اج مرورگر پیش‌فرض جدید سیستم عامل ویندوزی است که در نسخه ۱۰ این سیستم عامل معرفی شد و غول نرم‌افزاری از هر فرصتی برای تحسین این مرورگر استفاده می‌کند  و حتی در اعلانیه‌های نمایش داده شده بر روی دسکتاپ تاکید می‌کند که کروم از این مرورگر کندتر است و ایمنی کمتری دارد.

اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود، مایکروسافت تا به امروز بنچمارک‌های مختلفی را منتشر کرده است تا نشان دهد که در زمینه مصرف هر چه بهینه‌تر باتری، مرورگر اج در مقایسه با کروم و فایرفاکس (که در این زمینه به عنوان دو رقیب اصلی اج به شمار می‌آیند) موفق‌تر است. در حالی که این تست‌ها با هیجان خاصی و توسط انجمن مایکروسافت به دست آمده‌اند، سری جدیدی از بنچمارک‌های منتشر شده توسط کانال یوتیوب Linus Tech نشان می‌دهد که غول ردموندی در رابطه با مقایسه اج با دو مرورگر کروم و فایرفاکس همه حقایق را بیان نمی‌کند!

اساساً، بنچمارک‌های جدید بر پایه دو تست مختلف انجام شده‌اند، یکی از این تست‌ها همان روشی است که مایکروسافت از آن استفاده کرد تا عملکرد بهینه اج در برابر سایر رقبا را نشان دهد و تست دوم استفاده از یک شبیه‌ساز استفاده از وب است که عیناً در همه مرورگرها اجرا شده است.

کروم بهترین مرورگر در زمینه بهره‌وری انرژی

هیچ‌کدام از تست‌ها نتیجه خوبی را برای مایکروسافت به دنبال ندارد! تست اول که براساس همان روش مورد استفاده مایکروسافت انجام شده است، نشان می‌دهد که کروم در زمینه مصرف انرژی بهینه‌تر از اج عمل می‌کند و به دنبال این نتیجه سوالاتی ایجاد می‌شود که مایکروسافت چگونه بنچمارک را انجام داده است، در حالی که سایر تست‌ها نیز نتایجی مشابه را اعلام می‌کنند.

از سوی دیگر این بررسی نشان می‌دهد که به‌روزرسانی کریترز ویندوز ۱۰ به بهبود عملکرد مرورگر اج در همه زمینه‌ها همراه بوده است و جایگزین اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت را هر چه بیشتر به رقبا نزدیک کرده است، با این حال هنوز کارهای بسیاری برای انجام دادن وجود دارد تا اج بتواند در زمینه عملکرد و مصرف انرژی بهینه‌تر بتواند رقبا را کنار بزند.

مشکل بزرگ‌تر این است که مرورگر اج به ندرت به‌روزرسانی می‌شود و معمولاً مایکروسافت هنگامی ویژگی‌های جدید را به این مرورگر اضافه می‌کند و عملکردش را بهبود می‌بخشد که نسخه جدیدی از سیستم عامل آماده باشد. طبق برنامه زمان‌بندی کمپانی مایکروسافت این اتفاق تقریباً دو بار در سال رخ می‌دهد و با این روند سایر رقبا ار نظر به‌روزرسانی از اج جلوتر خواهند بود.

پیش‌بینی می‌شود که به‌روزرسانی جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ در ماه سپتامبر منتشر شود و در این به‌روزرسانی مرورگر اج با تغییرات و بهبودهای بزرگی همراه شود.

منبع :

SOFTPEDIA

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Ni10God
پاسخ دهید سه شنبه 6 تیر 1396

این پست کلا انتشارش اشتباه بود چون که زمانی که مایکی این تست رو گرفته بود بعد اون کروم و فایرفاکس ۱۰ تا نسخه دادن 😐 اگه زمانی که بنچمارک رو منتشر کرده بود نتایج اشتباه بود گوگل و موزیلا ساکت نمینشستن . به نظرم پست رو پاک کنید بهتره

کاظم فلاحی خواه
پاسخ دهید سه شنبه 6 تیر 1396

اون موقعی که مایکرسافت مرورگرا رو امتحان میکرد این نتایج درست بودن
ولی نسخه جدید کروم عالی شده و مصرف کمتر باتری نسبت به نسخه های قبلی داره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,