سه ماه پیش، مایکروسافت تبلت سرفس پرو جدید خود را به عنوان جایگزینی برای سرفس پرو ۴ که در ماه اکتبر ۲۰۱۵ معرفی شده بود، رونمایی کرد. این سرفس پرو دارای پردازنده نسل هفتم اینتل Kaby Lake بود، که جایگزین پردازنده نسل ششم Sky Lake مورد استفاده در سرفس پرو ۴ شده است. اکنون شاید چنین داستانی برای سرفس بوک نیز در راه باشد و این دستگاه در آینده با پردازنده نسل جدید معرفی شود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

موضوع قابل توجه این است که مایکروسافت هنوز جایگزین کاملی برای سرفس بوک، که تقریبا دو سال پیش در کنار سرفس پرو ۴ معرفی شد را ارائه نداده است. البته این شرکت در سال گذشته یک نسخه ارتقا یافته از این لپ تاپ به نام Surface Book with Performance را معرفی و عرضه کرد که شامل گرافیک ارتقا یافته و عمر باتری بهبود یافته بود، اما از پردازنده ای همانند مدل اصلی در آن ها استفاده شده بود. این موضوع باعث می شود که این دستگاه از لحاظ سخت افزاری دیگر قدیمی شده باشد، به خصوص با توجه به قیمت های بالایی که مایکروسافت همچنان برای نسخه های مختلف آن در نظر گرفته است.

دیروز، اینتل پردازنده های نسل هشتم خود را معرفی کرد و یک ویدیو تبلیغاتی برای آن منتشر کرد و در آن برخی از ویژگی های کلیدی که کاربران می توانند از دستگاه هایی با این تراشه های جدید انتظار داشته باشند را به نمایش گذاشت. به طور غیر منتظره ای، اینتل در این ویدیو یک دستگاه که به طرز مشکوکی یک نسخه مشکی از سرفس بوک به نظر می رسد را نمایش داده است.

با این حال، مایکروسافت تا کنون هرگز رنگ مشکی سرفس بوک را عرضه نکرده و تنها رنگی که از ابتدا در دسترس بوده، “نقره ای” است. همچنین، همان طور که در ویدیو نشان داده شده است نمایشگر ۴K وجود ندارد. نمایشگر این دستگاه ۱۳.۵ اینچی PixelSense با رزولوشن ۳۰۰۰ در ۲۰۰۰ پیکسل است.

با این وجود، این دستگاه از هر لحاظ با سرفس بوک یکسان به نظر می رسد – به غیر از رنگ آن – از جمله لولای متمایز آن و محل دکمه اختصاصی موجود روی صفحه کلید که اجازه می دهد تا بخش صفحه نمایش به صورت ایمن از پایه جدا شود.

در اینجا یک موضوع بزرگ وجود دارد که با عقل جور در نمی آید. با توجه به این که سرفس بوک فعلی از پردازنده هایی که دو نسل قدیمی تر از پردازنده های معرفی شده اینتل است استفاده می کند، به نظر می رسد که انتخاب این دستگاه برای نقش اصلی در ویدیو اینتل عجیب باشد. شاید بهترین فرضیه این باشد که این دستگاه یک نسخه جدیدتر از سرفس بوک، با پردازنده نسل هشتم و طراحی مشکی خواهد بود.

هنگامی که مایکروسافت سرفس پرو جدید خود را در ماه مِی معرفی کرد، نسخه جدیدی از سرفس پن را نیز رونمایی کرد. سه رنگ از رنگ های اعلام شده برای این قلم، پلاتینی، بورگاندی و آبی کوبالت بود که در راستای رنگ های سرفس پرو و سرفس لپ تاپ که مایکروسافت در ماه ژوئن معرفی کرد، بودند. با این حال، رنگ چهارم، یعنی مشکی با هیچ دستگاهی از خانواده سرفس فعلی مایکروسافت مطابقت ندارد… اما حالا می توان حدس زد که این قلم برای یک سرفس بوک مشکی کاملا ایده آل خواهد بود.

با این که هنوز هیچ گونه اطلاعات رسمی در این باره در دسترس قرار ندارد، ولی باید امیدوار باشیم که به زودی یک سرفس مشکی را مشاهده کنیم. این موضوع کاملا امکان پذیر است، زیرا اینتل می توانست برای ویدیو خود، به سادگی از یک لپ تاپ عمومی ویندوزی، به جای نشان دادن دقیق این دستگاه استفاده کند.

به نظر شما آیا به زودی سرفس بوک مشکی با نسل هشتم پردازنده های اینتل از راه خواهد رسید؟

منبع :

NEOWIN

2129 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,