Bluetooth

گروه SIG اعلام کرده است که قصد دارد در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۱۶ از نسخه ی جدید بلوتوث رونمایی کند که قدرتی بسیار بالاتر از نسخه ی پیشین خود یعنی نسخه ی ۴.۲ دارد. برای آشنایی با ویژگی های نسخه ی جدید بلوتوث، با وینفون همراه باشید.

در نسخه ی جدید که در هفته ی جاری رونمایی خواهد شد ما شاهد یک بلوتوث بسیار قدرتمند خواهیم بود که سرعت انتقال اطلاعات در آن چهار برابر سریعتر و محدوده تحت پوشش، دو برابر قوی تر از بلوتوث نسخه ی ۴.۲ خواهد بود. این بدان معناست که سرعت انتقال اطلاعات تا  ۲ mbps و محدوده تحت پوشش نیز تا ۳۰۰ متر در شرایط ایده آل افزایش خواهد یافت.

در نسخه ی ۵ بلوتوث دستگاه های بسته های داده، توانایی ارسال اطلاعات به دستگاه هایی که با آن ها جفت نشده اند را خواهند داشت. این ویژگی برای چراغ های بلوتوثی، دستگاه هایی مانند ترژر تگ مایکروسافت و همچنین حالت نیروی کمتر برای دستگاه های اینترنت اشیاء، بسیار کاربردی خواهد بود.

همچنان مشخص نشده است که برای دستیابی به این نسخه از بلوتوث آیا نیاز به سخت افزار خاصی داریم یا سخت افزار های کنونی از این نسخه پشتیبانی خواهند کرد. شاید هم باید تا سال ۲۰۱۷ صبر کنیم تا دستگاه های جدید به همراه بلوتوث نسخه ۵ وارد بازار شوند.

نظر شما درباره نسخه پنجم بلوتوث چیست؟

منبع :

MSPOWERUSER

118 پست
احسان جنیدی
لیسانس مدیریت بازرگانی instagram: Ehsanjj88
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  HOIIIIN
  پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

  ۳۰۰ متر !
  wow

  Beravandi
  پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

  امروزه استفاده از بلوتوث به عنوان شریانی برای انتقال دیتا بین تلفن های همراه کم شده و بیشتر برای اتصال های نزدیک در دیوایس های نو آورانه استفاده میشه

  حسین
  پاسخ دهید یکشنبه 22 خرداد 1395

  بلوتوث بدیش اینه که حتما باید سخت افزارش باشه یعنی دیوایسایی که نسخه قبلی دارن باید قطعه فیزیکی جدید رو نصب کنن نرم افزاری نمی شه

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , ,