اخیرا اعلام شده که حالت بتل رویال بازی Call of Duty: Black Ops 4 که با نام Blackout عرضه خواهد شد، قادر به پشتیبانی از ۸۰ بازیکن در سرورهای خود است. به نظر می‌رسد که تیم توسعه دهنده این بازی یعنی استودیوی تری‌آرک (Treyarch)‌ قبل از این که حضور ۸۰ بازیکن در سرورهای بخش بتل رویال خود را نهایی کند، به حضور ۱۰۰ بازیکن هم‌زمان در آن فکر می‌کرده که پس از انجام آزمایش‌های لازم تعداد ۸۰ نفر را نهایی کرده است.

هر دو رقیب اصلی این بازی یعنی Fortnite و PlayerUnknown’s Battlegrounds قادر به پشتیبانی از ۱۰۰ بازیکن همزمان در نقشه هستند که برای پیروزی و برتری با هم به رقابت می‌پردازند. به هر حال زمانی که آخرین پروژه در دست ساخت استودیوی تری‌آرک یعنی Call of Duty: Black Ops 4 در سال جاری عرضه شود، یک فرق اساسی و بزرگ با دو بازی نامبرده شده خواهد داشت که بخش بتل رویال آن به جای پشتیبانی از ۱۰۰ بازیکن همزمان، قادر به پشتیبانی از ۸۰ بازیکن خواهد بود. این موضوع را مدیر استودیوی تری‌آرک یعنی دن بانتینگ (Dan Bunting) در وبسایت GameInformer تایید کرده است.

۸۰ بازیکن هم تعداد زیادی است اما اگر تیم توسعه دهنده این بازی توانسته حضور این تعداد از بازیکن را در این بازی نهایی کند، چرا آن‌ را به ۱۰۰ نفر افزایش نداده است؟ خب به نظر می‌رسد که این استودیو با کارکنان خود تعداد ۱۰۰ بازیکن را به مرحله آزمایش رسانده اما آن‌ها تصمیم گرفتند و ترجیح داده‌اند که اولیت‌های خود را روی یک تجربه نرم، روان و بهینه شده برای همه شرکت کنندگان این بازی قرار دهند تا به جای رسیدن به عدد دلخواه، تجربه آن را به خطر بیاندازند. بانتینگ در این زمینه گفت:

چیزی که واقعا بیشتر از تعداد برای ما اهمیت دارد این است که تجربه این بازی تا جایی که ممکن است، نرم و روان باشد. این یک قالب عالی و ایده آل برای چیزی است که بازی‌بازان قرار است با آن به بازی کردن بپردازند.

سپس بانتینگ در ادامه این طور ادامه داد که:

بنابراین با تعداد ۸۰ بازیکن آغاز می‌کنیم، اما به تعداد بیشتر از این خواهیم رسید. هر زمان که یک بازی را به عنوان نسخه آزمایشی (بتا) یا هر چیز دیگری عرضه می‌کنیم، فقط شروع چیزی است. ما قرار است فعالانه در جامعه بازی‌بازان خود شرکت داشته باشیم و بازخورد بدهیم، تغییر ایجاد کنیم و هم زمان با دریافت بازخوردها، یک بازی را سازگار کنیم و تکامل ببخشیم. بنابراین چیزهای زیادی در پیش رو داریم که قرار است پس از اولین تاثیر گذاری بازی روی جامعه بازی‌بازان، زمانی که بازی عرضه شد، انجام دهیم.

ما همچنین اولین تصویر از بخش بتل رویال Call of Duty: Black Ops 4 که با نام Blackout شناخته می‌شود را هم به دست آورده‌ایم که در ابتدای این متن می‌توانید آن را مشاهده کنید. این طور که از صحبت‌های مدیران استودیوی تری آرک متوجه شدیم، این تمام ماجرا نیست اما تمام چیزی است که در ابتدا از بخش بتل رویال این بازی به دست خواهیم آورد. نسخه بتای بخش بتل رویال این بازی قرار است از هفته آینده آغاز به کار کند که بدین ترتیب خودتان می‌توانید به تجربه آن بپردازید تا ببینید تغییرات اعمال شده در این سری به چه شکل صورت می‌گیرد. اما اگر بخواهیم فقط از دیدگاه مقایسه بیان کنیم، می‌بینیم که بخش بتل رویال بازی بتلفیلد ۵ قرار است از ۶۴ بازیکن همزمان پشتیبانی کند که تعداد کم‌تری از بلک اپس ۴ است. به هر حال تا عرضه این دو بازی زمان زیادی باقی نمانده است شما خودتان بهتر از هر کس دیگری می‌توانید به تجربه آن‌ها بپردازید و ببینید که کدام یک عمل کرد بهتری در این زمینه داشته است.

Call of Duty: Black Ops 4 قرار است در تاریخ ۲۰ مهر سال جاری برابر با ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار بگیرد.

 

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
وین فون
پاسخ دهید جمعه 16 شهریور 1397

واسه کی مطلب می نویسین؟ مگه کسی هم به این سایت میاد؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,