علاقه‌مندان به بازی Black Desert Online مدت هاست منتظر انتشار  این بازی هستند که تاکنون در دسترس قرار نگرفته‌است. این بازی که سبک آن نقش آفرینی است و به‌سبب سیستم طراحی شخصیت‌ها و گرافیک آن مورد تحسین قرار گرفته‌است، قرار بود که در 3 سپتامبر 2017 منتشر شود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

از آن موقع تا به‌حال  ما تنها جزئیات کمی در‌مورد این‌که این بازی بالآخره چی زمانی برای این کنسول منتشر می‌شود، شنیده‌ایم. متاسفانه شرکت توسعه دهندگان این بازی به سوال ما درمورد زمان انتشار این بازی پاسخ ندادند و به‌جای پاسخ به این سوال، اطلاعاتی درمورد کیفیت این بازی بعد از منتشر‌شدن آن ارائه‌دادند.

در بحث و گفت‌وگویی که در پستی بر‌روی سایت این بازی منتشر شده‌بود، یکی از اعضای گروه Engine Team اظهار داشت که Black Desert  با رزولوشن 4K و  30 فریم بر ثانیه روی کنسول Xbox One X اجرا خواهد‌شد.

همچنین این شخص درمورد اجرای این بازی روی کنسول ایکس باکس  می‌گوید:

 به راه انداختن موتور بازی Black Desert روی کنسول ایکس باکس وان ایکس نسبتا ساده بود. ما تجربه‌های زیادی در کار با ساختار DX11 داشتیم و خوشبختانه این کنسول نیز از این مورد استفاده می‌کرد. البته، راه اندازی این بازی روی کنسول ایکس باکس وان ایکس تنها بخشی از کار ما بود و ما قسمت دیگر وقت‌مان را صرف اطمینان حاصل‌کردن از کارایی درست آن می‌کردیم. البته، چالش‌های زیادی مانند بازبینی و بررسی مجدد رابط کاربری که به طور خاصی چالش برانگیز است در طول این مسیر وجود داشت. سرعت بارگذاری بازی نیز جالب توجه بود، چرا‌که بارگیری بازی به‌دلیل نقشه نسبتا سنگین آن مشکل بود اما ما همه چیز را به بهترین شکل ممکن بهبود بخشیدیم.

اهداف اصلی ما برای عملکرد این بازی روی کنسول‌ها به شرح زیر هستند:

  • اجرای این بازی با کیفیت 1080P و30 فریم بر ثانیه روی کنسول Xbox One S
  • اجرای این بازی با کیفیت 2160P و 30 فریم بر ثانیه روی کنسول Xbox One X

 ما به راحتی به هدفمان برای مناطق خالی و کم جزئیات در نقشه رسیده‌ایم ولی برای مناطق مهم و دارای جزئيات و ریزه‌کاری‌های زیاد (عمدتا شهرهای بزرگ و پر‌جمعیت) در مدیریت این اعداد دچار مشکل می‌شویم. ما  هنوز‌ بر‌روی بهینه‌سازی این بازی در تلاش هستیم تا‌ بتوانیم تجربه بازی بهتری را برای کاربران خود فراهم کنیم. این گفته به‌این معنی است که این اعداد قطعا در معرض تغییر هستند.

  او همچنین با بحث در‌مورد اینکه به راه انداختن موتور این بازی روی کنسول ایکس باکس وان ایکس ساده و بسیار شبیه به فرآیند نسخه‌ی کامپیوتری آن بوده‌است، ادامه داد که این تیم در‌تلاش است که بر‌روی حداکثر پتانسیل کنسول کارکند تا اینکه این کنسول به بهترین شکل ممکن این بازی را اجرا کند.

منبع :

MSPU

89 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,