_متفرقه پنل جدید

کمک 100 میلیون دلاری بیل گیتس برای مبارزه با آلزایمر بزرگترین خیّر جهان مجدد دست به کار شد

بیل گیتس مردی است که سالها لقب ثروتمندترین انسان روی زمین را یدک می‌کشد، و علاوه بر این لقب به یک نام دیگر نیز شناخته شده است، او بزرگترین انسان خیر روی زمین به‌شمار می‌آید. بنیاد خیریه وی تاکنون برنامه‌های متعددی برای کمک به قاره آفریقا تدارک دیده است، اکنون گیتس دست به‌کار شده تا برای حل کردن یکی از بیماری‌های بزرگ دهه اخیر وارد میدان شود.آلزایمر یکی از بیماری‌های نسبتا جدید قرن ما است که با توجه به برخی مشکلات ذهنی و روانی انسان معاصر میزان شیوع آن پیوسته در حال افزایش است. اکنون بیل گیتس وارد میدان شده تا برای درمان این بیماری مهلک راه‌حلی ایجاد کند.

گیتس پیشتر مبلغ 50 میلیون دلار برای مقابله با بیماری آلزایمر در موسسه تحقیقاتی Dementia Discovery Fund اختصاص داده بود، اکنون با توجه به پیشرفت‌هایی که در تحقیقات این موسسه ایجاد شده وی تصمیم گرفته تا 50 میلیون دلار دیگر در این موسسه سرمایه‌گذاری کند تا روند این تحقیقات سرعت بیشتری پیدا کند.

وی در بلاگ شخصی خود در مورد علت این سرمایه‌گذاری و مشکلات پیش‌روی بشر اظهار داشته:

مبارزه با آلزایمر یکی از آن دسته مواردی بسیار با اهمیتی است که در خط مقدم بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها قرار دارد. اینکه انسان امروزی می‌تواند زندگی طولانی‌تری داشته باشد یک معجزه است، اما باید درنظر داشت که صرف افزایش طول عمر کافی نیست. این شرایط زمانی مناسب‌تر خواهد بود که مردم از طول عمر بیشتر خود لذت ببرند و غلبه بر آلزایمر یکی از آن مواردی است که اهمیت زیادی برای بهبود این شرایط دارد. من از اینکه به این مبارزه ملحق شدم بسیار خوشحالم و بی‌صبرانه منتظر دیدن پیشرفت‌های آتی هستم.

یکی از موارد جالب در مورد این سرمایه‌گذاری بیل گیتس عدم دخالت بنیاد خیریه وی موسوم به بنیاد بیل و ملیندا گیتس در این پروژه است، در حقیقت این پروژه با سرمایه‌گذاری مستقیم بیل گیتس آغاز شده و ادامه خواهد یافت. مدیرعامل اسبق مایکروسافت پس از سالها تحقیق و مشاوره با متخصصان این عرصه عنوان کرده که امیدوار است در پنج نقطه کلیدی شاهد پیشرفت‌های بزرگی باشیم: درک دقیق این مسئله که چگونه آلزایمر ایجاد می‌شود، راه‌های شناخت زودتر بیماری، موفقیت بیشتر در کنترل بیماری، ساده‎‌تر شدن آزمایشات بالینی برای تشخیص بیماری و در نهایت استفاده بهتر از اطلاعات موجود در مورد این بیماری.

باید ببینیم آیا گیتس محبوب قادر است پس از موفقیت غیر قابل تکرار در عرصه فناوری به نتیجه‌ای مشابه در عرصه پزشکی و کمک به سلامت انسانها برسد یا خیر؟ نظر شما در مورد مجموعه فعالیت‌های بیل گیتس چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1194 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,