ایکس باکس وان ایکس کنسول بسیار قدرتمندی است. اگر چه رایانه‌های شخصی قطعا توان بسیار بیشتری نسبت به کنسول‌ها دارند و احتمالا در نسل بعدی نیز شاهد انقراض کامل کنسول‌ها باشیم، با این وجود ایکس باکس وان ایکس در حال حاضر قدرتمندترین سخت‌افزار اختصاصی بازی موجود در بازار است.

این کنسول به اندازه‌ای قدرتمند است که به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان نیز عاشق آن شده باشند. به عنوان مثال استودیوی Round 8 که توسعه عنوان در دست ساخت Bless Unleashed را به عهده دارند در مصاحبه‌ای با سایت GamingBolt در مورد این که GPU ایکس باکس وان ایکس چقدر “شگفت انگیز” است صحبت کرده‌اند. در ادامه توضیحات آن‌ها را در این خصوص می‌خوانید:

GPU ایکس باکس وان ایکس شگفت‌انگیز است و به ما اجازه می‌دهد تا تکنولوژی‌های پردازشی مختلف و نیز نرخ وضوح بالاتر را اعمال کنیم. به عنوان مثال “نورپردازی هم‌زمان کلی” چندین باز بهینه‌سازی شده بود ولی در نهایت تنها بر روی مدل ایکس اعمال شد. کنترل میزان استفاده مموری مخصوصا در MMO با تعداد زیادی از بازی‌باز و جهانی بدون توقف، سخت است بنابراین مموری در دسترسی که در مدل ایکس وجود دارد بسیار عالی بود.

با توجه به این گفته، آن‌ها مشخص کرده‌اند که بازی نه فقط به خاطر محدودیت‌های فنی بلکه بیشتر به خاطر به دلیل مسائل مربوط به محدودیت منابع توسعه، تبدیل به انحصاری ایکس باکس وان شده است:

ما احساس کردیم که توسعه هم‌زمان بر روی دو کنسول با کیفیتی که ما مدمظر داشتیم، بسیار سخت خواهد بود.

به نظر می‌رسد که این اقدام آن‌ها منطقی است. توسعه‌دهندگان کوچک باید همواره این ملاحظات را در کار خود داشته باشند. امیدواریم که آن‌ها در آینده بازی را بر روی سیستم‌های دیگر نیز پورت کنند تا همه بتوانند به تجربه آن بپردازند.

منبع :

GAMINGBOLT

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,