Bill_Melinda_Gates-Africa

بیل گیتس هفته ی گذشته، توضیح داد که هیچ سرمایه گذاری به اندازه نژاد مرغ برای تولید غذا بازدهی ندارد.  او در گفت اگر یک خانواده را در نظر بگیرید که یک خروس و تعدادی مرغ داشته باشند و با استفاده از تخم های به وجود آمده سعی در افزایش نسل حیوانات خود کنند، در مدت کوتاهی تعداد آن ها چندین برابر می شود. در همین راستا صدهزار مرغ به بولیوی که یکی از کشورهای فقیر جهان است اهدا کرد.

اما تلاش اخیر میلیارد آمریکایی به مذاق کشورهای فقیر خوش نیامده است و دولت بولیوی، از دریافت مرغ ها خودداری کرده است و مرغ های بیل گیتس را بعنوان “یک هدیه ی توهین آمیز” توصیف کرده است. وزیر کشاورزی بولیوی، خطاب به بیل گیتس گفته: “او اصلا درباره بولیوی و واقعیت آن چیزی نمی داند و فکر می کند هنوز مثل ۵۰۰ سال گذشته وسط جنگل زندگی می کنیم، او نمی داند که ما چگونه تولیدات انجام می دهید، از محترمانه می خواهیم که صحبت درباره بولیوی را تمام کند و از ما عذرخواهی کند”.

boli-MMAP-md

دولت بولیوی اعلام کرده است که دولت آن ها در حال حاضر آمریکای جنوبی، ۱۹۷ میلیون مرغ تولید می کند و ظرفیت صادرات ۳۶ میلیون آن را دارد، کشور ما در زمینه تولیدناخالص ملی بهترین عمل را در جنوب آمریکا و سال ۲۰۱۶ داشته است. یکی دیگر از وزیران بولیوی نیز اظهار کرده است که این حرکت بیل گیتس، یک بی ادبی نسبت به ما بود. این واکنش دولت بولیوی تقریبا تمام افراد مرتبط با این حوزه را در شوک فرو برده است. حال سوال اینجاست که اگر این دولت به این میزان جوجه و مرغ تولید می کند، پس آیا آموزش به مردم وجود ندارد؟ توزیع مرغ ها چگونه است که کسی خبر ندارد؟ آیا تاثیر اقتصادی این طیور برای مردم شفاف سازی شده است؟ چرا پس همچنان فقر در این کشور بیداد می کند؟

اما به نظر می رسد دولت بولیوی این هدیه و پروژه قفس رویاها را کوچک فرض کرده، درحالی که همین هدیه می توانست ۶۰۰ هزار کشاورز در بولیوی را مشغول به یک کشاورزی سودآور کوچک کند. البته نباید این نکته را فراموش کرد که دولت بولیوی تحت ریاست مورالس سابقه ای طولانی در رد کردن کمک های آمریکایی ها دارند.

منبع :

THE VERGE

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali.gholipoor
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

چه اراجیفی، تو خود آمریکا پنج میلیون کارتن خواب هست، خب مرغاشو بده به اون کارتن خوابا که هر روز ۱۳ نفرشون فقط در اثر گرسنگی میمیرن.

  حمید رضا
  پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

  دوست عزیز ali.gholipoor
  هیچ کجا مدینه فاضله نیست، همه جا همه چی هست، کارتن خواب، فقیر، بی سرپرست و . . . بهتره یک کمی هم ادب رو رعایت کنیم حداقل واسه مردی که بنیان گذار تمام تکنولوژی در دست ماست، هر چی باشه بالا ۹۰ در صدمون با سیستم عامل شرکت این آقا داریم این پست ها را می گذاریم.

   علی
   پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

   @حمید رضا
   بنده خدا چه ربطی توهین داره؟؟ خوب داره راست میگه.
   چون گیتس خالق ویندوز هست ما نباید بهش اعتراض کنیم؟؟؟؟
   ضمنا آمریکایی ها از هر طریقی برای ضربه زدن به کشورهای مخالف خودش استفاده میکنه! شاید این سری از کمک ها هم مثل کمک هایی که از طرف آمریکا به افریقایی ها شده هم دارای مشکلاتی باشه از جمله تغییرات ژنتیکی و ایجاد بیماری ها و….
   لطفا اطلاعات خودتون رو بالا ببرید.

   homan
   پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

   چطور ۱۰۰ هزار مرغ میتونست ۶۰۰ هزار کشاورز رو راه بندازه یعنی هر شش نفر با یه مرغ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamed gh
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

بده من .. من مرغ می خواااااام خخخ

احسان
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

و درست به همین علت یک کشور آمریکاست دیگری بولیوی و دیگری ایران
و باز ما دوستانی داریم که آمار کارتن خوابهای آمریکا را بهتر از خود آمریکاییها دارند 🙂

javad
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

خب بدشون به ما جمعه بریم شمال شلوارک بپوشیم جوج بزنیم:)

ali
پاسخ دهید شنبه 28 خرداد 1395

سلام دوستان قصد دارم گوشیه ۹۵۰ xl بخرم از تعمیر کار لومیا پرسیدم گفت تک سیمکارتش مشکل میکروفن داره نخر رام هنگ کنگ هم همه جا انتن نمیده… درسته؟؟ کسی با تک سیم به مشکل خورده تا حالا؟ دو سیمش حس گوشی ارزون و چینی بهم میده…

  micpet
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  نه ویندوز نخر، آینده ویندوز اصلا مشخص نیست پشتیبانی مایکروسافت هم صفر

nekooh
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

به نظرم کار بولیوی در رد کمک بیلگیتس کار درست و سنجیده ای بوده و از دیدگاه من هم این یه بی حرمتی به یک کشور تلقی میشه.

force
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

به سوال های اخر پست توجه کنید . یه جورایی خنده داره که در مورد “مرغ” و مسائل مدیریت کلان یک کشور با هم میپرسیم
بعضی از مشکلات بزرگ هم واقعا به همین سادگی حل میشن
باور کنید بعد از شنیدن خبر رفتم و ۵ تا جوجه خریدم ! جدی میگم !!

mojzkh
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

گوشت مرغ و تخم مرغ به لحاظ هورمونی بودنش می تونه تاثیر زیادی رو ژنتیک داشته باشه خوب دولت و سیاست امریکایی یهودی هم هرچفقدر زیبا اما هدفمنده سیاستش و اصلا به نفع جیب و منافع خود کشوره. مثل تمام ازمایشلتی که روی ایرانی ها در طول این سی سال به عنوان کشوری که هرچی حلال باشه می خورن شده . و الان دانشمندان اروپایی فهمیدن مرغ روی انسان چه تاثیری میزاره و یا برنج صنعتی چه کرده با ایرانی ها و چای و خیلی چیزای دیگه اما خوب ایران کشور فقیری نیست اما در جارت بسیار ارزون بازه . و بولیوی هم کار درستی کرده اگه ماهیگیری باشه ماهی رو نگرفته ماهیگیری یاد گرفته . دیگه لزومی نداره مرغ دسکاری شده بگیرن

Don
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

بیل گیتس ، بیو تروریسم
خوشحالم بولیوی قبول نکرد
معلوم نیست مرغها آلوده به چه ویرویس بودند.
مثل ویروس زیکا که منبعش مزارع بیل گیتس بود….

  عشق مایکی
  پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

  مگه بیل گیتس هم مثل مسلمونای داعشی و تندرو هستند که تنها هنرشون تو جهان کشتن و شلاق زدن و پاییدن زن و دختر مردمه؟ والا ما نشنیدیم مایکی یکی رو بخاطر اعتقاداتش از هستی و نیستی ساقط کنه ولی اینورا زیاد شنیدیم!برق و تلفن و کامپیوتر و هواپیما و ماشین و داروهای مختلف که خدمتهای زیادی به بشریت کرده بجای انواع نجاست و خلا رفتن.

   Don
   پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

   @عشق مایکی

   پیشنهاد میکنم گزارش دیلی میل رو در مورد پروورش پشه های الوده به ویروس زیکا در مزارع متعلق به بیل گیتس بخونید.
   از طرفی دولت و شرکتهای امریکایی بارها به سو استفاده از تکنولوژی و دستکاری ویروسها و ساخت بیکاری ها و استفاده از اون در امریکای لاتین تهم هستن و در چندین مورد خودشون اعتراف کردن.
   با ازمایشهای دارویی روی مردم امریکای لاتین ، غذای الوده ، خون الوده و… کلی از مردم بیگناه رو در افریقا و امریکا کشتن. این حرکت بیل گیتس هم خیلی مشکوک و بوداره

ali.gholipoor
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

بابا اینا هم صب تا شب دارن الکلی رو که ما کشف کردیم میخورن و استفاده میکنن، دیگه به اینخاطر چیزی نمبگن؟؟؟ آخه حالا این چه فرقی داره با خودمون که به به بدبختای مملکت خودمون نمیرسیم پولامونو میریزیم تو شکم عربستانیا و هیییی میرم حج

یکی
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

این توهم توطئه کی دست از سر برخی ها خواهد برداشت.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,