بازی Call of Duty: Black Ops 4 علی رغم نبود کمپین داستانی دارای تروفی و اچیومنت‌هایی است که به دست آوردنشان چالش برانگیز است. با لیست تروفی و اچیومنت‌های جدیدترین نسخه Black Ops از مجموعه Call of Duty با وینفون همراه شوید.

معرفی

به راهنما، لیست تروفی و اچیومنت‌های بازی Call of Duty: Black Ops 4 خوش آمدید. جدیدترین نسخه Call of Duty دارای چهار حالت Specialist HQ، چند نفره (Multiplayer)، بتل رویال (Blackout) و Zombies است. همان طور که اشاره شده، کمپین داستانی دربازی وجود ندارد و Black Ops 4 فاقد این حالت است. هر کدام از حالت‌های بازی تروفی و اچیومنت‌هایی دارند اما بیشترین آن‌ها متعلق به بخش زامبی‌ها است. در نسخه اصلی بازی با سه نقشه زامبی طرف هستیم و چهارمین آن تحت نام <<Classified>> در قالب بسته گسترش دهنده برای بازی عرضه شده است اما چهارمین نقشه زامبی‌ها برای پلات کردن بازی لازم نیست. مهم نیست در چه ترتیبی نقشه‌های زامبی را بازی کنید یا اینکه در چه ترتیبی حالت‌های بازی را انجام دهید. ترتیب بازی کردن نقشه‌های زامبی یا حالت‌های بازی تاثیری روی تروفی و اچیومنت‌ها ندارد.

اطلاعات کلی

 • درجه سختی تروفی و اچیومنت‌های بازی: نامعلوم
 • مدت زمانی که طول می‌کشد تا بازی را پلاتینیوم کنید: نامعلوم
 • تعداد تروفی‌های کل: 53 عدد (44 تروفی برنزtrophy، 7 تروفی نقره trophy، 1 تروفی طلا trophy، 1 تروفی پلاتینیوم trophy)
 • تعداد تروفی‌های بازی (افلاین): 1 عدد (1 تروفی برنزtrophy)؛ تروفی Zombie 101
 • تعداد تروفی‌های بازی (انلاین): 18 عدد (44 تروفی برنزtrophy، 7 نروفی برنز trophy، 1 تروفی طلاtrophy،1 تروفی پلاتینیومtrophy)
 • تعداد تروفی‌های که می‌توان متوجه آن نشد: موردی مشاهده نشده است.
 • تروفی و اچیومنت‌هایی که گلیچ دارند: تعداد بسیاری از تروفی‌ و اچیومنت‌های بخش زامبی گلیچ دارند و می‌توانید با عوض کردن درجه سختی در حالت کلاسیک، مجددا برای دریافت‌شان تلاش کنید. همچنین تروفی و اچیومنت‌های حالت The Specialist HQ هم گلیچ دارند.
 • آیا درجه سختی روی دریافت تروفی و اچیومنت‌های بازی تاثیر گذار است؟ خیر، می‌توانید تمام تروفی و اچیومنت‌های بخش زامبی را روی درجه سختی آسان (Casual Difficulty) به دست آورید.
 • حداقل دفعاتی که باید بازی را انجام دهید: 10 بخش تمرینی Specialistهای بازی، 30 Skirimish مربوط به اسپشالیست‌ها، تجربه‌ی متعدد بخش زامبی و بالا بردن سطح سلاح‌ها، تجربه‌ی متعدد حالت چندنفره و حالت بتل رویال بازی (Blackout).

Platinum

توضیح: تمامی تروفی‌ و اچیومنت‌های بازی را کسب کنید.


My Home is the Arena

توضیح: در نقشه IX، تا دور بیستم و بدون باز کردن حتی یک درب، زنده بمانید؛

در IX و تروفی و اچیومنت مربوطه (IX نام اولین نقشه حالت زامبی بازی COD: Black Ops 4 )، اجازه ندارید در‌های محیط را باز کنید و باید در نقطه‌ی شروع باقی‌ بمانید. در این میان اشاره کنم که دو سلاح ضعیف به شما داده می‌شود و قسمت خوب داستان این است که محیط این بخش، بسیار بزرگ است و می‌توانید دایره شکل، در آن بچرخید و زامبی‌ها را از بین ببرید. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که این حالت را می‌توانید به‌صورت تک‌نفره یا همراه با جمعی از دوستان‌تان انجام دهید؛ زیراکه هوش مصنوعی مدام در‌ها را باز می‌کنند و مانع از دریافت تروفی و اچیومنت می‌شوند. زنده ماندن تا دور بیستم،‌ بسیار سخت است اما می‌توانید درجه سختی بازی را روی حالت آسان قرار بدهید. توجه داشته باشید که باید این کار را در حالت کلاسیک انجام بدهید و در بخش بازی شخصی سازی شده، قادر به انجامش نخواهید بود.


Venerated Warrior

توضیح: در نقشه IX، مورد ستایش‌ترین دشمن خود را شکست دهید.


Skilled Adversary

توضیح: در نقشه IX، یک بنر چالش با 9 مدال روی آن را به‌دست آورید؛

زمانی که بازی را آغاز می‌کنید، تعدادی بنر را در اطراف محیط Arena مشاهده می‌کنید. این بنرها، چالش‌هایی را در دسترس بازیکنان قرار می‌دهند که می‌توانید آن‌ها را انجام دهید؛ به‌ عنوان مثال با پاره کردن طناب مربوط به یکی از بنرها با دکمه R3 / R چالش کشتن 13 زامبی از طریق ضربات مشت و با سلاح‌های نزدیک‌برد در دسترس قرار می‌گیرد. در این میان اشاره کنم که چالش‌های هر دور بازی کردن شما به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و برای دریافت این تروفی و اچیومنت، باید چالش‌های 9 بنر مختلف را کامل کنید.


The Slaughterhouse

توضیح: در نقشه IX، سیزده زامبی را در منطقه‌ی The Pit بکشید؛

برای کسب تروفی و اچیومنت مربوطه، تنها کافیست به منطقه‌ی The Pit در نقشه IX بروید و 13 زامبی را بکشید. توجه داشته باشید که به جای شلیک به سر زامبی‌ها، به دیگر قسمت‌های دن آن‌ها شلیک کنید. این روند ررا برای 13 زامبی تکرار کنید تا The Slaughterhouse روی صفحه نمایشگر ظاهر شود.


Gong like the Wind

توضیح: در نقشه IX حالت زامبی، در کمتر از پنج دقیقه تمامی باس‌هایی راکه توسط ناقوس‌ها احضار می‌شوند، بکشید؛

باس‌ها از این قرارند: 4 ببر، 2 شوالیه، 1 برسکر، 1 شوالیه. این باس‌ها را در کمتر از پنج دقیقه بکشید تا این تروفی و اچیومنت را به دست آورید.


Gift of Serket

توضیح: در نقشه IX، یک اسلحه را از سرکت تحویل بگیرید.


Here Kitty, Kitty

توضیح: درنقشه IX حالت زامبی، از طریق مغز فاسد ببر یک ببر زامبی را بکشید؛

در ابتدا باید Pack-a-Punch Machine را آزاد کنید. در واقع این دستگاه به شما اجازه می‌دهد تا میزان آسیب رسانی سلاح خود را افزایش دهید. برای فعال سازی Pack-a-Punch Machine شما باید تمام چهار قهرمان نقشه IX را بکشید و سر آن‌ها را در اتاق معبد قرار بدهید. حال پس از باز کردن دستگاه مربوطه، باید اسلحه خود را مدام ارتقا دهید تا به ویژگی BrainRot برسید (آیکون آن سبز رنگ است). ویژگی ‌BrainRot به شما اجازه می‌دهد تا پس از شلیک به زامبی‌ها، آن‌ها را به جان سایر زامبی‌های بازی بیاندازید. برای دریافت این تروفی و اچیومنت، به‌تعدادی ببر زامبی نیاز دارید که از دور نهم به بالا احظار می‌شوند. تنها کافی است به یکی از آن‌ها شلیک کنید تا به‌نبرد علیه ببر دیگر مشغول شود و ببر مورد نظر را بکشد.


Acidic Alchemy

توضیح: در نقشه IX حالت زامبی، در هر یک از محیط‌هایی که می‌توان تله‌ی اسیدی را ساخت، زامبی‌ها را از طریق این تله بکشید.


Constellation Prize

توضیح: درنقشه IX حالت زامبی، 9 زامبی را از طریق Death of Orion، با یک شلیک شارژ نشده بکشید.


Abandon Ship

توضیح: دوره مربوط به نقشه Voyage of Despair را کامل کنید.


Off the Deep End

توضیح: در داخل نقشه Voyage of Despair، بدون خالی کردن آب تا راند (یا همان دور) بیستم زنده بمانید؛

در ابتدا درجه سختی بازی را روی حالت آسان قرار دهید و سپس وارد بخش زامبی شوید. برای دریافت این تروفی و اچیومنت باید در حالتی تا راند بیستم زنده بمانید که از چرخ‌های آب داخل محیط‌های Turbine Room و Cargo Room استفاده نکنید. نقشه‌ی بخش زامبی بازی بسیار بزرگ است و سلاح‌های متعددی در آن قرار داده شده است که می‌توانید مدام به محیط‌های مختلف بروید، از سلاح‌های مختلف استفاده کنید و تا راند بیستم زنده بمانید. همچنین می‌توانید از دستگاه مربوط به Pack-a-Punch برای اسلحه‌تان هم استفاده کنید و پرک‌های مختلفی را آزاد کنید.


A Little Pack Here, a Little Punch There

توضیح: در نقشه‌ی Voyage of Despair، در تمامی محیط‌هایی که دستگاه Pack-a-Punch قرار دارد، از این ویژگی استفاده کنید؛

در ابتدا باید Pack-a-Punch Machine را آزاد کنید. در واقع این دستگاه به شما اجازه می‌دهد تا میزان آسیب رسانی سلاح خود را افزایش دهید. برای فعال سازی Pack-a-Punch Machine شما باید تمام چهار قهرمان نقشه IX را بکشید و سر آن‌ها را در اتاق معبد قرار بدهید. اکنون شما باید در تمام محیط‌های Poop Deck ،Turbine Room ،The Grand Staircase و Cargo Hold از آن استفاده کنید. تغییر در موقعیت مکانی Pack-a-Punch بسته به تعداد دفعاتی که شما از آن استفاده می‌کنید، نیست بلکه به تعداد راند بستگی دارد. توجه داشته باشید که بین 2 تا 4 راند، این ویژگی موقعیت خود را تغییر می‌دهد. همچنین کاملا تصادفی است که Pack-a-Punch در کدام از چهار محیط مربوطه ظاهر شود. پس از اینکه در محیط‌های اشاره شده از این ویژگی استفاده کردید، تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب خواهید کرد.


Rock, Paper, Plasma

توضیح: در نقشه‌ی Voyage of Despair حالت زامبی، در یک بازی ۹ زامبی را از طریق Catalytic Detonations از بین ببرید؛

زمانی که به دور بیستم به بعد حالت زامبی می‌رسید، با زامبی‌های لاوا قرمز رنگ روبه‌رو می‌شوید. آن‌ها زامبی‌هایی هستند که یک عنصر در آن‌ّ‌ها قرار داده شده است و با کشتن‌شان، Catalytic Detonation فعال می‌شود و در نتیجه شاهد یک انفجار بزرگ خواهید بود. حال باید 9 عدد از این زامبی‌ها را بکشید تا تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب کنید.


I Know a Shortcut

توضیح: در نقشه‌ی Voyage of Despair در یک بازی از تمامی راه‌های فست تراول استفاده کنید؛

در ابتدا باید Sentinel Artifact را در نقشه‌ی Voyage of Despair بازیابی کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید از پورتال‌های فست تراول داخل بازی استفاده کنید که به رنگ قرمز هستند و برای هر بار استفاده، به 500 امتیاز نیاز دارید. نحوه‌ی انتقال این پورتال‌ها در محیط‌های مختلف به شرح زیر است:

 •  از Forcastle به Poop Deck
 • از Poop Deck به Forcastle
 • از Millionaire’s Suite به Provisions
 • از Turbine به Cargo
 • از Boiler Room به Grand Staircase
 • از Boiler Room به Boat Deck
 • از Ship Deck به Engine Room

نقشه Voyage of Despair را در پایین مشاهده می‌کنید.


Stoking the Flames

توضیح: در نقشه‌ی Voyage of Despair حالت زامبی، سه استوکرز (Stokers) را از طریق شلیک به نقطه‌ ضعف‌شان، از بین ببرید.


Stowaway

توضیح: در نقشه‌ی Voyage of Despair، پنج دور متوالی را در محیط Cargo سپری کنید؛

برای رسیدن به محیط Cargo که زیر محیط اولیه بازی قرار دارد، باید Sentinel Artifact را بازیابی کرده باشید تا مهر و موم‌های قرمز رنگ روی در‌ها از بین روند. حتما در سریع‌ترین زمان ممکن Sentinel Artifact را بازیابی کنید؛ زیراکه در همان دورهای ابتدایی بازیکنان قادر به انجام این کار هستند. سپس وارد محیط Cargo شوید تا به‌ سادگی تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب کنید. در این میان اشاره کنم که باید پنج دور کامل را در این محیط سپری کنید و به هیچ وجه از آن خارج نشوید. از طرفی اصلا آب‌های داخل این محیط را از طریق چرخ دنده‌های مورد نظر خالی نکنید، زیرا آب‌ها باعث آهسته‌تر شدن حرکت زامبی‌ها می‌شوند.

محیط Cargo در نقشه پایین با دایره قرمز مشخص شده است.


Swimming with the Fishes

توضیح: 20 عدد زامبی را در نقشه‌ی Voyage of Despair در حالتی بکشید که زیر آب هستند؛

بازیکنان می‌توانند این تروفی و اچیومنت را با تروفی و اچیومنت Stowway ترکیب کنند، زیرا برای کشتن زامبی‌ها در زیر آب باید به محیط Cargo یا Turbine Room رسیده باشید.

محیط‌های Cargo و Turbine Room در نقشه پایین با دایره قرمز مشخص شده‌اند.


West Side for Life

توضیح: در نقشه‌ی Blood of the Dead بدون خارج شدن از سمت غرب جزیره، تا دور بیستم زنده بمانید؛

زنده‌ ماندن در نقشه Blood of the Dead حالت زامبی، سخت‌تر از نقشه‌ی Voyage of Despair و نقشه‌ی IX است. به همین خاطر بهتر است با دوستان خود به‌ سراغ این تروفی و اچیومنت بروید. در طول زنده‌ ماندن خود می‌توانید سایر در‌های محیط اولیه را باز کنید اما نباید از آن‌ها عبور کنید.


Kraken Unfettered

توضیح: 9 زامبی را در نقشه Voyage of Despair از طریق یک شلیک Kraken از بین ببرید؛

کراکن یک سلاح شگفت‌انگیز در نقشه‌ی Voyage of Despair است که تنها از طریق Mystery Boxها در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد. برای شناسایی مکان این جعبه‌ها به نور آبی رنگی که در آسمان مشاهده می‌کنید، توجه کنید که محل جعبه‌ها را مشخص می‌کند. همچنین با باز کردن نقشه‌ی بازی، یک نقطه‌ی قرمز رنگ را می‌بینید که محل Mystery Box را نشان می‌دهد. حال پس از تلاش‌های متعدد و دریافت سلاح Kraken، باید منتظر جمع شدن زامبی‌ها و قرار گرفتن‌شان به‌صورت خطی پشت یکدیگر باشید. در انتها از طریق یک شلیک، آن‌ها را از بین ببرید. این را هم فراموش نکنید که در دورهای بالاتر، برای اینکه بتوانید زامبی‌ها را با یک شلیک از بین ببرید، نیاز به پاورآپ Insta-Kill دارید. همچنین بازیکنان می‌توانند این تروفی و اچیومنت را با تروفی و اچیومنت Straw Purchase ترکیب کنند


Multiplicitous

توضیح: در حالت زامبی راش (Zombie Rush) امتیاز افزایش دهنده خود را به 100 برسانید؛

زامبی راش حالت آرکید جدیدی در بازی Call of Duty: Black Ops 4 و بخش زامبی است که در جریان آن، هدف بازیکنان کشتن زامبی‌ها و کسب امتیاز در حالی است که اصلا ضربه‌ای را از سمت آن‌ها دریافت نکنند. برای وارد شدن به حالت زامبی راش، وارد بخش زامبی شوید و آیکون رنگی نقشه در گوشه‌ی پایین سمت راست تصویر را انتخاب کنید و وارد حالت راش شوید. حال مشغول کشتن زامبی‌ها شوید تا امتیاز افزایش دهنده شما به‌ رقم 100 برسد و یادتان باشد که اصلا نباید آسیبی آسیبی از سوی زامبی‌ها دریافت کنید.


High Score

توضیح: در حالت زامبی راش به امتیاز شخصی 250 هزار دست یابید؛

زمانی که می‌خواهید حالت زامبی راش را انتخاب کنید، وارد گزینه‌ی راش (تک‌نفره) شوید. در این تروفی و اچیومنت مهم نیست که از طرف زامبی‌ها آسیب ببینید یا خیر، مهم‌ترین نکته این است که امتیاز خود را به رقم 250 هزار برسانید. در طول بازی کردن‌تان می‌توانید خود را زنده کنید اما به یاد داشته باشید که زامبی‌ها حالت تهاجمی‌تری نسبت به حالت زامبی بازی دارند و باید به‌ درستی این کار را انجام دهید.


Team Player

توضیح: در حالت زامبی راش، امتیاز تیمی خود را به 500 هزار برسانید؛

پس از وارد شدن به بخش زامبی و انتخاب آیکون رنگی نقشه، وارد Public و در ادامه راش شوید. در اینجا به سایر بازیکنان متصل می‌شوید و یک تیم را تشکیل می‌دهید. در حالت تیمی هر بازیکن باید 250 هزار امتیاز را کسب کند تا مجموع امتیازها به 500 هزار برسد و تمامی افراد تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب کنند.


Trialling Experience

توضیح: Sentinel Artifact را در نقشه‌ی Voyage of Despair به‌دست آورید؛

برای به‌دست آوردن Sentinel Artifact در نقشه‌ی Voyage of Despair ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

mikco


Gat Trick

توضیح: در نقشه‌ی Blood of the Dead در یک بازی، واردن (Warden) را از طریق Blundergat، Acidgat و Magmagat بکشید.


Historical Reenactment

توضیح: در نقشه‌ی Blood of the Dead در یک زمان خود را به Hell’s Retriever، Spoon، Blundergat و تامی گان مجهز کنید.


Hot Stuff Coming Through

توضیح: در نقشه‌ی Blood of the Dead یک Magmagat را بسازید.


Match Made in Hell

توضیح: در نقشه‌ی Blood of the Dead حالت زامبی، از طریق واردن یک Gandola Ride را کامل کنید.

برای دریافت این تروفی و اچیومنت، ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

VO4Rv


Most Escape Alive

توضیح: در نقشه Blood of the Dead، فرار کنید.


Paranormal Patch Up

توضیح: در نقشه Blood of the Dead، از طریق شیلد یک بازیکن دیگر را زنده کنید.

در ابتدا باید یک شیلد بسازید و در ادامه،‌ کلید واردن را دریافت کرده باشید. واردن مینی باس نقشه Blood of the Dead است که بین راند چهام تا هشتم ظاهر می‌شود. همچنین پس از فعال کردن دومین سوییچ برق، واردن ظاهر می‌شود. حال از طریق دکمه‌ی L1 / LB می‌توانید از شیلد استفاده کنید و از طریق دکمه R2 / RT می‌توانید از کلید واردن روی زامبی‌ها استفاده کنید. اکنون از این طریق انرژی سه زامبی را به داخل شیلد منتقل کنید و بگذارید یکی از هم‌تیمی‌های شما روی زمین بی‌افتد. در انتها دکمه‌های L2 + R2 / LT + RT را به‌صورت همزمان فشار دهید تا یک نور افنجاری آبی رنگ به سمت هم‌تیمی‌تان پرتاب شود. پس از اینکار شخص مورد نظر زنده می‌شود. در این میان اشاره کنم اگر شلیکی رخ نداد، بدانید که باید شیلد را بیشتر شارژ کنید.


Senseless Axe of Violence

توضیح: در نقشه Blood of the Dead، از طریق Hell’s Redeemer، پنج زامبی را در حالتی بکشید که Hell’s Redeemer هنوز اقدام به بازگشت نکرده است.


Throw a Dog a Bone

توضیح: در محیط‌های Gandola ،Citadel و Model Industries نقشه‌ی Blood of the Dead، به Wolf Head غذا بدهید؛

در نقشه‌ی Blood of the Dead می‌توانید آیکون‌های نارنجی رنگی را پیدا کنید که به‌ شکل سر یک گرگ هستند. زمانی که یک زامبی را در نزدیکی آن‌ها بکشید، سر گرگ ظاهر می‌شود و زامبی مرده را می‌خورد. برای هر آیکون باید 6 زامبی را بکشید تا آیکون گرگ در محیط جدیدی ظاهر شود. حال در محیط‌های مختلفی باید این کار را انجام بدهید. در این میان اشاره کنم که تروفی و اچیومنت Throw a Dog a Bone، یک نکته بسیار مهم دارد و آن هم این است که باید زامبی‌ها را در حالی بکشید که خودتان در مکان دیگری قرار دارید. به همین خاطر حتما باید در حالت مشارکتی و با همراهی یکی از دوستان‌تان تروفی و اچیومنت ذکر شده را کسب کنید. به‌عبارتی پنج زامبی را در نزدیکی آیکون و در محیطی که هستید بکشید و آخرین زامبی را در حالتی بکشید که در یک مکان دیگر قرار دارید. بازیکن دوم می‌تواند زامبی‌ها را در نزدیکی آیکون گرگ سرگرم کند تا شما به‌ راحتی آن‌ها را از یک مکان دیگر از بین ببرید. در ادامه مکان‌های دقیق آیکون‌ها و مکانی که شما باید شلیک کنید، آورده شده است.

 • آیکون گرگ: منطقه New Industries/منطقه شلیک: Model Industries
 • آیکون گرگ: منطقه Cell Block 2nd Floor/ منطقه شلیک: Citadel
 • آیکون گرگ: منطقه Eagle Plaza/منطقه شلیک: Gondola (ترن هوایی باید در حال حرکت باشد)

Zombies 101

توضیح: بخش تمرینی زامبی را کامل کنید؛

تنها کافیست در حالت زامبی، آیکون نقشه رنگی را انتخاب کنید و وارد بخش تمرین و سپس Beginner Tutorial را انتخاب و شروع کنید.


Jack of All Blades, Master of Guns

توضیح: تمام 8 سلاح منحصر به فرد را در استیج سوم ارتقا دهید.


The Doctor is In

توضیح: از PhD Slider استفاده کنید تا 10 فیت (تقریبا سه متر و سی سانتی‌متر) سقوط کنید و 10 زامبی را بکشید؛

در واقع PhD Slider یکی از پرک‌هایی است که بازیکنان می‌توانند در حالت زامبی استفاده کنند و در سطح 42 در دسترس بازیکنان قرار داده می‌شود. حال باید وارد منطقه‌ای شوید که حداقل سه متر ارتفاع دارد و از پرک ذکر شده استفاده کنید. به‌عبارتی در ابتدا باید پرک‌های خود را فعال کنید. سپس به مکانی بروید که سه‌ متر ارتفاع داشته باشد تا قادر باشید به پایین این منطقه بپرید و سُر. این تروفی و اچیومنت را باید با همکاری یکی از دوستان‌تان دریافت کنید.  از دوست خود بخواهید زامبی‌ها را برای شما در منطقه‌ی مناسبی قرار بدهد. زمانی که بازیکن دوم زامبی‌ها را در پایین منطقه جمع کرد، به‌پایین بپرید و میان آن‌ها سُر بخورید تا زامبی‌ها از طریق پرک PhD Slider از بین بروند. اگر در یک سُر خوردن بتوانید 10 زامبی را از بین ببرید، تروفی و اچیومنت ذکر شده را دریافت می‌کنید.


Perkaholic Relapse

توضیح: تمامی پرک‌ها را در یک بازی فعال کنید؛

در حالت زامبی با کسب امتیاز از کشتن زامبی‌ها می‌توانید پرک‌های انتخاب شده در بخش Create Class بازی را فعال کنید. حال باید به‌ سراغ دستگاه‌های داخل بازی بروید و هر چهار پرک خود را فعال کنید. برای دستیابی بهتر و سریع‌تر به این تروفی و اچیومنت، پرک Secret Sauce را در میان پرک‌های‌تان قرار بدهید.


Straw Purchase

توضیح: یک اسلحه شگفت‌انگیز را از داخل Mystery Box بیرون بیاورید و آن را به هم‌تیمی خود هدیه دهید؛

برای دریافت این تروفی و اچیومنت وارد نقشه‌ی Voyage of Despair شوید، زیرا Mystery Boxها در این منطقه به خوبی علامت‌گذاری شده‌اند. همچنین باید به‌صورت مشارکتی این تروفی و اچیومنت را کسب کنید. پس از رسیدن به هر Mystery Box، اگر سلاح کراکن را مشاهده کردید، آن‌ را به هم‌تیمی خود هدیه بدهید، زیرا کراکن یک سلاح شگفت‌انگیز (Wonder Weapon) در حالت زامبی به‌حساب می‌آید. نحوه هدیه دادن هم بدین شکل است که پس از مشاهده‌ی کراکن، دکمه R3 / R را فشار دهید تا رنگ آن از آبی به سبز تغییر پیدا کند. این کار به بازیکن دوم اجازه می‌دهد تا سلاح Kraken را بردارد.


My First Win

توضیح: در حالت بتل روال بلک‌اوت برنده شوید؛

بلک‌اوت نام حالت بتل رویال بازی Call of Duty: Black Ops 4 است. حال در این حالت آخرین بازمانده باشید و اول شوید.


Not a Fluke

توضیح: در 10 بازی بلک‌اوت برنده شوید.


Specialist Super Fan

توضیح: در حالت بلک‌اوت، شخصیت‌های بخش Specialist را آزاد کنید؛

این شخصیت‌ها از این قرارند: Battery ،Ruin ،Firebreak ،Seraph ،Nomad, Prophet ،Ajax ،Crash ،Torque و Recon. حال برای دریافت تروفی و اچیومنت مربوطه بایستی تمامی این شخصیت‌ها را باز کنید.


Zombie Fanatic

توضیح: در حالت بلک‌اوت، شخصیت‌های بخش زامبی را آزاد کنید؛

شخصیت‌های بخش زامبی از این قرارند: Bruno ،Scarlett ،Diego ،Shaw ،Dempsey ،Takeo ،Nikolai و Richtofen. با آن‌لاک کردن این شخصیت‌ها تروفی و اچیومنت ذکر شده را کسب خواهید کرد.


Blackout Historian

توضیح: در حالت بلک‌اوت، شخصیت‌های مجموعه بلک آپس را آزاد کنید؛

شخصیت‌های مجموعه بلک آپس از این قرارند: Reznov ،Mason ،Woods و Menendez. لازمه دریافت تروفی و اچیومنت Blackout Historian باز کردن این شخصیت‌ها است.


Battle Tested

توضیح: در حالت چندنفره آنلاین، به مقام فرمانده (سطح 55) برسید؛

با بازی کردن در بخش چندنفره بازی Call of Duty: Black Ops 4 می‌توانید ایکس‌پی به‌دست بیاورید و سطح خود را افزایش دهید. حال زمانی که به سطح 55 برسید، این تروفی و اچیومنت را کسب خواهید کرد.


Special Issue Equipment

توضیح: 10 مدال مربوط به قابلیت‌های بخش Special Issue Equipment را کسب کنید؛

Specialistهای بازی Black Ops 4، دارای یک قابلیت در بخش Special Issue Equipment و یک قابلیت در بخش Special Issue Weaponry هستند. حال باید 10 مدال مربوط به قابلیت‌های Special Issue Equipment را در حالت چندنفره کسب کنید تا تروفی و اچیومنت مربوطه روی نمایشگر ظاهر شود.


Special Issue Weaponry

توضیح: 10 مدال مربوط به قابلیت‌های بخش Special Issue Weaponry را کسب کنید.


Vanquisher

توضیح: 50 بازی را در حالت چندنفره برنده شوید؛

برای کسب این تروفی و اچیومنت، مهم نیست کدام حالت بخش چندنفره را تجربه می‌کنید. تنها کافیست در 50 بازی برنده شوید.


Welcome to the Club

توضیح: در حالت چندنفره به مقام سرباز (سطح 10) برسید.


Prestigious Award

توضیح: در حالت زامبی 25 سلاح مختلف را به سطح 25 (مکس) برسانید یا پرستیج کنید؛

در مجموع جدا از چاقوها (چاقوها سطح ندارند)، 33 اسلحه در حالت زامبی بازی COD: Black Ops 4 در دسترس کاربران قرار داده شده. حال بازیکنان باید 25 سلاح را به آخرین سطح ممکن برسانند. به‌ زبانی ساده‌تر با کشتن زامبی‌ها از طریق یک سلاح، می‌توانید سطح آن را افزایش دهید.


Centennial

توضیح: تمام ستاره‌ها را کسب کنید؛

با وارد شدن به بازی، در سمت چپ صفحه نمایش Specialist HQ را انتخاب کنید و وارد بخش Specialists شوید. در ادامه یکی از Specialistهای بازی را انتخاب کنید و دکمه‌ی ادامه را فشار دهید. سه مرحله‌ی اسکیرمیش (نبرد کوتاه) برای Specialist انتخاب شده، در نظر گرفته شده است (پس از کامل کردن بخش تمرینی) که باید آن‌ها را کامل کنید. یادتان باشد که اسکریمیش‌ها در سه کلاس (Recruit، Regular و Veteran) قرار دارند که باید تمامی آن‌ها را برای تمامی Specialistهای بازی کامل کنید. در این میان اشاره کنم که تروفی و اچیومنت مربوطه برای بعضی از بازیکنان گلیچ دارد. همچنین می‌توانید Centennial را با تروفی و اچیومنت Sleuth ترکیب کنید تا وقت کمتری را صرف پلاتینیوم کردن بازی کنید.


MP 101

توضیح: بخش‌های تمرینی مربوط به 10 Specialist بازی را انجام دهید.

با وارد شدن به بازی، در سمت چپ صفحه نمایش Specialist HQ را انتخاب کنید و وارد بخش Specialists شوید. در ادامه یکی از Specialistهای بازی را انتخاب کنید و دکمه‌ی ادامه را فشار دهید. در اینجا یک مرحله برای معرفی Specialist انتخاب شده و تمرین با او برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که باید این مرحله را برای 10 Specialist بازی کامل کنید. اشاره کنم که این تروفی و اچیومنت برای بعضی از بازیکن‌ها گلیچ دارد.


Skirmisher

توضیح: یک اسکیرمیش را با هر Specialist بازی، برنده شوید؛

Specialistهای بازی را انتخاب کنید و دکمه‌ی ادامه را فشار دهید. حال سه مرحله‌ی اسکیرمیش برای Specialist انتخاب شده، در نظر گرفته شده است (پس از کامل کردن بخش تمرینی) که باید یکی از آن‌ها را کامل کنید تا این تروفی و اچیومنت را کسب کنید.


Sleuth

توضیح: تمامی اینتل‌های بازی را جمع‌آوری کنید؛

برای آزاد کردن اینتل‌ها (فایل‌های ویدیویی و صوتی) باید ماموریت‌های مختلفی را انجام دهید که این ماموریت‌ها مربوط به بخش اسکیرمیش Specialistها می‌شود. در ادامه هر ماموریت و نحوه انجام‌شان توضیح داده شده است. خاطر نشان کنم که در بخش تمرینی، اشخاصی که جلوی شما قرار می‌گیرند، هوش مصنوعی هستند.

 • ماموریت The Black Hole >>> مجموع 10 ستاره برنز را کسب کنید.
 • ماموریت The Immortal Candidate >>> در یک دور بدون اینکه بمیرید، 10 نفر را به‌صورت متوالی بکشید.
 • ماموریت West of Eden >>> از طریق هریک از سلاح‌های اصلی کلاس‌ها، 10 نفر را بکشید.
 • ماموریت Rauls Way >>> تعداد 25 نفر را به‌صورت Melee بکشید.
 • ماموریت The Running Woman >>> از طریق سلاح‌های فرعی، 50 نفر را بکشید.
 • ماموریت The Panama Suspect >>> مجموع 10 ستاره نقره‌ای کسب کنید.
 • ماموریت Kiss of Death >>> تعداد 100 نفر را هدشات کنید.
 • ماموریت Dead Again >>> از طریق Scorestreakهای بازی 50 نفر را بکشید.
 • ماموریت Eternal Sunshine >>> تعداد 25 بار، نفر اول لیست امتیازها باشید.
 • ماموریت Lost Highway >>> تعداد 100 نفر را از طریق سلاح‌ها و تجهیزات مخصص Specialistها، بکشید
 • ماموریت Mason’s Ladder >>> تعداد 150 نفر را در حالت Veteran بکشید.
 • ماموریت From Vorkuta with WTF >>> مجموع 10 ستاره طلایی را کسب کنید.
 • ماموریت Angel Heart >>> تمامی چالش‌های Combat Immersion را کامل کنید (انجام و کامل کردن بخش تمرینی تمامی Specialistها).

Stargazer

توضیح: از طریق هر Specialist حداقل یک ستاره کسب کنید؛

توضیحات تروفی و اچیومنت Centennial را مطالعه کنید. ممکن است این تروفی و اچیومنت برای بعضی از بازیکنان گلیچ داشته باشد.


فردا همین ساعت، لیست تروفی و اچیومنت‌های بسته گسترش دهنده Call of Duty: Black Ops 4 را در وینفون، مرجع تخصصی محصولات مایکروسافت مطالعه کنید.

182 پست
رسول امینی
Played My First Game In 2005 Which It Was Resident Evil 4, A Huge Fan Of Video Games And Spend A Lot Of Time On Playing. On My Spare Time I Write Articles For WinPhone
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,