bing-oscars

حدود 8 سال پیش بود که مایکروسافت، برای پایان به انحصار موتور جستجوی گوگل، سرمایه گذاری خود را بر روی سرویس جستجوی جدیدی با نام Bing آغاز کرد. در ابتدا کمپانی های بسیاری همچون یـاهـو از این اقدام مایکروسافت بسیار استقبال کردند و روی خوشی به پایان این انحصار نشان دادند. حال پس از گذشت حدود 8 سال، بینگ دیگر تنها یک موتور جستجوی قدرتمند و رقیب بی بدیل گوگل نیست، بلکه این سرویس قابلیت های بسیار خود را که از جمله می توان به پایگاه داده ی کرتانا، تجزیه و تحلیل داده های اینترنت با استفاده از الگوریتم های خاص و… اشاره کرد.

یکی از همین سرویس های که سر و صدای زیادی به پا کرده و تمامی علاقه مندان به تکنولوژی و حتی افراد عادی را نیز به خود “حساس” کرده، سرویس پیش بینی رویداد ها است که البته تا پیش از این، آن را در قالب کرتانا می دیدیم و می شنیدیم.

پس از پیش بینی رویداد هایی همچون مراسم گرمی و مسابقات فوتبال آمریکایی، حال این بار نوبت مراسم اسکار است تا بینگ به پیش بینی نامزد ها و برنده ی احتمالی بپردازد.

تنها کاری که برای دیدن پیش بینی بینگ باید انجام دهید، این است که در بینگ عبارت “Oscar nominations” را جستجو کنید تا شما لیستی از برندگان احتمالی اسکار در قسمت های مختلف مشاهده کنید. برای مثال در نوار ظاهر شده بر روی بهترین بازیگر زن کلیک می کنیم تا لیستی از نامزد های بازیگر زن به همراه تصویر، نام فیلمی که در آن ایفای نقش کرده اند و احتمال برنده شدن آن ها بر حسب درصد را نمایش دهد:

Bing Predicts

همانطور که مشاهده می کنید، داده های بینگ احتمال برنده شدن Julianne Moore را در قسمت بهترین بازیگر زن 80% درصد اعلام می کند. البته در تمامی بخش ها فاصله ی این درصد و بخش ها این قدر زیاد نیست و برای مثال در قسمت بهترین انیمیشن سال، انیمیشن How to train your dragon 2 دارای 47 درصد شانس برنده شدن است در حالی که انیمیشن Big Hero 6 دارای 43% شانس برنده شدن است که این نشان از تصادفی نبودن نتایج و بررسی دقیق داده ها و اطلاعات است.

تیم بینگ همچنین از پیش بینی اسکار برای راه اندازی یک بازی کوچک نیز استفاده کرده است:

“این هفته، ما بینگ را برای پیش بینی مراسم اسکار آماده کردیم، اما با یک معمای کوچک: فکر می کنید شما می توانید پیش بینی های بینگ را شکست دهید؟ کسی را که فکر می کنید شایسته ی دریافت جام بلورین اسکار است را انتخاب کنید، سپس از سرویس رای شخصی خود برای انتخاب برندگان خود استفاده کنید تا پیش بینی خود را در مقابل پیش بینی بینگ قرار دهید و ببینید چه کسی برنده می شود.”

مراسم اسکار امسال که چند روز بیش تر به آغاز آن نمانده، با سرویس پیش بینی بینگ جذاب تر خواهد شد. شما فکر می کنید چه کسانی و چه فیلم هایی سزاوار برنده ی شدن جایزه ی اسکار امسال هستند؟

منبع: Bing Blog توسط Windows Central

منبع : وینفون
  • چهارشنبه 29 بهمن 1393 14:00
  • 6 نظر
  • علی گلشن
  • اخبار
981 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
شهاب
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

هرچی مایکروسافت بگه ً

fatemeh
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

من که هیچکدوم از این بازیگرا رو نمیشناختم…

Hossein Almasi
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

سلام
ممنون از اطلاع رسانی به موقع شما

AMIR1520
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

تا چن وقت دیگه مردم از کورتانا میپرسن بچمون پسره یا دختره!! 😐

illustray
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

اقایون کسانی کهسرچ انگلیسی زیاد دارن پیشنهاد می کنم از بینگ استفاده کنن خیلی سریع به جواب میرسید مثلا من قرصی رو تو گوگل سرچ کردم بهم سایت معرفی کرد ولی بینگ متنشو اورد کتابهاشو و حتی یک نرم افزار برای دانلود هم اورد اصلا تعجب کردم خداییش الان 2 ساله که نرفتم گوگل از بس که بینگ از زمان نادلا عالی شده قبلا اصلا اسمش باعث کرختی میشد برام (( اینو هیچ کس نمی دونه بینگ الان نسخه ازمایشیه نه مثل گوگل که کامله ولی خیلی بارها دیدم که بینگ تو بعضی چیزها پیشتاز بوده مثل متن شعر ترجمه تهیه غذاها و…. )) ولی به هیچ وجه برای فارسی استفاده نکنید چون تحریم هستیم و….

مهران
پاسخ دهید چهارشنبه 29 بهمن 1393

جستجوی ویدیوی بینگ هم عالیه.خیلی از گوگول جلوتره! قابلیت پریویو هم داره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,