علی رغم فرض هر کسی که روی کره خاکی در حال زندگی کردن است (به جز آن دسته از تحلیلگران واجد شرایطی که توانستند پیش از وقوع این مسئله آن را درک کنند)، به نظر می‌رسد که حداقل در ماه اول عرضه دو عنوان بزرگ سال یعنی Red Dead Redemption 2 و همینطور Call of Duty: Black Ops 4، این نماینده شرکت اکتیویژن (Activision) بوده که موفق به پیروزی در این رقابت سخت و تنگاتنگ بوده تا همه معادلات ما را به هم بزند و به عنوان پرفروش‌ترین بازی ماه اکتبر در آمریکا شناخته شود.

بله درست خواندید. طبق تازه‌ترین نتایج به دست آمده از میزان فروش بازی‌های ویدیویی در آمریکا که در ماه اکتبر میلادی به دست آمده است، عنوان Call of Duty: Black Ops 4 توانسته به عنوان پرفروش‌ترین بازی این کشور شناخته شود و گوی رقابت را از غول بزرگ Take Two و راکستار (Rockstar) یعنی عنوان بی نظیر Red Dead Redemption 2 بگیرد و با فرستادن آن به رتبه دوم، خودش در صدر پرفروش‌ترین بازی‌های ماه گذشته در کشور آمریکا قرار بگیرد.

اما بیایید نگاهی به دلایل وقوع این اتفاق داشته باشیم. اگر بخواهیم عادلانه نگاه کنیم، Red Dead Redemption 2 مدت‌ها پس از Call of Duty: Black Ops 4 به انتشار رسید و این بازی فرصت بیشتری از RDR 2 برای فروش داشت طوری که با وجود این موضوع هم عده زیادی متصور بودند که تحت هر شرایطی RDR 2 می‌تواند Black Ops 4 را شکست بدهد و صدر نشین بی چون و چرای جدول فروش ماه اکتبر در آمریکا شود که همانطور که مشخص شده، این اتفاق رخ نداده است و مردم زیادی و بیش از حد به آن امیدوار بودند و انتظارات غیر منطقی از آن داشته‌اند.

از دیگر نکات قابل توجهی که در این لیست مشاهده می‌شود، قرار گرفتن Assassins Creed Odyssey در جایگاه امن و راحت سوم است که آن را در جایگاه بسیار خوبی نشان می‌دهد و بالاتر از عناوین بزرگی نظیر Spider-Man, Forza Horizon 4, FIFA 19 و بقیه. عنوان NBA 2K19 نیز توانسته خودش را در جایگاه چهارم پرفروش‌ترین بازی‌های ماه اکتبر قرار دهد که کاملا مناسب نام این بازی و مردم بسکتبال دوست آمریکا است. همینطور در جایگاه پنجم هم Super Mario Party را می‌بینیم که به عنوان یک بازی انحصاری آن هم برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ جایگاه بسیار مناسبی به حساب می‌آید که فقط بخشی از فروش خود را نیز توانست وارد ماه اکتبر کند و در حقیقت فروش اصلی خود را در ماه پیش رو تجربه خواهد کرد بنابراین فرصت بسیار خوبی دارد تا در ماه جاری رتبه خود را بهبود دهد و به جایگاه‌های بالاتری برسد. این امر برای عنوان Red Dead Redemption 2 نیز صدق می‌کند که فقط مقدار به فروش رسیده خود در چهار روز را توانست وارد جدول ماه اکتبر کند که همین چهار روز هم برای قرار گرفتن آن در رتبه دوم پرفروش‌ترین بازی‌های ماه، کافی بوده است. احتمالا طبق فروش غیر قابل توقف این بازی که تنها در عرض ۸ روز توانسته ۱۷ میلیون نسخه در کل دنیا به فروش برساند و فقط در همین مدت کوتاه، کل فروش نسخه اول خود را پشت سر بگذارد، می‌تواند در ماه آینده به عنوان پرفروش‌ترین بازی‌ ماه برگزیده شود؛ مگر این که معجزه‌ای رخ بدهد.

شما می‌توانید لیست ۲۰ بازی پرفروش ماه اکتبر در آمریکا را مشاهده کنید که حاصل تلاش و اطلاعاتی است که ResetEra به دست آورده است. همچنین در این گزارش مطرح شده که مردم آمریکا در ماه اکتبر ۱.۵ میلیارد دلار خرج خرید بازی‌های ویدیویی کرده‌اند که آن را به پرخرج‌ترین ماه اکتبری که تا به حال ثبت شده تبدیل می‌کند. از این ۱.۵ میلیارد دلار، ۹۶۵ میلیون دلارش، تنها صرف فروش نرم افزاری شده است و بقیه آن خرج فروش سخت افزار شده.

لیست پرفروش‌ترین بازی‌های ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ در آمریکا:

 1. Call of Duty: Black Ops IIII^
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin’s Creed: Odyssey
 4. NBA 2K19
 5. Super Mario Party*
 6. Soul Calibur VI
 7. FIFA 19^
 8. Marvel’s Spider-Man
 9. Madden NFL 19^
 10. WWE 2K19
 11. Forza Horizon 4
 12. Lego DC Super Villains
 13. My Hero One’s Justice
 14. Shadow Of The Tomb Raider
 15. Mario Kart 8*
 16. Grand Theft Auto V
 17. Super Mario Odyssey*
 18. Diablo III*
 19. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 20. NHL 19

بازی‌هایی که با علامت * مشخص شده‌اند، بدون حساب فروش دیجیتالی در این لیست قرار گرفته‌اند و بازی‌هایی هم که با علامت ^ مشخص شده‌اند، بدون فروش نسخه‌های دیجیتالی نسخه رایانه شخصی هستند.

منبع :

GAMINGBOLT

623 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,