کمپانی آنالیز داده Canalys پیش‌بینی خود را برای بازار رایانه‌های شخصی در سال 2019 منتشر کرده است و خبرهای خوبی برای مایکروسافت و شرکای سخت‌افزاری‌ این شرکت در راه است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با توجه به آنالیزهای این شرکت، انتظار می‌رود که فروش رایانه‌های شخصی پس از هفت سال کاهش متوالی در سال 2019 به مقدار 0.3% افزایش پیدا کند. خاورمیانه و آسیای میانه مناطق کلیدی برای افزایش این فروش خواهد بود که می‌تواند کاهش بوجود آمده در اروپای غربی را خنثی کند.

Alastair Edwards، آنالیست ارشد شرکت Canalys در این مورد چنین گفت:

ارتقا رایانه‌های قدیمی به ویندوز 10 در سال پیش رو مهم‌ترین پیشرانه برای افزایش درخواست‌های تجاری برای رایانه‌های شخصی خواهد بود. این روند به دلیل  عملکرد قوی آمریکای شمالی در زمینه‌های اقتصادی و کسب و کار پر رونق در این منطقه ثابت خواهد ماند. ایالات متحده آمریکا بزرگترین تقاضا کننده رایانه‌های شخصی در دنیاست. علاوه بر این، به دلایل امنیتی و برای افزایش امنیتی در سراسر جهان تقاضا برای رایانه‌های شخصی برای جایگزین کردن سیستم‌های قدیمی نیز افزایش خواهد یافت.

در همین راستا، سال 2019 ممکن است محدودیت‌های تامین قطعات که چندین سال است در بازار به وجود آمده است را بهبود ببخشد. اینتل و همکاران این شرکت اعلام کرده اند که موجودی کم پردازنده‌های 14 نانومتری باعث شده است رساندن این پردازنده‌ها به مشتریان با تاخیر مواجه شود. از سوی دیگر کمبود DRAM‌ها نیز تا پایان سال 2018 رفع خواهد شد که تاثیر آن را در سال 2019 شاهد خواهیم بود. با حل این مشکلات، افزایش تقاضا نسبت به امسال در سال 2019 قابل مشاهده خواهد بود.

متاسفانه این آنالیست‌ها به این افزایش درخواست که با نیاز به مهاجرت به ویندوز 10 ایجاد می‌شود به عنوان محرکی بلند‌مدت امیدوار نیستند و نیاز به رایانه‌های شخصی بهتر و جدید‌تر و همچنین رایانه‌های شخصی گیمینگ را دلیل ادامه دار بودن افزایش فروش PC‌ها می‌دانند.

گزارش کامل Canalys را می‌توانید از اینجا بخوانید.

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,