مایکروسافت همواره با فناوری های نوین، تسهیلاتی برای بیماران فراهم ساخته تا از این طریق اندکی مشکلات و دردهای آن ها را تسکین دهد، توسعه اپلیکیشنی برای بیماران میتلا به کوررنگی، توسعه سرویس های شناختی که درک دیداری از محیط را برای افراد نابینا فراهم می سازد، از مهم ترین این موارد است.

در روز ابتدایی کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ مایکروسافت در نمایشی مشکلات و سیر زندگی دختری جوان به نام لاتون را به تصویر کشید، و در ادامه فیلم راه حلی که محققین مایکروسافت برای وی پیدا کرده اند را نشان دادند. لاتون دختری است که از بیماری پارکینسون رنج می برد، بد نیست اشاره کنیم در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون انسان از این بیماری رنج می برند، و روند حرکتی و کنترل بر اعضا بدن در این بیماران دچار مشکل شده است.

راه حل مایکروسافت ساعت مخصوصی است که فعلا نمونه های آزمایشی آن ساخته شده، و یکی از این نمونه های اولیه نیز در اختیار وی قرار گرفته است.

لاتون یک طراح گرافیک است که از سال ۲۰۱۳ به واسطه بیماری پارکینسون توانایی کنترل دست ها ی خود را از دست داده است، و نمی توانست حتی یک خط ساده را نقاشی کند. این مشکلات باعث شد تا دکتر ژانگ یکی از محققین مایکروسافت، با مطالعه دقیق این بیماری، ساعتی را بسازد که با بسته شدن بر روی دست و ایجاد لرزش هایی امکان نوشتن و کنترل دست ها را برای این بیمار فراهم آورد، عملکرد دقیق این ساعت که Emma Watch نام گرفته، بدین صورت است که با ایجاد ویبره های مداوم ذهن انسان را از روی تمرکز بر روی کاری دیگر به جای کنترل اعضا بدن منحرف می سازد.

منبع :

ONMSFT

892 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,