در بازار پردازنده‌های کامپیوتر طی چند سال اخیر سایه سنگین اینتل بر AMD باعث شده بود تا عملا جایی برای این شرکت باقی نماند، اما این شرکت با عرضه پردازنده‌های قدرتمند رایزن توانسته توجه زیادی را به‌خود جلب کند و به‌نوعی از زیر سایه رقیب قدر خود خارج شود. مدیرعامل شرکت AMD در کنفرانس این شرکت در نمایشگاه CES با امید از سال جدید و آینده خوب پردازنده‌های سری رایزن این شرکت می‌گوید.

اخیرا با توجه به آشکار شدن حفره امنیتی Meltdown و Spectre دو شرکت اینتل و AMD با کاهش ارزش سهام مواجه شدند. البته این دو شرکت به‌سرعت دست به‌کار شدند تا با ارایه وصله‌های امنیتی مشکل پردازنده‌های خود را مرتفع سازند. البته بروز این مشکل امنیتی چیزی از ارزش تلاش‌های این دو شرکت کم نکرده است، چرا که هر دو سال 2017 را با عملکرد خوبی پشت سر گذاشتند و شاید در این میان AMD را باید برنده سال گذشته دانست، چرا که 2017 سالی بود که این شرکت پس از سالها از سایه رقیب دیرینه خود خارج شد.

لیزا سو مدیرعامل شرکت AMD طی نمایشگاه CES 2018 درمصاحبه‌ای مهمترین برتری پردازنده‌های خود نسبت به رقیب را قیمت معرفی کرده است، وی طی این مصاحبه اظهار داشته که پردازنده‌های ما به‌خوبی پردازنده‌های اینتل هستند و در عین حال قیمت مناسب‌تری را دارا هستند. 

هدف اصلی ما کسب اطمینان از این مطلب است که بهبود عملکرد بیشتری را برای مشتریان خود فراهم آوریم.

اگر شما به پردازنده‌های سری رایزن ما نگاه کنید، مشاهده خواهید کرد که در هر رده قیمتی ما تعداد رشته‌های پردازشی بیشتری را در مقایسه با پردازنده‌های رقیب ارایه می‌دهیم، عملکرد چند رشته بیشتر (را نیز ارایه می‌دهیم).

مدیرعامل AMD در ادامه توضیحات خود مثالی از کیفیت و قیمت مناسب پردازنده‌های رایزن می‌زند، وی توضیح می‌دهد که یکی از پردازنده رایزن که پردازشگر مرکزی و گرافیکی را در کنار هم دارد از لحاظ کارکرد مشابه پردازنده Core i5-8400 اینتل در کنار کارت گرافیک NVIDIA GT 1030 است که البته قیمت آن 120 دلار کمتر از قیمت این دو محصول در کنار هم است. چنین محصولاتی می‌توانند برای کاربرانی که مایل به خرج هزینه کمتری هستند، گزینه ایده‌آلی باشند.

تاکنون بازار اقبال خوبی نسبت به پردازنده‌های سری رایزن AMD نشان داده است، در ادامه باید ببینیم که آیا این شرکت قادر است در سال جدید سهم بیشتری از بازار پردازنده‌ها را مال خود کند یا خیر؟

منبع :

WINDOWS LATEST

1310 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,