Bill-Melinda-Gates

بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و ثروتمند ترین مرد دنیا قصد دارد که فقر را در جهان ریشه کن کند. بنیاد خیریه او با نام بیل و ملیندا گیتس، تا کنون ده ها میلیارد دلار در این زمینه هزینه کرده است. حالا او در یک ویدیو توضیح می دهد گه چرا مرغ، راه حل این موضوع می تواند باشد!

او در این ویدیو توضیح می دهد که هیچ سرمایه گذاری به اندازه نژاد مرغ برای تولید غذا بازدهی ندارد.  او در ادامه می گوید اگر یک خانواده را در نظر بگیرید که یک خروس و تعدادی مرغ داشته باشند و با استفاده از تخم های به وجود آمده سعی در افزایش نسل حیوانات خود کنند، در مدت کوتاهی تعداد آن ها چندین برابر می شود. او اعتقاد دارد گه هیچ سرمایه گذاری (در تولید غذای پروتئینی) یک چنین بازدهی نخواهد داشت.

بیل گیتس به ضرب المثل قدیمی اشاره می کند که در آن توصیه می شد به جای دادن ماهی به افراد، به آنها ماهی گیری یاد بدهید (در این جا اشاره به این که به جای دادن غذا به افراد فقیر به آن ها کمک کنید که غذا تولید کنند)، سپس در ادامه می گوید: ولی اگر در نقطه ای آب نباشد طبیعتاً ماهی هم وجود ندارد، ولی اگر شما به هر کسی تعدادی مرغ و خروس بدهید و به آن ها بیاموزید که چگونه نسل این حیوانات را گسترش دهد، آنگاه او می تواند غذای اولیه خود را تامین نماید.

او این مثال را به غرب آفریقا بسط می دهد و می گوید نکته اساسی این است که آن ها خودشان منابع غذایی خودشان را تامین نمایند، به جای آن که وابسته به کمک های دیگران باشند. ظاهرا پیدا کردن غذا برای مرغ و خروس در آفریقا بسیار آسان است و مردم فقیر نشین می توانند با بزرگ کردن هر کدام از این جوجه ها، آن ها را به مبلغ ۵ دلار به فروش برسانند و مایحتاج خود را تامین کنند.

در غرب آفریقا، تنها ۵ درصد از خانواده ها مرغ و خروس نگه داری می کنند ولی بنیاد متعلق به بیل گیتس قصد دارد این آمار را به ۳۰ درصد برساند. آن ها اعتقاد دارند که با این کار یک چرخه اقتصادی قدرتمند در آن ناحیه ایجاد خواهد شد.

در ادامه می توانید صحبت های آقای گیتس را در این ویدیو مشاهده کنید.

دانلود ویدیو با کیفیت ۲۷۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۳۲۰p

نظر شما در این زمینه چیست؟ آیا این راهکار را برای ریشه کن کردن فقر کار ساز می دانید؟

منبع :

TECH INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

مرسی بیلی😁❤❤

Juventus
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

این آدم روز قیامت با انبیا محشور میشه

سید علی
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

موفق باشی بیل گیتس
اما از کلید استفاده نکن خواهشا
کلید و دولتش ….. دردی از ما دوا نکرد

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

من که افتخار می کنم که از سرویس های مایکروسافت استفاده می کنم و اگر سودی از من به جیب کسی (هرچند چیز زیادی نیست) میره اون بیل گیتس باشه و همیشه اینو به همه گفتم که افتخار می کنم که طرفداران شرکت بیلی گیتس هستم امیدوارم شرکتش روز به روز موفقتر و سالم و سرحال به کودکان فقیر دنیا کمک کنه با آرزوی روزی که تلاش هاش به ثمر برسه و فقر ریشه کن بشه

Mostafa2R
پاسخ دهید پنجشنبه 19 خرداد 1395

واقعن باید بهش گفت دست مریزاد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,