شرکت بزرگ اکتیویژن (Activision) در نشست اخیر خود که به بهانه اعلام آخرین گزارش مالی آن‌ها برگزار شده بود (که توسط تحلیلگر ارشد موسسه Niko Partners یعنی دنیل احمد (Daniel Ahmad) تهیه شده است)، اعلام کرد که اکنون فرانچایز Call of Duty در مجموع بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا به فروش رسانده است. جزئیات بیشتر را در این زمینه می‌توانید در ادامه این مطلب به دست بیاورید. با وینفون همراه باشید.

این سری با عنوانی به اسم Call of Duty که توسط استودیوی Infinity Ward توسعه پیدا کرده بود، در سال ۲۰۰۳ کار خود را آغاز کرد و استارت تولد یکی از محبوب‌ترین، بهترین و پرفروش‌ترین فرانچایزهای تاریخ صنعت دنیای بازی‌های رایانه‌ای را زد. از آن زمان تا به حال این فرانچایز ۱۶ نسخه مختلف به خودش دیده که به دست مردم رسانده است. کار ساخت و توسعه این فرانچایز نیز هر سال بین یکی از استودیوهای Infinity Ward, Treyarch و همینطور Sledgehammer Games توزیع شده است که هر یک از آن‌ها به نوبت هر سال وظیفه ساخت نسخه جدید این سری را بر عهده می‌گیرند که کار ساخت و توسعه نسخه ۲۰۱۹ این سری نیز دوباره به Infinity Ward رسیده که نه تنها خودش خالق این مجموعه است بلکه برخی از به یادماندنی‌ترین و بهترین نسخه‌های این سری از جمله مجموعه Modern Warfare را به تولید رسانده. همچنین نسخه‌های Spin-off متعددی هم از این سری تا به حال به انتشار رسیده. این در حالی است که تا به حال تعداد بسیار زیادی از استودیوهای مختلف نیز در مقاطع مختلفی از زمان روی این بازی و ساخت مجموعه Call of Duty تا به حال کار کرده‌اند. از این دست می‌توان به استودیوهای بیشماری از جمله Beenox, Raven Software, Rebellion Developments, Aspyr, n-Space, High Moon Studios و بسیاری از استودیوهای دیگر اشاره کرد که اگر بخواهیم تک تک به ذکر نام همه آن‌ها بپردازیم مدت زمان بسیار زیادی باید همینطور به شمارش آن‌ها ادامه دهیم.

اکنون سری Call of Duty به جمع بسیار بسیار معدودی از بازی‌های رایانه‌ای ملحق شده که به باشگاه فرانچایزهایی که تا به حال بیشتر از ۳۰۰ میلیون نسخه فروخته‌اند اضافه شده است. برخی دیگر از فرانچایزهایی که پیش از این به چنین رکورد بی نظیری در تاریخ فرانچایزهای بازی‌های رایانه‌ای دست پیدا کرده‌اند عبارت هستند از عناوین و مجموعه‌های بی نظیر و فراموش نشدنی از جمله Super Mario, pokemon و همینطور Sonic. این فرانچایزها تنها عناوینی هستند که در کل تاریخ صنعت بازی‌های رایانه‌ای به این دستاورد دسترسی پیدا کرده‌اند که اکنون نام فرانچایز Call of Duty را نیز باید به آن‌ها اضافه کنیم. فرانچایز پول سازی که اکتیویژن دوست دارد هر طور که شده به ساخت و عرضه هر ساله آن ادامه دهد. حتی اگر به قیمت ایجاد تغییرات بنیادین مثل حذف بخش کمپین داستانی در این بازی‌ها منجر شود.

نسخه بعدی مجموعه Call of Duty نیز امسال قرار است از راه برسد که همانطور که اشاره کردم، توسط استودیوی Infinity Ward، خالق این سری ساخته خواهد شد. شایعات بسیاری وجود دارد که اعلام می‌کنند این بازی Modern Warfare 4 است که بخش کمپین را هم دوباره به این سری بازگردانده اما قرار نیست دیگر بخش بتل رویال داشته باشد. اما بی شک ما خیلی زود متوجه خواهیم شد که این بازی چه عنوانی است و نام آن قرار است چه باشد. اکتیویژن در همین گزارش مالی خودش اعلام کرد که نهایتا تا ماه ژوئن نسخه جدید این سری به معرفی گذاشته خواهد شد که دقیقا همان دوره همیشگی معرفی نسخه جدید Call of Duty است. به هر حال فقط باید کمی بیشتر صبر کنیم تا از چند و چون ماجرا با خبر شویم و بدانیم موضوع دقیقا از چه قرار است.

منبع :

GAMINGBOLT

910 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,