Bill and melynda gates

به نظر می‌رسد که بیل گیتس ترس خود از هوش مصنوعی را متعادل کرده است و حالا به‌جای انتقاد از این تکنولوژی، شور شوق خود را نسبت به آن نشان می‌دهد. البته هنوز هم در وجود این شخص ترس درباره هوش مصنوعی وجود دارد ولی، اعتقاد او استفاده سازنده از این تکنولوژی است. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر با وینفون همراه باشید.

در کنفرانس Code از او درباره‌ی این تکنولوژی سؤال پرسیده شد و او دیدگاه خود را به این شکل بیان کرد:

هیچ شکی نیست که در ۱۹ سال آینده، ربات‌ها قادر به انجام کارهای فیزیکیِ بیشتری هستند.

گیتس پیش‌بینی می‌کند که در آینده ماشین‌هایی به وجود می‌آیند که می‌توانند به‌صورت مستقل انبارگردانی کنند و یا حتی مشغول به پاک کردن اتاق‌ها شوند.

به نظر می‌رسد که بنیان‌گذار مایکروسافت این تغییر عقیده خویش را مدیون مطالعه کتاب‌های هوش مصنوعی است. همسر بیل گیتس، ملیندا گیتس که بنیاد خیریه بیل و ملیندا را به کمک هم اداره می‌کنند می‌گوید، هرگاه بخواهد از افکار بیل گیتس با خبر شود، به قفسه‌ی کتاب‌های او نگاه می‌کند که اخیراً پرشده از کتاب‌هایی که در رابطه با هوش مصنوعی هستند.

او با خنده می‌گوید:

درحالی‌که تمام مردم فکر می‌کنند که گیتس بر روی کارهای بشردوستانه تمرکز کرده است اما، او علاوه بر آن بر روی هوش مصنوعی نیز کار می‌کند.

گیتس با شادابی می گوید:

بالاخره رؤیاهای مان رنگ و بوی حقیقت به خود خواهد گرفت. رؤیاهایی که تحققشان به هوش مصنوعی منتهی می‌شود.

البته ممکن است گیتس این حرف ها برای این که از قافله پیشرفت این تکنولوژی عقب نماند می زند. ( در واقع هر شرکتی که در کنفرانس Code بر روی استیج سخنرانی داشت، اشاراتی هم به هوش مصنوعی می کرد.)

گیتس می گوید:

پیشرفت‌هایی که ما در ۵ سال گذشته تجربه کردیم بیش از هر زمان دیگریست.

درحالی‌که گیتس تغییرات آینده در نحوه کار کردن و زندگی کردنمان را به لطف هوش مصنوعی می‌بیند ولی، از چالش‌های پیش رو نیز آگاه است.

هوش مصنوعی می‌تواند به‌وسیله ربات‌ها خیلی از کارها را انجام دهد که برای نیروی کار یک خطر جدی به‌حساب می‌آید.

گیتس می‌گوید که آموزش‌های لازم در مورد این تکنولوژی باید به مردم داده شود تا کنترل این تکنولوژی به‌دست افرادی که قصد سوءاستفاده دارند نیافتد. با تمام این نگرانی‌ها که در وجود گیتس وجود دارد اما، این باعث نمی‌شود که او شور و شوقش را در مورد این تکنولوژی از دست دهد. او دستیابی درست به هوش مصنوعی را مانند دستیابی به ” جام مقدس” می‌پندارد. تکنولوژی که توانایی‌های بسیار بیشتری را از هوش انسانی دارد.

به نظر شما آیا می‌توان هوش مصنوعی را تهدیدی برای بشریت دانست؟ لطفاً دیدگاه خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

منبع :

MASHABLE

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
دیدگاه کاربران
arian
پاسخ دهید چهارشنبه 4 مرداد 1396

به نظر من اگه هوش مصنوعی دست کم گرفته بشه میتونه خیلی خطرناک بشه واسه اینده انسان ها، ولی علم خیلی جالبیه اگه درست استفاده بشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,