گوگل این‌روزها خیلی‌ کارها برای ما می‌کند، از نشان دادن بهترین مسیر برای رفت‌وآمد در شهر تا جست‌وجوی بهترین کافه‌ها و رستوران‌ها، تا ترجمه‌ی زبان‌هایی که نمی‌دانیم، و حالا جست‌وجوی بهترین بلیط هواپیما با بهترین قیمت بلیط هواپیما به هر مقصدی در جهان که بخواهیم. کار با گوگل هم ساده‌تر از این نمی‌شود، و همه‌ی ما تا حالا بارها از این مستطیل کوچک که ما را به دنیای بزرگ وصل می‌کند استفاده کرده‌ایم.

گوگل از هرجهت زندگیِ ما را ساده‌تر کرده. امّا تا زمانی که هنوز کامل در بازار آزاد جهانی وارد نشده‌ایم، در استفاده از امکانات گوگل به محدودیت‌هایی برمی‌خوریم و باید از جای دیگر این محدودیت‌ها را جبران کنیم. مثلاً وقتی می‌خواهید بلیط هواپیما خارجی بخرید، یا حتّی از تهران به مشهد پرواز کنید و دنبال بلیط ارزان مشهد هستید، گوگل می‌تواند به شما نشان دهد که از کجا بلیط هواپیما بخرید و کجا بلیط ارزان هواپیما مشهد یا هتل ارزان مشهد پیدا کنید. امّا در انتهای راه خرید از گوگل، آن‌جا که می‌خواهید خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل کیش خود را انجام دهید، به مشکل پرداخت آنلاین برمی‌خورید. این‌جاست که سایتی مثل زورق، که خدمات آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل ارائه می‌دهد و پرداخت ریالی هم دارد، به کمک‌تان می‌آید.

بگذارید اوّل ببینیم گوگل چطور می‌تواند در خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل مشهد به ما کمک کند. بعد راه دور زدن مشکلاتی مثل این را به شما خواهیم گفت و نشان‌تان خواهیم داد که چطور حتّی از گوگل هم بی‌نیاز باشید و هرکاری، از برنامه‌ریزی سفر گرفته تا خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، را در یک‌جا (که گوگل نیست) انجام دهید.

 

با گوگل بلیط هواپیما بخرید

برای خرید بلیط هواپیما با گوگل هم کافی است در آن مستطیل کوچک کلمه‌ی «پرواز» یا «flights» را تایپ کنید و روی کلید اینتر در کیبورد کامپیوتر یا گوشی همراه‌تان کلیک کنید. گوگل بلافاصله پنجره‌ای برای شما باز می‌کند و از شما می‌پرسد که می‌خواهید از کجا به کجا پرواز کنید تا بلیط هواپیماهای موجود، ساعت رفت و برگشت بلیط هواپیما، و قیمت بلیط هواپیما در هواپیمایی‌های مختلف را نشان‌تان دهد.

گوگل حتّی کار را از این هم ساده‌تر کرده و مبدأ پرواز شما را به‌صورت اتوماتیک برای‌تان مشخّص می‌کند. البتّه برای این‌که این مبدأ درست انتخاب شود باید مکان‌یاب گوشی همراه یا مرورگرتان را روشن کنید و به گوگل اجازه بدهید تا از همان‌جایی که هستید بلیط هواپیما به مقصد موردنظرتان را پیدا کند.

حالا در مستطیل مبدأ جایی را که از آن حرکت خواهید کرد تایپ کنید. مثلاً اگر می‌خواهید از تهران به مشهد سفر کنید، در مستطیل اوّل تهران را بنویسید و گوگل خودش فرودگاه‌ها را نشان‌تان خواهد داد. بعد در مستطیل روبه‌رو مقصد، یا همان مشهد، را بنویسید و فرودگاه مشهد را انتخاب کنید. بعد کافی است دوباره روی کلید اینتر کلیک کنید و بلافاصله گوگل فهرست بلیط هواپیما مشهد از تهران در اوّلین تاریخ‌ها را برای‌تان خواهد آورد. حالا می‌توانید قیمت بلیط هواپیما مشهد، ساعت حرکت هواپیما، مدّت زمان پرواز در هر بلیط هواپیما مشهد، و اطلاعات مختلف دیگر را ببینید و با مهم مقایسه کنید تا بلیط ارزان هواپیما مشهد را پیدا کنید. در این صفحه گوگل فیلترهای مختلفی هم در اختیار شما می‌گذارد، تا بتوانید تاریخ رفت و برگشت برای بلیط هواپیما مشهد را تغییر دهید، انتخاب کنید که بلیط هواپیما مشهدتان فقط رفت باشد یا رفت و برگشت، فهرست بلیط هواپیما مشهد را براساس کم‌ترین قیمت بلیط هواپیما مشهد یا ساعت ورود، ساعت خروج، مدّت پرواز، هواپیمایی و توقّف‌ها، مرتّب کنید. می‌توانید کلاس پروازی خود و تعداد مسافر را هم تعیین کنید تا قیمت بلیط هواپیما مشهد دقیق‌تر بشود.

همه‌ی این‌ها و کلّی گزینه‌ها و امکانات دیگر که گوگل در خرید بلیط هواپیما برای‌تان در نظر گرفته، خرید بلیط هواپیما و مقایسه قیمت بلیط هواپیما را برای شما آسان‌تر می‌کند. پس دفعه‌ی دیگر که خواستید بلیط هواپیما بخرید، و به‌دنبال بهترین قیمت و ساعت پرواز برای مثلاً بلیط کیش یا بلیط تهران یا بلیط اهواز بودید، می‌توانید اوّل برای دیدن قیمت‌ها سری به گوگل بزنید. تازه اگر مقصد سفرتان شهری خارجی باشد و به‌دنبال بلیط هواپیما خارجی بودید، راهنمایی‌های گوگل بیشتر به کارتان خواهند آمد. مثلاً اگر می‌خواهید بدانید که قیمت بلیط پاریس چند است، یا بلیط دبی را از چه هواپیمایی‌هایی می‌توانید بخرید، یا این‌که مثلاً چه وقت‌هایی می‌توانید بلیط استانبول یا بلیط مسکو بخرید، گوگل همه‌ی گزینه‌های موجود در جهان برای خرید بلیط هواپیما را نشان‌تان خواهد داد.

 

زورق، بهترین سایت ایرانی برای خرید بلیط هواپیما

در ابتدای این مطلب گفتیم که گوگل در پیدا کردن بهترین قیمت و زمان برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به شما کمک می‌کند، امّا بعد از همه‌ی این مقایسه‌ها امکان خرید برای شما وجود ندارد، و یک راه بیشتر ندارید: بعد از دیدن قیمت‌ها در گوگل و پیدا کردن بلیط هواپیمای مناسب بودجه و وقت‌تان به یکی از سایت‌های آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بروید و مثلاً بلیط هواپیما مشهد بخرید یا یکی از هتل‌های مشهد، مثل هتل درویشی، هتل هما 2 مشهد، یا هتل الماس مشهد را رزرو کنید.

حالا اگر وب‌سایتی ایرانی باشد که هم کار گوگل را برای شما بکند و هم بتوانید بعد از پیدا کردن مثلاً بلیط هواپیما و هتل ارزان مشهد همان‌جا خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را انجام بدهید، دیگر لازم نیست بین سایت‌های مختلف بچرخید و وقت‌تان هدر برود.

زورق همچو سایتی است. یک وب‌سایت خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل که کار کردن با آن خیلی ساده است و می‌توانید با کارت‌های عضو شبکه‌ی شتاب از آن خرید کنید. در زورق به همان سادگی گوگل می‌توانید مبدأ خود را انتخاب کنید و بعد از آن که مقصد را وارد کردید، بلافاصله قیمت‌های بلیط هواپیما برای شما نشان داده می‌شود. زورق به اطلاعات 1000 شرکت هواپیمایی جهان دسترسی دارد، و همین باعث می‌شود که بتواند بهترین قیمت بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما را به شما نشان دهد. از طرفی هم زورق با بیش از 400 هزار هتل در سراسر دنیا همکاری می‌کند، و بعد از آن که بلیط هواپیما را انتخاب کردید می‌توانید از بین هزاران هتل در شهرهای جهان هتل ارزان و هتل لوکس پیدا کنید و با چند کلیک ساده و با پرداخت ریالی آن را رزرو کنید.

زورق جدای از پرداخت ریالی، چند مزیّت دیگر هم نسبت به گوگل دارد. یک مزیّت زورق این است که بلیط هواپیما چارتر را هم به شما نشان می‌دهد و می‌توانید در خودِ زورق بلیط هواپیما چارتر را بخرید. تضمین حضور در فهرست پرواز بلیط هواپیما چارتر و تضمین قیمت بلیط هواپیما هم خیال شما را از هر جهت راحت می‌کند. مزیّت دیگر زورق مطالبی است که به زبان فارسی در وب‌سایت زورق قرار می‌گیرند و شما را با مقصدهای گردشگری جهان و مکان‌های دیدنی دنیا و بایدها و نبایدهای سفر و کلّی نکته‌های دیگر درباره‌ی سفر، آشنا می‌کنند. اپلیکیشن زورق  نسخه‌ی جمع‌وجورتر سایت زورق است که هرکاری مثل خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را به گوشی همراه شما می‌آورد، تا همیشه و همه‌جا به آن دسترسی داشته باشید. کانال تلگرامی زورق هم همیشه با پیشنهادهای مختلف و تخفیف‌های بلیط هواپیما و رزرو هتل در کنار شما است. بعد از خرید در زورق هم با رسید قطعی خرید و امکان کنسلی آنلاین دغدغه‌ای نخواهید داشت، و همه‌چیز را به زورق خواهید سپرد و این می‌ماند که فقط چمدان ببندید.

انتهای رپورتاژ آگهی./

منبع : وینفون
116 پست
تیم وینفون
وینفون، مرجع تخصصی محصولات مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مازیار
پاسخ دهید یکشنبه 26 شهریور 1396

تمام سرویس های گوگل کثیف هستند و همیشه برای سو استفاده از اطلاعات کاربران دادگاهی میشه. استفاده از سرویس های به ظاهر رایگان و از دست دادن اطلاعات شخصی به کمپانی کثیف گوگل تا کی؟ چرا بدون اطلاع مطلب میزارین… موتور جستجوی بینگ و داک داک گو 10 برابر بهتر از گوگل هستند و امکانات بهتری هم دارند و از همه مهم تر مشکلات امنتی سرویس های گوگل رو هم ندارند. اگه زبان می دونید برین در مورد دادگاه های تشکیل شده علیه گوگل و آلفابت به عنوان شرکت مادر اون بخونید و بعد بیایید تبلیغ کنید براش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,