_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

Capcom هنوز هم Dead Rising را یک آی‌پی مهم می‌داند

به سال ۲۰۱۸ که برگردیم و نگاه دوباره‌ای به آن داشته باشیم، می‌بینیم که شرکت کپکام (Capcom) شعبه ونکوور خود را که به خاطر ساخت و توسعه سری Dead Rising به وجود آمده بود، به تعطیلی کشاند. در این پروسه آن‌ها پروژه‌های Dead Rising که در این شرکت در دست ساخت و توسعه قرار داشتند را، کنسل کردند. جزئیات بیشتر را در ادامه مطلب در اختیار شما قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید. از آن زمان به بعد کپکام دیگر حتی کلمه‌ای هم درمورد این سری صحبت نکرد که نشان می‌دهد حداقل برای مدتی این سری کنار گذاشته شده. ما از سال ۲۰۱۶ تا به حال دیگر این آی‌‌پی را ندیدیم و هیچ خبر دیگری هم از آن نداریم. با این وجود حتی کوچک‌ترین چیزی هم از سوی کپکام وجود ندارد که نشان دهد این موضوع به این زودی‌ها می‌خواهد تغییر پیدا کند یا خیر. با این وجود ظاهرا شرکت کپکام هنوز این آی‌‌پی را بسیار مهم و ارزشمند تلقی می‌کند که ظاهرا نشان از این دارد که این آی‌پی هنوز از بین نرفته است و ممکن است در آینده نسخه جدیدی از این سری به معرفی گذاشته شود.

در طی گزارش مالی اخیر این شرکت آن‌ها محتویات اختصاصی خود را لیست کرده‌اند که شامل عناوین زیادی از جمله Resident Evil, Street Fighter, Devil May Cry, Monster Hunter World و همینطور Dragon`s Dogma می‌شود. نکته جالب توجه در این لیست این است که نام عنوان Dead Rising نیز در بین این بازی‌ها دیده می‌شود که تا این تاریخ موفق به فروش ۱۳ میلیون نسخه در چهار نسخه‌ای که به انتشار رسانده، شده است که به این چهار نسخه باید نسخه‌های اسپین آف متعدد و بسته‌های الحاقی (DLC) پر تعداد را نیز اضافه کرد.

این حقیقت که شرکت کپکام هنوز هم نام سری Dead Rising را در میان آی‌پی‌های خود ذکر می‌کند نشان می‌دهد که این سری هنوز هم به عنوان یک فرانچایز زنده در ذهن آن‌ها وجود دارد و هنوز کاملا کنار گذاشته نشده است. این طور تصور می‌شد که این سری پس از تعطیل شدن شعبه‌ی ونکوور شرکت کپکام، برای همیشه کنار گذاشته شود. البته این موضوع هنوز هم می‌تواند رخ دهد اما این گزارش مالی که اخیرا منتشر شده، چیز کاملا متفاوتی را نشان می‌دهد.

شاید ذکر این نکته نیز ارزش داشته باشد که اشاره کرد عنوانی نظیر Dragons`s Dogma نیز در این لیست آورده شده است. در حالی که این سری طرفداران خاص خودش را در سراسر دنیا دارد اما عنوانی نیست که صنعت دنیای بازی‌های رایانه‌ای را متحول کرده باشد. به عبارت دیگر شاید نکته قابل ذکر آنچنان مهمی در لیست شدن این سری وجود نداشته باشد، مخصوصا با در نظر گرفتن این که چیزهایی مثل Mega Man حتی کوچک‌ترین اشاره‌ای هم نداشته‌اند.

هر چه که هست، طرفداران سری بازی‌های Dead Rising هنوز هم چیزهایی برای امیدواری دارند تا به آن‌ها دلخوش باشند. کپکام هنوز هم این سری را فراموش نکرده است و ظاهرا هنوز هم یک سری پتانسیل‌هایی دیده است که می‌تواند این سری را دوباره در اختیار بازی‌بازان قرار دهد.

 

منبع :

COMICBOOK

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: