windows-1-event-satya-nadellaروزی که مایکروسافت ویندوز ۱۰ را معرفی کرد، گفت که این نسخه کامل ترین، بهترین و آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز خواهد بود. در همان روز نادلا به کاربران و طرفداران اطمینان داد که آن ها بهترین تجربه از خدمات و نرم افزارهای مایکروسافت را بر روی ویندوز ۱۰ تجربه خواهند کرد. اهمیت این وعده برای مایکروسافت در این است که طرفداران وفادار خود را از دست ندهد. پیش از عرضه ویندوز ۱۰ ما مدت ها شاهد این بودیم که مایکروسافت نرم افزار ها و سرویس های تراز اول خود را برای پلتفرم هایی همچون، اندروید و iOS عرضه می کرده است. در مدل چند پلتفرمی جدید، مایکروسافت برای اطمینان از حضور در هر جایی که کاربران هستند، دست به عرضه هسته اصلی اپ ها و سرویس های خود نظیر آفیس برای پلتفرم های پر طرفدار مانند اندروید و iOS زده است. برای درک بیشتر جنبه توهین آمیز این اقدام می توان به این نکته اشاره کرد که نرم افزاری همچون Office Sway در iOS یافت می شود اما هنوز برای ویندوز ۱۰ موبایل عرضه نشده است. حتی گاهی اوقات کیفیت نرم افزارهای مایکروسافت در پلتفرم های رقیب در مقایسه با پلتفرمی که ما عاشق آن هستیم و زمان و سرمایه خود را وقف آن نموده ایم، مانند ضربه ای بر پیکره مان می ماند.

ممکن است در ذهن خود در حال شمارش نرم افزارهایی باشید که مایکروسافت برای پلتفرم های رقیب توسعه داده اما برای پلتفرم خود توسعه نداده است (یا بسیار دیرتر این کار را کرده است)، یا اپ هایی را در نظر بگیرید که کیفیت به مراتب بهتری در iOS و اندروید دارند. عبارت “بهترین تجربه” ممکن به نظر شما کلماتی پوچ برای به خواب بردن ذهن کاربران باشد، که هرگز به واقعیت نخواهند پیوست.

وعده ها و بازهم وعده ها

satya%20face_0ما گاهی اوقات وعده های نادلا را در مواجه با نارضایتی طرفداران ویندوز به خاطر حضور سرویس های مایکروسافت در پلتفرم های رقیب، می شنویم:

این کاری است که ما با ویندوز می خواهیم انجام دهیم. قصد ما این است که سرویس ها و خدماتمان را در همه نقاط ارائه دهیم اما قطعا اعتقاد داریم ویندوز خانه ای است که در آن بهترین تجربه کاربری مایکروسافت می توان یافت.

این قولی است که ما به یاد می آوریم که پیش تر شنیده ایم. ۲۰ ماه بعد از این صحبت ها بسیاری از کاربران اشاره داشتند که شاید بهترین تجربه کاربری مایکروسافت بیشتر در iOS یافت می شود. در برخی از وجوه این ادعا ممکن است صحیح باشد. پس چرا یک سال پس از عرضه ویندوز ۱۰ و ۸ ماه پس از عرضه آن برای موبایل هنوز بهترین تجربه مایکروسافت را در آن ها نمی توان یافت؟

satya-nadella-iphone

پاسخ ساده است: زمان و قطعا زمان لازم است برای انجام پروسه پیچیده تغییر روال کاری در یک شرکت عظیم. دانه ای به تازگی کاشته شده است. هر دانه کاشته شده برای رشد و نمو نیاز به زمان دارد. برخی گیاهان نیاز به هرس دارند، برخی علف های هرز باید چیده شوند و برخی باگ باید ریشه کن شوند. تنها زمان و رسیدگی است که باغ را بارور کرده و برای شما میوه به ارمغان می آورد. بهترین تجربه در ویندوز هم به سادگی آوردن یک اپ در ویندوز ایجاد نخواهد شد. یک کارگروه ادغام شده، یک دسته واحد از اپ ها و سیستم عامل که در کمال هماهنگی با هم کار می کنند در دستور کار ردموندی هاست.

بنابراین آیا وعده “بهترین تجربه در ویندوز” اتفاقی است که باید منتظر روی دادن آن باشیم؟ جواب بله است و کار مایکروسافت در مدت یکسال شکوفه داده است و آن ویندوز ۱۰ است. بازه وسیع اپ های ساخته شده توسط مایکروسافت در حال جمع شدن زیر یک پرچم متحد یعنی پلتفرم یونیورسال هستند. به نظر می رسد ویندوز ۱۰ به عنوان باغی است پر از محصول اپ های ادغام شده و به زیر یک فلسفه واحد. مانند بسیاری از کارها در زندگی علی الخصوص کارهای پیچیده، این امر نیز مستلزم زمان است.

معنی “بهترین تجربه در ویندوز” چیست؟

این در واقع به نظر سوال ساده ای می رسد که پاسخ واضحی نیز دارد. می توان گفت که بیشتر مردم در پاسخ خواهند گفت که جمله بالا یعنی اپ ها و سرویس های مایکروسافت در پلتفرم ویندوز دارای غنی ترین امکانات، پربازده ترین عملکرد و ادغام شده ترین حالت با ویندوز ۱۰ در مقایسه با سایر پلتفرم ها باشند.

surface-pro-4-3%20Penاپ وان نوت در کارکرد با قلم آن به وسیله سرفس شاید بهترین مثالی باشد که به ذهن متبادر می گردد. دیدگاه ما در مورد “بهترین تجربه کاربری” این است که در عین سادگی به درستی و دقت از عهده انجام وظایف برآید. اما نمی خواهیم از برداشت خودمان استفاده کنیم. بیایید به زمانی که نادلا وعده بهترین تجربه کاربری را داد بازگشته و سخنان او را مرور کنیم:

به سادگی بگویم ویندوز بهترین مکان است. ویندوز خانه ای است برای دریافت بهترین تجربه کاربری مایکروسافت. ما در حال توسعه سرویس های خود در همه جا هستیم، اما وقتی به ویندوز نگاه می کنیم ما اپ ها را هدف نمی دانیم، بلکه هدف ما این است که به آهستگی تجربه کاربری را همگام سازی کنیم. راهی که منجر به ادغام کرتانا شد. راهی که منجر به ادغام و یکپارچه سازی حساب کاربری مایکروسافت و اکتیو دیرکتوری اژور گردید. همان گونه که وان دریافت و فریم ورک همگام شده، در سیستم عامل ادغام گردید. به همان شکل که اوت لوک و اسکایپ ادغام شدند. به صورتی که اکس باکس لایو ادغام شده است. این ها اپ ها نیستند بلکه قسمت هایی از ساختار محلی ویندوز هستند که به عنوان داربستی بر روی دیوار عمل می کنند. به همین ترتیب سایر اپلیکیشن ها به صورت آهسته و با تغییر ملایم به عنوان بخشی از تجربه کاربری دلپذیر برای کاربر در می آیند.

به نظر می رسد که این نقطه نظر، نمای زیبا و جاه طلبانه ای را برای مسیر انجام این یکپارچه سازی آهسته اپ های شخص اول با سخت افزار شخص اول به نمایش می گذارد. این هدفی است که هنوز محقق نشده است اما در حال محقق شدن است.

آهسته و پیوسته

iOS10

مایکروسافت البته اولین شرکتی نیست که قصد ادغام سیستم عامل، نرم افزار و سخت افزار را دارد. اپل از سال ها پیش برای بهینه کردن iOS دست به نزدیک نمودن فناوری ها خود با این سیستم عامل زده است تا اطمینان حاصل کند که تجربه کاربری آن نرم و با همخوانی مناسبی در آیفون ها همراه است. اما نرم افزارهای مایکروسافت به عنوان یک اپ سوم شخص نمی توانند به عنوان بخشی از داخل سیستم عامل عمل کنند. همان طور که نادلا گفته بوده مایکروسافت نرم افزارهای خود را در پلتفرم های دیگر متصل کرده است. تجربه کاربری نرم افزار های مایکروسافت در ویندوز به لطف پلتفرم یونیورسال کاملا همگام  خواهد بود خواهد توانست یک تجربه کاربری منحصر به فرد و مدرن را به ارمغان بیاورد. تجربه استفاده از پلتفرم یونیورسال ویندوز به اندازه به عبارت “بهترین تجربه در ویندوز” نزدیک است که حتی اپل با آن پلتفرم همگام شده اش، نمونه قابل مقایسه ای محسوب نمی شود. اما این به شرطی است که خود سیستم عامل در اختیار صنعت قرار بگیرد.

بنابراین “بهترین در ویندوز” به معنای تنها بهترین تجربه در ویندوز موبایل یا رایانه نیست. بلکه به معنی بهترین تجربه مایکروسافت در تمامی دستگاه های ویندوزی از جمله سرفس هاب، اکس باکس، ویندوز، ویندوز موبایل، هالولنز و هر دسته دیگری از دستگاه های ویندوزی است که مایکروسافت روانه بازار خواهد کرد.

تاخیر برای چیست؟

uwp-windows-10-apps-cropped-universalبه علاوه مایکروسافت پلتفرم یونیورسال را با خیالی آسوده و فراغ بال شروع نکرده است. آن ها در حال تلاش برای تغییر مسیر یک کشتی هستند که سال ها پیش در بیراهه افتاده است. تغییر فرهنگ سازمانی در تمام نقاط دنیا، سازماندهی مجدد تمام این ها هرکدام مسیر پر چالش خود را دارند. نرم افزار و سخت افزار بایستی از سطح ساده و پایه ای حال حاضر به سمت انسجام و تجربه کاربری پربازده در همه جهات، توسعه بیابند. رخ دادن همه این عوامل کاری بس چالشی است.

موانع فنی، باگ ها، مسائل بازاریابی، رقابت، فشار از سوی سرمایه گذاران و تمامی این موارد دیگر باعث تاخیر در ایجاد ویژگی ها، به روز رسانی یا عرضه سخت افزار جدید می گردد. همچنین شواهد حاکی از آن است که همه اضلاع پلتفرم یونیورسال به یک اندازه دارای بلوغ نبوده و تجربه کاربری بهترین را به نمایش نمی گذارند.  به عنوان مثال ویندوز ۱۰ رایانه در تاریخ ۲۹ جولای ۲۰۱۵ عرضه گردید در حالی که همتای موبایلی آن تا مدتی بعد آماده عرضه عمومی نشده بود.

همچنین اکثر مردم توافق دارند که دستگاه های لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰ اکس توسط تیم پانوس پانای (تیم سازنده سرفس) مورد توجه قرار نگرفته اند و آن ها در مقابل این دستگاه ها خود را پاسخگو نمی دانند. دیگر محصولات ویندوز ۱۰ نیز اکثرا مراحل جنینی را طی می کنند و به مرحله بلوغ نرسیده اند. مایکروسافت هالولنز و ویندوز هالوگرافیک در واقع پیشگامان مسیر واقعیت افزوده هستند و در ابتدای راه قرار دارند. این مثال ها می توانند تصویری واضح تر از تعداد زیاد اجزای متغیر که در مسیر توسعه قرار دارند و باید مدیریت و معرفی شده و در سطوح مختلف به رقابت بپردازند، نمایش دهد. به همه این موارد اپ های اول شخص تولید شده توسط مایکروسافت را که نادلا قول داده بود “بهترین تجربه در ویندوز” را رقم خواهند زد، اضافه کنید. آن ها در حال ادغام شدن در چندین فرم فاکتور متفاوت هستند که هر کدام از فرم فاکتور ها خود در جایگاهی متفاوت از نظر توسعه یافتگی نسبت به بقیه ایستاده است. این شرح کوچک از وضعیت پیچیده،  تصویر روشن تری از چالش های پیش رو در ایجاد یک تجربه واحد در تمام خانواده ویندوز می دهد. آن هم در زمانی که هر کدام از ویندوزها در جایگاه متفاوتی از توسعه یافتگی، گستردگی و موقعیت در بازار قرار دارند.

با تمام این توضیحات هنوز عبارت “بهترین تجربه در ویندوز” را نمی توان باور کرد

iOSبه عنوان یک علاقه مند به فناوری و طرفدار مایکروسافت ناراحتی کاربران از این شرایط خدمات مایکروسافت که در برخی از موارد به خوبی اندروید و iOS نیست، را درک می کنم. به عنوان مثال من از دوستاران مایکروسافت Sway هستم و جزو اولین کاربران آن محسوب می شوم. اما از آن جا که نرم اپ Sway برای ویندوز ۱۰ موبایل موجود نیست من نمی توانم اسناد خودم را در گوشی مورد علاقه ام یعنی لومیا ۱۵۲۰ ویرایش کنم. چند باری تلاش کردم که با استفاده از نسخه وب این اپلیکیشن و با استفاده از مایکروسافت اج، بر روی استناد ویرایش انجام دهم که به هیچ عنوان تجربه دلپذیری نبود. من مطمئن هستم که بسیاری از کاربران آیفون در حال حاضر از تجربه بسیار خوبی که اپ Sway برای آن ها ایجاد کرده است، لذت می برند. البته از این که بخشی از راهبرد های مایکروسافت در خصوص گسترش خدمات خود و کسب در آمد در دیگر پلتفرم ها به نتیجه مثبت رسیده، خوشحال هستم اما در عین حال من از آیفون استفاده نمی کنم.

به عنوان یک کاربر من از سال ها پیش با ویندوز و پستی و بلندی هایش همراه بوده ام، به این نتیجه رسیده ام که “بهترین تجربه در ویندوز” فراتر از آوردن یک یا چند اپ به پلتفرم است. استیو بالمر سه سال پیش در مورد پلتفرم یکسان و در خلال یک سخنرانی:

در عین این که دستگاه ها گسترده می شوند، بیشتر روشن می شود که مصرف کنندگان طالب تجربه ای یکسان در طول استفاده از همه فناوری های در اختیار خود هستند. راهبر ما، تمرکز بر روی ساخت یک خانواده از دستگاه ها و سرویس ها برای اشخاص حقیقی و کسب و کارهاست که قدرت و توانایی در اختیار آن ها قرار دهد.

برای استفاده از دارایی های حساس رقابتی خود بایستی مرکز کار خود را بر روی مدل کسب و کاری متمرکز نماییم که توجه به دستگاه های اول شخص ساخت خودمان و شرکایمان داشته باشد. دستگاه هایی که هم بر برای مصرف کنندگان طراحی شده باشد و هم برای تجار مناسب باشد. یک خانواده از دستگاه ها که از یک هسته مرکزی قدرت بگیرند. هیچ شرکت فناوری هنوز نتوانسته، خانواده ای از دستگاه های مناسب برای کار و سرگرمی طراحی کند که به همه قسمت های اطلاعات شخصی و فعالیت های مشتریان گره خورده بوده و بر پایه خدمات ابری فعالیت کند. دستگاه های ما بایستی یک ظاهر کلی مشترک را در طول اشکال مختلف سخت افزار ارائه دهند.

البته توضیحات و قول های این چنینی در مورد “بهترین تجربه در ویندوز” برای کاربری که تنها می خواهد در ویندوز فون و رایانه خود از نرم افزارهای مایکروسافت درست مانند همتایان اندرویدی و iOS بهره مند شود، اصلا موجه نیست. در هر حال همه نرم افزارهای مایکروسافت در اختیار ما قرار ندارند. اما می توان به کاربران ویندوز گفت همان طور که در این یک سال تغییرات شگرفی رخ داده و بسیاری از این خدمات با یکپارچگی عالی به پلتفرم ویندوز آمده اند، باقی امکانات نیز در راه است.

جایی برای سازش

یکی از ضعف هایی که به نظر می رسد برای سال ها مایکروسافت را همراهی می کرده، ناتوانی در ارتباط است. این مسئله تنها به ضعف آن ها در بازاریابی در مقایسه با شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ باز نمی گردد. من فکر می کنم مسئله مهم تر نحوه ارتباط آن ها با طرفداران بالقوه خود است. بخشی از این ضعف مربوط به اطلاع رسانی برای کسانی است که کمتر با بدنه صنعت و فناوری آشنا هستند. بخشی دیگر به احساس رضایتی بر می گردد که مایکروسافت بایستی در کاربرانش ایجاد نماید. آیا توضیح مستقیم نادلا به کاربران در مورد راهبرد “بهترین تجربه در ویندوز” می تواند، کمک کننده باشد؟

۱۰-things-you-didnt-know-about-satya-nadella-microsofts-new-ceoآیا این راه برای کاربرانی که از پلتفرم محبوب خود در برابر سهم اندک بازار، خروج نرم افزارها، فشار منفی و مرگ تدریجی دفاع کرده اند، یک راه نجات است؟ قطعا همان گونه که این کاربران صبر و شکیبایی به خرج دادند، روشنگری و تبلیغات درست در زمینه هدف “بهترین تجربه در ویندوز” می تواند تشویق مضاعفی برای آنان باشد. مانند سخنرانی نادلا در سال ۲۰۱۴ در ارتباط با خدمات ابری:

مایکروسافت دارای توانایی منحصر به فردی در زمینه همگام سازی دستگاه های دنیا، اپ ها، اسناد، اطلاعات و شبکه های اجتماعی در کارهای دیجیتالی و تجربه روزمره دارد، بنابراین مردم در مرکزیت قرار می گیرند و می توانند کارهای بیشتری انجام داده و چیزهای بیشتری کسب کنند…چیزهایی که هر روز نایاب تر می شود…مانند زمان!

مایکروسافت در حال جشن گرفتن موفقیت های خود در راهبرد ابری است. موفقیتی که حاصل تلاش بسیار زیاد ما بین پلتفرمی بوده است. این نشانه ای است که مایکروسافت هرگز دست از تلاش برای “بهترین تجربه در ویندوز” بر نداشته است. من نیز مانند بسیاری از کاربران درک می کنم که این راهبرد، بسیار پیچیده و زمان بر است. اما کماکان ویندوز فون در حال از دست دادن پشتیبانی کاربران خود است و پلتفرم یونیورسال توسط برخی از توسعه دهندگان مهم نادیده گرفته می شود. هدف یک میلیارد دستگاه ویندوزی به زمانی نا معلوم موکول شده است. اپ ها به همان سرعتی که وارد استور می شوند از آن خارج می گردند و بسیاری از کاربران معتقدند مایکروسافت بیش از آن که به پلتفرم خودش علاقه مند باشد، به پلتفرم رقبا متمایل است. البته پلتفرم از بسیاری از جهات به سرعت در حال پیشرفت است اما مشکل از نحوه نگرش آب می خورد. بیشتر کسانی که از اپ های مایکروسافت بر روی دستگاه های اندرویدی و iOS خود استفاده می کنند، حتی نمی دانند شعاری با مضمون “بهترین تجربه در ویندوز” وجود خارجی دارد!

شاید اکنون در تقاطع تاریخی در تاریخ مایکروسافت قرار گرفته ایم. جایی که جاه طلبی ها، اهداف و چالش های بی سابقه آنان نیاز به اقدامات جاه طلبانه، ممتاز و بی سابقه ای داشته باشد. آیا مایکروسافت می تواند به طرفداران بالفعل و بالقوه خود پیامی واضح بدهد؟

 Insiderپلتفرم چند پلتفرمی یونیورسال و هدف “بهترین تجربه در ویندوز” نیازمند یک پیام قاطع است تا اعتماد صنایع را به راهبرد های مایکروسافت بازگرداند. این اعتماد گرچه در تولید کنندگان همکار و طرفداران وجود دارد اما برای دیگر افراد از دست رفته است. از نظر من ردموند نمی تواند به روش های ارتباطی خود به صورت که پیش تر انجام می داده است، ادامه دهد.

باید دید که آیا اگر نادلا در حال آماده سازی سخنرانی خود برای رویداد بعدی مایکروسافت است، آیا قصد دارد این نکات بارز را با مردم مطرح کند یا خیر؟ و آیا قصد دارد مشکل موجود در اکوسیستم را مرتفع نماید؟ امیدواریم جواب مثبت باشد.

نظر شما در این زمینه چیست؟ دیدگاه های خود را از طریق کانال های ارتباطی وینفون با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
sepehr
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

دوستان راهنمایی کنین لومیا ۵۳۲ بخرم ؟ pls

  rsgomez
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

  به نظرم نخیری بهتره چون فعلن سرنوشت سری لومیا اصلا مشخص نیست و باتوجه به معرفی نشدن مدل های جدید امکانش هست دیگه تولید نشن که قیمت گوشی شما رو خیلی میاره پایین به نظرم اندروید بگیرین بهتره با قیمت ۵۳۲ میتونین گلکسی جی وان بگرین که فورجی هم داره بازم به خودتون و نیاز هاتون برمیگرده من که ویندوز گرفتم و نیازهامو برطرف نمیکنه

alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

منم به این شعار
” بهترین تجربه در ویندوز ”
فعلا نا امید هستم ولی امید دارم تا یک یا دو سال دیگه این شعار هم محقق بشه
فعلا ویندوز ۱۰ موبایل واسه من خوب بوده

sayan
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

مایکی فقط انحصار طلب هست و اگه یک مقدار از انحصار طلبی بر داره و یک مقدار اپلیکیشنهای ویندوز موبایلش رو بهینه بکنه میتونه دوباره بازار رو بگیر دستش ،
ویندوز اسان نرین و روانترین سیستم عاملی است که تا بحال هیچ سیستم عامل دیگه نتونسته جایش رو بگیره ،
اندروید یک سیستم عاملی است که کلا” خسته کننده بوده و دارای تنظیمات پیچیده می باشد . و از نظر کارایی بایستی حداقل دو برابر سخت افزار نسبت به ویندوز داشته باشه تا کار کنه .

mrmas
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

این حرفایی که برنامه های مایکروسافت تو بقیه سیستم عامل ها بهتر از ویندوزه همش چرته .من خودم اسکایپ تو اندرویید نصب کردم افتضاح بود . آفیس توی ویندوز کجاش مشکل داره ؟ کورتانا تو اندروید مثل توی ویندوزه؟ همه این حرفا الکیه مگه میشه همچین چیزی . شاید بقیه بگن مایکروسافت کیبورد فلان ساخته لاک اسکرین ساخته یا لانچر ساخته . خب اگه کیبورد اندرویید و ای او اس خوب بود که نمی ساختن براش . کیبورد ویندوز یکی از بهترینهاست و کامله .بحث زیاده بخوام بگم طولانی میشه

sayf
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

به نظر من ویندوز ۱۰ چ موبایل چ دسکتاپ خیلی جای کار دارن
تو ادارمون جوگیر شدم تمام ویندوزا رو تغییر دادم به ۱۰ حالا زرت و زرت هنگ میکنن
فقط چند وقت ی بار همکارا زنگ میزنن میگن ویندوزمون خشکش میزنه
سون خیلی عالی بود
ویندوز موبایلم که خودتون کاملا وافق هستین بهش چه سیستم عامل بی خودیه
یا حق

  Alireza
  پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

  آخه ویندوز داریم تا ویندوز
  اگه کرک ریخته باشی انتظاری نباید داشته باشی
  من الان ویندوز ۱۰ اورجینال دارم واقعا عالیه حرف نداره

داریوش
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

به نظرم علت نزول تدریجی ویندوز موبایل مشخص نبودن تکلیف و آیندشه، اگه نادلا بتونه در مورد سرفس فون ویا فعالیت مایکروسافت در این زمینه شفاف سازی کنه مسلما وضعیت ویندوز اگه بهتر نشه لااقل بدتر نمیشه، البته صحبت نکردن مایکروسافت در این زمینه هم ممکنه بخاطرشکست این پروژه(ساخت سرفس فون)قبل از تولید باشه ، به هر حال انتظار و بلاتکلیفی بدترین عامل سقوط ویندوزفونه.

sabzoghab.so
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

مثلا شما یه نگاهی به این اپ ها بندازید 😲
Loadkit download manager و CCPLAYER pro و shareit و telegram و Lightelegram و metro file manager و Persiandic aryanpour وIran internet TV وnewsflow و Iran drugs و Windows calendar و Omni Mc و store.
کیفیت پایین-پشتیبانی بدون توجه-اپدیت سبک و شل-ابتدایی-اپدیت های بدون توجه و درازمدت و در پایان اعمال نکردن انتقادات و پیشنهادات 😳.
توسعه دهنده باید حداقل به برنامه ای که کار خودشه احساس مسئولیت بکنه نه نسبت به نظرات جبهه بگیره🙄.

Ali
پاسخ دهید چهارشنبه 16 شهریور 1395

سلام من از چند سال پیش حدود ۳یا۴ سال پیش علاقه مند به مایکروسافت گوشیاش و همه چیش شدم و لومیا دارم اما منم بعد از این همه مقاومت باید بگم تو این روزا وندوزفون دیگه همه رو نا امید کرده منم پلتفرمم رو تغیرر میدم و دلیل شکست مایکروسافت وجود خدماتش روی پلتفرم های دیگس

quasar
پاسخ دهید پنجشنبه 17 شهریور 1395

با سلام
این مرد یه منجی به تمام معنیه ، هرچند نباید کارهای بزرگ استیو بالمر رو از یاد ببریم که پایه گذار ویندوز ۱۰ و پلتفرم یکپارچه
ویندوز بود ولی افتخار پرورش و توسعه ی ویندوز ده از آن مدیریت استثنایی و خارق العاده ی نادلای عزیزه و تمام دست اندرکاران
مایکروسافت عزیز ، مایکروسافت برخلاف برخی که فک میکنن دشمن اپل و گوگل و …. نیست
مایکروسافت تعقل مشتریا رو هدف گرفته و در آینده خواهیم دید که با این روحیه ی فوق العاده
آیفون در وحله اول و بعدش گوشیای اندروید و چه بسا پلتفرم مک تا حدودی مصادره میشه
بله ، دقیقا مصادره میشه با اپ ها و خدمات فوق العاده مایکروسافت
همه ی ما میدونیم که این اتفاق خواهد افتاد ولی بعضی از ما عجولن و بعضی دیگه هم لج باز :))
ولی در نهایت همه طعم زیبای یکپارچگی رو خواهیم چشید
لذتتون مستدام

” موفقیت در دستان تلاشگران است “

سعید جعفری
پاسخ دهید پنجشنبه 17 شهریور 1395

ای بابا…
از زمانی که ویندوز ۱۰ ورژن ۱۴۳۹۳ رو نصب کردم رو کامپیوترم با اکانت مایکرسافت مشکل پیدا کرده سیستم… همه نرم افزارای مایکروسافت مثل استور که به اکانت احتیاج دارن رو نمی تونم استفاده کنم…
همین که تو تنظیمات می رم تا اکانت مایکروسافت رو وارد کنم یهو یه صفحه سیاه میاد و چن بار کامپیوتر هنگ می کنه و بعدش فریز می شه و بعدشم یه صفحه آبی میاد و می گه باید سیستم ری استارت شه و خودش ری استارتش می کنه…
از هیچی نمی تونم استفاده کنم… آخه این چه باگیه!!!؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,