اسم Rayman راه ایجاد نوآوری و خلاقیت را به ما نشان داده است. تیم‌های ما در حال حاضر روی عنوان Beyond Good and Evil 2 کار می‌کنند که به احتمال بسیار زیاد تاثیر بسیار عمیق و بزرگی روی صنعت بازی‌های ویدیویی خواهد داشت.

به طور کلی فکر کردن به این موضوع جالب است چرا که دنباله یا حتی پیش درآمدی که نسخه اول آن یک عنوان شکست خورده و نه چندان موفق به حساب می‌آید، از نظر تیم سازنده خود می‌تواند باعث تغییر و دگرگونی‌های بزرگی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای شود. بدین صورت اگر ادعای مدیر عامل یوبیسافت صحت داشته باشد، با عنوان بزرگ و جاه طلبانه‌ای رو به رو خواهیم شد که آمده بسیاری از چیزها را تغییر دهد. Beyond Good and Evil 2 قرار است در تاریخ نامعلومی در آینده عرضه شود طوری که ما نه تنها تاریخ عرضه‌ای از آن در دست نداریم، حتی از محدوده انتشار آن و حتی پلتفرم‌های مقصدش نیز بی خبریم. به هر حال باید منتظر باشیم و ببینیم با توجه به رویدادهای بزرگی که در پیش داریم، چه زمان می توانیم نگاه کامل‌تری به این بازی داشته باشیم و بیشتر با آن آشنایی پیدا کنیم. در حال حاضر ادعای بزرگ مدیر عامل یوبیسافت را باید خوب به خاطر سپرد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,