_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

Call of Duty: WWII بیشترین فروش را در ماه نوامبر داشته است شرایط برای Star Wars Battlefront II کاملا متفاوت و ناامید کننده بوده است

پس انتشار آمار جمع آوری شده توسط گروه NDP، شاهد اختلاف زیاد میان دو بازی تازه منتظر شده  Star Wars Battlefront II و Call of Duty: WWII بودیم. در حالی که Call of Duty: WWII فروش خیره کننده ای را داشته، Star Wars Battlefront II فروش خوبی را نداشته و شرایط خوبی را سپری نمی کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.بعد از حرف و حدیث ها و اعتراضات بسیاری که در رابطه با loot box ها در بازی Star Wars Battlefront II رخ داد، همانطور که بسیاری از گیمر ها و مردم انتظار داشتند فروش این بازی نیز شرایط خوبی را سپری نمی کند و بر اساس آمار منتشر شده توسط NPD فروشی دور از انتظار را داشته است. البته وضعیت برای تمام بازی ها در ماه نوامبر به این شکل نیست و Call of Duty: WWII توانسته با فروش بیش از چهار میلیون نسخه در صدر جدول فروش قرار بگیرد.

فروش 4.4 میلیونی Call of Duty: WWII به هر چه بیشتر شدن فروش کلی بازی در کنسول ها که هر سال بیشتر از سال گذشته می شود، امسال نیز فروش بازی ها 9 درصد افزایش پیدا کرده و به عدد چشم گیر 842 میلیون دلار رسیده، کمک زیادی کرده است.  اما Star Wars Battlefront II فروش ضعیف و کم 882 هزار عدد را داشته است. هر چند که Call of Duty: WWII دو هفته زودتر از Star Wars Battlefront II روانه بازار شد اما با این وجود اختلاف در فروش این دو بازی به حدی است که این موضوع را نمی توان دلیل این آمار ضعیف برای بازی Star Wars Battlefront II دانست. Wedbush securities معتقد است که  افزایش فروش بازی Star Wars Battlefront II بعد از روی پرده رفتن فیلم جدید از مجموعه فیلم های جنگ ستارگان، Star Wars: The Last Jedi، پخش آن در سینما ها بسیار محتمل است.

نکته مهمی که در رابطه با این آمار باید مورد توجه قرار بگیرد محسابه نشدن فروش دیجیتالی بازی ها در این آمار است. یعنی آمار ارایه شده توسط NDP تنها فروش فیزیکی و با دیسک این بازی ها را شامل می شود. با این وجود، حتی با افزایش میزان فروش دیجیتالی بازی ها، انتظار نمی رود که اضافه شدن آمار فروش دیجیتالی تغییری در ضعیف بودن و فروش کم بازی Star Wars Battlefront II داشته باشد. اخبار حاکی از کاهش 60 درصدری فروش این بازی، در مقایسه با نسخه قبلی و اول Battlefront در UK دارد و تصور اینکه اضافه شدن فروش دیجیتالی این بازی بتواند این کاهش چشم گیر را جبران کند بسیار دشوار است.

یکی از نکاتی که خیلی در فروش بازی Star Wars Battlefront II تاثیر گزار بود loot boxes(جعبه های غارت شده) در این بازی بودند. این جعبه ها در بازی Star Wars Battlefront II به حدی بحث برانگیز بودند و با واکنش منفی گیمر ها و جوامع مختلف مواجه شد که در نتیجه آن شرکت وادار به حذف کلی آن ها از بازی قبل از انتشار بازی شد. اما این تنها مردم و گیمر ها نبودند که با این مضووع مخالف بودند، دولت های مختلف در نقاط مختلف این جعبه ها را نوعی شرط بندی دانستند و خواستار تغییر این جعبه ها شدند.

از طرف دیگر Call of Duty با ارایه آخرین مجموعه این بازی هاCall of Duty: WWII ، در مقایسه با سال انتشار نسخه قبلی این بازی یعنی Infinite Warfare سال بسیار خوبی را در حال سپری کردن می باشد. بسیاری، با وجود اینکه این بازی هم اشکالات خودش را دارد، از اینکه این بازی به سبک قدیمی و سنتی خود بازگشته و اینکه بازی، بر خلاف چند نسخه قبل که کمی آینده گرا و تخیلی شده بود، بر روی زمین در حال انجام است بسیار خوشحال هستند. ظاهرا این تصمیم Activision نتیجه داده و البته نتیجه آن را می توان در میزان فروش این بازی به وضوح مشاهده کرد.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

95 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,