Bill Gates

ممکن است با خودتان بگویید او هنوز تا به دست آوردن عنوان اولین ثروتمند تریلیونر (هزار میلیارد) چیزی در حدود ۹۱۵ میلیارد دلار فاصله دارد و جبران این فاصله غیر ممکن به نظر می رسد. اما یک تحقیق جدید نشان می دهد که وی از آن چیزی که شما فکر می کنید ممکن است نزدیک تر باشد.

این تحقیق که تحت عنوان “یک اقتصاد برای ۹۹ درصد” در فدراسیون جهانی Oxfam انجام شده است، نشان می دهد افراد بسیار ثروتمند مانند گیتس در دهه اخیر رشد فوق العاده ای را در نرخ افزایش دارایی ها خود تجربه کرده اند.این تحقیق اذعان دارد که در ۲۵ سال آینده احتمالا آقای گیتس با افزایش بی سابقه ای در ثروت خود مواجه خواهد شد. در سال ۲۰۰۹ تعداد ۷۹۳ میلیاردر در دنیا وجود داشتند که مجموع ثروت آن ها به رقم ۲.۴ تریلیون دلار می رسید. در حالی که در سال ۲۰۱۶ مجموع ثروت این افراد به رقم بی نظیر ۵ تریلیون دلار رسید. یعنی آن ها سالیانه رشدی در حدود ۱۱ درصد را تجربه کرده اند. در بخشی از گزارش می خوانیم:

اگر روند رشد کنونی ادامه داشته باشد، احتمال این وجود دارد که ظرف ۲۵ سال آینده شاهد ظهور اولین تریلیونر در دنیا باشیم.

همچنین تحقیق اشاره می کند که به احتمال زیاد تا آن زمان، بیل گیتس به عنوان نفر اول لیست ثروتمندترین افراد که هر ساله توسط فوربز منتشر می شود، به تنها فرد در لیست تریلیونرهای این مجله تبدیل شود. البته این لزوما خواست بیل گیتس نیست. وی از زمان خروج از مایکروسافت زمان و ثروت خود را در راه مبارزه با بیمـاریهای عفونی و بهبود آموزش در جهان از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس نموده است. اما آن طور که Oxfam اشاره می کند، زمانی که ثروت یک فرد از حد خاصی فراتر می رود به آسانی نمی توان با خرج کردن از میزان آن کاست (در واقع این افراد نمی توانند بیش تر از درآمد خود خرج کنند!).

افراد فوق ثروتمند، بازگشت سرمایه ای را تجربه می کنند که افراد عادی از داشتن آن عاجز هستند. که البته این میزان درآمدزایی باعث می شود که فاصله میان افراد معمولی و ثروتمندان روز به روز بیش تر شود. هرچه میزان سرمایه گذاری اولیه بیشتر باشد، بازگشت سرمایه نیز به نسبت آن بزرگ می شود و هرچه بازگشت سرمایه عظیم تر باشد، سرمایه گذار توانایی هزینه کرد و پذیرش ریسک بیشتر در تجارت را به دست می آورد و این مسئله نیز به افزایش فاصله طبقاتی می انجامد.

با این اوصاف بیل گیتس در سال ۲۰۱۳، مبلغ اعجاب انگیز ۲۸ میلیارد دلار را در موسسه خیره هزینه کرد (تقریبا معادل قیمتی که مایکروسافت لینکدین را خرید و رکورد خرید یک شرکت در جهان راشکست). اگر این هزینه نبود شاید این خیر ۶۱ ساله می توانست تا قبل از سن ۸۶ سالگی به اولین فرد ۱۰۰۰ میلیارد دلاری در دنیا تبدیل شود.

منبع :

BUSINESS INSIDER

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمود
پاسخ دهید چهارشنبه 6 بهمن 1395

البته اگه تا ۲۰۴۲ زنده باشه

وینفون
پاسخ دهید چهارشنبه 6 بهمن 1395

رشد ۱۱۰ درصد نه ۱۱ درصد

. در سال ۲۰۰۹ تعداد ۷۹۳ میلیاردر در دنیا وجود داشتند که مجموع ثروت آن ها به رقم ۲.۴ تریلیون دلار می رسید. در حالی که در سال ۲۰۱۶ مجموع ثروت این افراد به رقم بی نظیر ۵ تریلیون دلار رسید. یعنی آن ها رشدی در حدود ۱۱ درصد را تجربه کرده اند.

    حسین محمدزاده
    پاسخ دهید چهارشنبه 6 بهمن 1395

    خیلی ممنون از این که توجه کرده اید اما رشد سالیانه منظور مقاله بوده یعنی سالیانه یازده درصد به ارزش دارایی هاشون افزوده شده.

PHP-E
پاسخ دهید چهارشنبه 6 بهمن 1395

باید به سن ۹۶ سالگی برسه پس

sadegh
پاسخ دهید چهارشنبه 6 بهمن 1395

البته رکورد خرید رو قبل از اون دل شکوند با ۶۷ میلیارد دلار و بعد از اون AOL با ۱۰۶ میلیارد دلار (که هنوز قطعی نشده اگه اشتباه نکنم)

erfanf
پاسخ دهید پنجشنبه 7 بهمن 1395

بیل گیس یعنی به معنای واقعی، یک انسان واقعی که واسه بشر وانسان ها خدماتی زیادی کرده.قابل ستایش هست این مرد.درود برتو ای انسان بزرگ.قابل توصیف نیست این انسان❤❤

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,