در طی سال‌ها اخیر شاهد این بودیم که شرکت کپکام (Capcom) تمرکز بیشتری روی PC به عنوان یک پلتفرم قابل اعتماد داشته است و آن را تا حد بسیار زیادی افزایش داده که تا به حال هیچ وقت در گذشته چنین تمرکزی روی این پلتفرم نداشته بودند. حال به نظر می‌رسد که این کار تصمیمی بوده که بسیار ثمربخش بوده و نتایج خوبی برای آن‌ها در پی داشته است. اما شاید آن‌ها به همینجا بسنده نکنند چرا که اخیرا این شرکت اعلام کرده که تمرکز خود را روی PC از این هم بیشتر خواهند کرد. 

عنوان Monster Hunter World اولین نسخه اصلی از این سری بود که برای پلتفرم رایانه‌های شخصی به انتشار رسید که نه تنها یک نسخه فوق العاده از این بازی بود، بلکه به فروش بالایی نیز دست پیدا کرد که این کار هم باعث شد در نهایت این بازی به رکوردهای بسیار بی نظیری در فروش دست پیدا کند که تا به حال در تاریخ شرکت کپکام بی سابقه بوده است.

بنابراین دیگر غافلگیر کننده نیست که کپکام به دنبال دو برابر کردن و افزایش سهم فروش بازی‌های خود در بازار پلتفرم PC باشد و این که به دنبال انجام کاری باشد که فروش نسخه‌های رایانه شخصی بازی‌های خود را از این هم بیشتر کند. هاروهیرو سوجیموتو (Haruhiro Tsujimoto)، که یکی از سران ارشد شرکت کپکام می‌باشد، در بیانیه‌ای که همین اواخر به انتشار رسیده تایید کرده که قصد این شرکت ناشر برای قرار دادن تمرکزی بیشتر و فراتر از این روی پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار است همچنان ادامه پیدا کند. وی در این زمینه گفته است که ضریب فروش همه بازی‌های آن‌ها روی پلتفرم رایانه‌های شخصی هر ساله فقط بهبود پیدا خواهد کرد و به این کار ادامه خواهد داد تا فروش این نسخه از بازی‌های خود را بیش از این گسترش دهد. سوجیموتو در این زمینه اظهار کرده که:

از نظر ترقی و ترفیع استراتژی فروش دیجیتالی محصولات، گسترش پیدا کردن و بهبود عملکرد پلتفرم رایانه‌های شخصی نمی‌تواند نادیده گرفته شود.

سوجیموتو در ادامه صحبت‌های خود چنین اضافه کرد که:

نسبت فروش نسخه‌های رایانه شخصی بازی‌ها و عناوین اصلی و بزرگ ما هر ساله بهبود پیدا کرده است و ما همچنان تلاش خواهیم کرد تا فروش بیشتر آن‌ها را روی پلتفرم رایانه‌های شخصی به عنوان یک پلتفرم مهم، گسترش دهیم.

همین اواخر هم کپکام اقدام به عرضه عنوان Resident Evil 2 Remake روی PC کرده است و عنوان مهم و بزرگ بعدی آن‌ها نیز برای این پلتفرم Devil May Cry 5 خواهد بود که در تاریخ ۱۷ اسفند ماه سال جاری برابر با ۸ مارس ۲۰۱۹ میلادی به انتشار خواهد رسید. بنابراین کاملا مشخص است که کپکام اعتبار زیادی به پلتفرم رایانه‌های شخصی بخشیده و در حال انجام سرمایه گذاری‌های بسیار خوبی روی این پلتفرم است که قطعا نتایج بسیار خوبی برای آن‌ها در پی خواهد داشت.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,