این روزها بازار خبرها و تریلرهای بازی Borderlands 3 حسابی داغ است. مخصوصا تریلر طولانی و مفصلی که از این بازی منتشر شد، چیزهای بسیار زیادی درمورد این بازی اعلام کرد و درمورد ذات آن اطلاعات بسیاری در اختیار ما قرار دارد. همچنین قرار شده ویژگی‌های جدید بسیاری برای اولین بار به این سری اضافه شود و فرمول موفقیت آمیز این سری را بهبود ببخشد. یکی از همین ویژگی‌ها نیز نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه است که قرار شده روی کنسول میان نسلی مایکروسافت به اجرا برسد.

اکنون علاوه بر تمام ویژگی‌ها و اطلاعاتی که ما از این بازی به دست آورده‌ایم، نحوه عملکرد و سطح رزولوشنی که این بازی قرار است روی سخت افزارهای قوی‌تر داشته باشد را نیز می‌دانیم یا حداقل مشخصات اجرایی که قرار است روی کنسول میان نسلی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان ایکس داشته باشد را می‌دانیم.

آقای کریس براک (Chris Brock)، تهیه کننده استودیوی نرم افزاری گیرباکس (Gearbox)، اعلام کرد که توسعه دهندگان و دست اندرکارانی که در کار ساخت و تولید عنوان Borderlands 3 دست دارند، نرخ فریم ۶۰ بر ثانیه را برای کنسول میان نسلی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان ایکس هدف قرار داده‌اند (در حالی که این وضعیت به احتمال بسیار زیاد روی مدل پایه ایکس‌باکس وان روی ۳۰ فریم بر ثانیه باقی خواهد ماند) و همینطور رزولوشن 4K نیز چیزی است که آن‌ها شدیدا مایل به اجرای آن در این بازی هستند. به احتمال بسیار زیاد این موضوع بدین معنی است که Borderlands 3 ممکن است این گزینه را در اختیار بازیکنان قرار دهد که برای شفافیت و کیفیت اجرایی این بازی و عملکرد آن، از میان نرخ فریم بالاتر یا رزولوشن بالاتر، یکی را که برایشان اولیت بیشتری دارد، انتخاب کنند و هر طور که دوست دارند ویژگی‌های بصری بازی خود را تنظیم کنند.

بی شک با توجه به این که هنوز ماه‌ها تا عرضه این بازی فاصله داریم، شانس وقوع این موضوع نیز وجود دارد که هیچ کدام از این گفته‌ها در نهایت عملی نشوند که این دو موضوع بالا نیز شامل حال آن می‌شود. همنیطور ما هنوز نمی‌دانیم که این امکان در نسخه پلی‌استیشن ۴ پروی این بازی نیز عملی خواهد شد یا این که این ویژگی منحصر به کنسول میان نسلی مایکروسافت است چرا که طبق اظهارات براک که فقط به طور خاص درمورد نسخه ایکس‌باکس وان ایکس صحبت کرده است، شاید در ذهن این طور به نظر برسد که این ویژگی در نسخه پلی‌استیشن ۴ پرو عملی نخواهد شد اما این امکان آنچنان هم دور از ذهن و تصور نیست که کاربران این کنسول میان نسلی سونی نیز از این امکان بهره مند شوند.

زمانی که Borderlands 3 در تاریخ ۲۲ شهریور سال جاری شمسی برابر با ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود، کاملا درمورد این موضوع اطلاع پیدا خواهیم کرد و از چند و چون ماجرا با خبر خواهیم شد. با توجه با میزان استقبال گسترده‌ای که از نسخه‌های قبلی این سری تا به حال شده، Borderlands 3 نیز به احتمال فراوان مورد پذیرش و استقبال علاقه مندان این سری قرار خواهد گرفت.

منبع :

GAMINGBOLT

914 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,