_bmw-ces-2017-5-seri-871x580

مایکروسافت با کمپانی های خودروسازی مختلف در حال همکاریست تا خدمات خود را به این عرصه هم وارد کند. کرتانا یکی از اهداف مهم ردموندی ها برای خودروهاست و حالا کمپانی مشهور BMW حضور کرتانا در اتومبیل های خود را اعلام کرده است. با وینفون همراه باشید.

هفته ی قبل مایکروسافت قدرت آژور و نرم افزارها را در ارتباط اتومبیل ها را به نمایش گذاشت و البته در آن رونمایی آنچه انتظار می رفت به نمایش در نیامد و امروز اطلاعات جدید نشان از آن برنامه های آینده برای کرتانا و ادغام با اتومبیل های متصل به هم BMW می دهد.

در نشست خبری BMW در نمایشگاه CES 2017  درباره خدمات دیجیتال این شرکت برای دسترسی بیشتر رانندگان اتومبیل های خودران آینده برای بهبود تجربه رانندگی صحبت شد. این شرکت خدمات دیجیتالی خود را بر اساس پروتایپی در مدل جدید BMW 5 Sedan به عنوان BMW Connected در نظر گرفته است که در آمریکا از مارس ۲۰۱۶ و در اروپا از اوت ۲۰۱۶ در دسترس قرار داده شده است.

در بخشی از سرویس دیجیتالی شخصی سازی شده جدید آن ها، دستیار صوتی مایکروسافت کرتانا حضور دارد که برای یادآوری مسیر محل قرار ملاقاتی که مکانی از قبل برای آن درنظر گرفته نشده و یا پیشنهاد رستوران های مناسب و رزرو میز استفاده به رانندگان کمک می کند. دیگر سرویس هایی که در آینده با بخش جدید BMW ادغام خواهند شد شامل  Amazon Prime Now و Amazon Prime video خواهد بود.

البته هنوز نحوه ی ادغام کرتانا با BMW connect مشخص نشده است اما احتمالا بایستی بخشی از تلفن همراه یا دستگاه های اینترنت اشیا باشد. اگرچه در کنفرانس نیسان تیزری از چگونگی تعامل کرتانا منتشر شد اما بایستی منتظر باشیم تا در  ادامه اطلاعات بیشتری از این همکاری منتشر شود.

منبع :

ONMSFT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,