worlds-most-powerful-people-2016
نزدیک حدود ۷.۴ میلیارد انسان بر روی زمین زندگی می کنند اما تنها ۷۴ مرد و زن درحال اداره جهان و به نوعی چرخاننده دنیا هستند. بر اساس بررسی Forbes مثل هرسال، قدرتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی کرده است. با وینفون همراه باشید.

در بررسی این لیست نفرات بسیار زیادی در کره زمین کاندید بوده اند که اگر این سایت به تعداد افرادی که از آن ها اطاعت می کنند و یا از آن ها پیروی می کرده اند رتبه بندی می کرد، پاپ فرانسیس با رهبری معنوی بیش از یک میلیارد کاتولیک در صدر بود و بعد از آن مدیرعامل وال مارت با بیش از ۲.۳ میلیون کارمند در سراسر جهان در رتبه دوم می ایستاد. اما منابع مالی هر فرد و حساب در گردش آن ها نیز بسیار مهم شمرده شده است که بر اساس این معیار و درآمدافراد، بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین فرد جهان و بالاترین قدرت مالی شناخته می شود و بعد از آن سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان با در دست داشتن ۲۰% منابع نفتی جهان در رده ی دوم است.

اگر فوربس قدرت در حوزه های معتدد را مدنظر داشت ایلان ماسک با قدرت بالا در Tesla Motors و حضور در صنعت هوا و فضا از طریق SpaceX فردی رویایی به حساب می آید و به همین دلیل او یکی از افراد مورد احترام دنیای تکنولوژی است.

در نهایت Forbes تمام معیار ها را در افراد مختلف در نظر گرفته است و میانگین آن ها نمره داده است. طبق نتایج بررسی آن ها، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه  در صدر قدرتمندترین افراد جهان قرار دارد و بعد از آن نیز دونالد ترامپ در رده ی دوم قرار دارد و با قدرتی که در حال حاضر با همسویی کنگره آمریکا دارد شاید بتواند جایگاه پوتین نیز بگیرد. آنجلا مرکل نیز در سال ۲۰۱۶ سومین فرد قدرتمند جهان شناخته می شود.

۱۲۱۱۲۷_techceos_605

در بین رهبران تکنولوژی، بیل گیتس ۶۱ ساله در رده ی اول (هفتم لیست کل)، لری پیج مدیرعامل گوگل در رده ی دوم (۸ لیست) و مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک سومین فرد قدرتمند دنیای تکنولوزی و دهمین فرد قدرتمند جهان است. مارک زاکربرگ با ۳۲ سال سن بعنوان جوان ترین فرد قدرتمند جهان نیز شناخته می شود. جف بزوس مدیرعامل آمازون در رده ی چهاردهم قرار دارد. ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت پنجاه و یکمین فرد قدرتمند جهان ۲۰۱۶ به حساب می آید  و مدیرعامل اپل تیم کوک نیز در رده ی ۳۲ قرار دارد.

در بین رهبران دینی و مذهبی نیز پاپ فرانسیس با حضور در رده ی ۵ قدرتمندترین های جهان، قدرتمندترین فرد دینی جهان شمرده شده است.

رهبر کشورمان ایت الله خامنه ای، با حضور در رده ی ۱۸ قدرتمندترین افراد جهان سومین رهبر دینی قدرتمند جهان از طرف فوربس معرفی شده اند.

 

منبع : وینفون
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
جوادی محب
پاسخ دهید پنجشنبه 25 آذر 1395

امید است این افراد قدرت خود را در راه کمک به مردم جهان صرف کنند .

farhad delavar
پاسخ دهید پنجشنبه 25 آذر 1395

۱۸

RedDeath
پاسخ دهید پنجشنبه 25 آذر 1395

عشق است رهبرم

Mostafa
پاسخ دهید پنجشنبه 25 آذر 1395

لبیک یا خامنه‌ای. عشقس رهبر فرزانه خودمون

SairOOs
پاسخ دهید جمعه 26 آذر 1395

لطفا لینک منبع هم ذکر کنید. باتشکر

    yasha
    پاسخ دهید جمعه 26 آذر 1395

    شما برو تو سایت Forbes.com بعد وارد قسمت lists شو اونجا همه این چیزا هستش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,