_ویندوز پنل جدید

حالت Always on Top به ماشین حساب ویندوز اضافه شد برای کاربران اینسایدر

هفته‌ی گذشته مایکروسافت بیلد 18956 ویندوز 10 را برای اینسایدرهای حلقه‌ی فست منتشر کرد و از قابلیت جدیدی در برنامه‌ی ماشین حساب رونمایی کرد. این قابلیت جدید که Always on Top نام گرفته است، در ابتدا برای کاربران عرضه نشد و مایکروسافت قول روزهای آتی را برای این کار داد. اکنون به زمان مورد انتظار رسیدیم و Always on Top به صورت رسمی برای کاربران اینسایدر منتشر شد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این قابلیت جدید به شما اجازه می‌دهد تا ماشین حساب را در بالاترین لایه‌ی ممکن در محیط سیستم عامل قرار دهید. شاید بتوان ویژگی جدید را چیزی شبیه به حالت تصویر در تصویر (Compact Overlay) ویندوز معرفی کرد. جابه‌جایی بین این حالت و حالت عادی نیز بسیار ساده است. تنها کافیست تا روی آیکون تعبیه شده کنار گزینه‌ی Standard mode در گوشه‌ی سمت چپ برنامه از بالا، کلیک کنید.

مادامی که این حالت فعال باشد، ماشین حساب در بالاترین لایه‌ی ویندوز و روی سایر برنامه‌ها باقی می‌ماند و هر زمان که بخواهید می‌توانید به حالت عادی بازگردید. این ویژگی زمانی کاربردی به نظر می‌رسد که شما در حال انجام محاسبات طولانی در عین استخراج اطلاعات عددی از سایر برنامه‌ها باشید.

لازم به ذکر است که بهبودهای اخیر از جدیدترین ویژگی‌‎هایی هستند که برنامه‌ی ماشین حساب ویندوز 10 بعد از منبع باز شدن در GitHub، به خود دیده است. مدتی قبل هم قابلیت نمایش نمودار به این برنامه اضافه شد که برای محاسبات جبری بسیار مناسب به نظر می‌رسید.

نظر شما چیست؟

منبع :

NEOWIN

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,