_آموزش پنل جدید

کرومیوم اج از تم‌های کروم پشتیبانی می‌کند در این آموزش چگونگی نصب این تم‌ها را با هم ببینیم

مایکروسافت بالاخره اولین بیلد اج مبتنی بر کرومیوم را منتشر کرد و بهتر از آن چیزی شده که انتظار می‌رفت. مایکروسافت موفق شده به طور کامل کرومیوم را با اج ادغام کند و کارکرد اج جدید حتی بهتر از قبل شده است. در این مطلب نحوه نصب تم‌های کروم در اج جدید را با هم خواهیم دید، قابلیت جدیدی که به اج کرومیوم اضافه شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. با ما در این آموزش همراه باشید.

یکی از مزایای استفاده از فریم ورک کرومیوم دسترسی به استور Chrome Web است. گوگل دارای تم‌ها و افزونه‌های بسیاری در استور Chrome Web می‌باشد و کاربران اج بالاخره می‌توانند حداکثر استفاده را از آن ببرند. قبلا در مقاله “آموزش نصب اکستنشن‌های Edge جدید از استور کروم” به آموزش نحوه چگونگی نصب افزونه‌ها در اج کرومیوم پرداخته شده است. فرآیند نصب افزونه‌ها بسیار ساده است اما زمانی که نوبت به نصب تم‌ها می‌رسد شرایط متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید با دنبال کردن گام‌های زیر تم‌ها را در اج مبتنی بر کرومیوم نصب کنید.

 • در مایکروسافت اج، بر روی menu>Extensions کلیک کنید، و ” Allow extensions from other stores” را فعال کنید.
 • حال از صفحه افزونه ” Get CRX” دیدن کنید و افزونه را اضافه کنید.

 • حالا به بخش تمهای موجود برای کروم در اینجا بروید.
 • از یک صفحه تم دیدن کنید (از آنجایی که در هنگام حذف کردن تم به شماره ID آن تم نیاز پیدا می‌کنید آن را یادداشت کنید) و بر روی ” Add to Chrome” کلیک راست کنید و ” Get CRX of this extension” را انتخاب کنید.

 • بر روی دکمه “Save” کلیک کنید و فایل CRX تم را در کامپیوتر خود دانلود کنید.
 • پس از انجام این کار، در مرورگر اج به صفحه Extensions بروید و فایل CRX را به این صفحه بکشید و رها کنید.
 • انجام این کار باعث می‌شود اج هشداری را نمایش دهد، ” Extensions, Apps, and Themes can harm your computer.” بر روی “Confirm” کلیک کنید.

 • اج هم اکنون از شما درخواست می‌کند که آیا تم را نصب کند. بر روی ” Add theme” کلیک کنید تا تم نصب شود.

تبریک! به کمک این آموزش توانستید تم مورد علاقه خود را در مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم دریافت کنید. اگر به هر دلیلی از تم مورد نظر خود راضی نبودید، می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید تا آن تم را حذف کنید.

 • اج را باز کنید و در نوار آدرس ” edge://version” را تایپ کنید.

 • مسیر پروفایل را کپی کنید و مرورگر اج را ببندید. مسیرهای پروفایل برای اج ورژن کناری “:C:\Users\<username>\AppData\Local\Microsoft\Edge SxS\User Data\Default” می‌باشد و برای اج ورژن دو “C:\Users\<username>\AppData\Local\Microsoft\Edge Dev\User Data\Default” می‌باشد.
 • بسته به ورژن اج (Canary یا Dev) مسیر آن را در Explorer Window و یا دیالوگ Run پیست کنید و بر روی دکمه Enter کلیک کنید.
 • حال فایل Preferences را بیابید و آن را با Notepad/Notepad++ باز کنید.

 • در فایل Preferences شماره ID که در هنگام نصب ذخیره کرده بودید را جستجو کنید، آن را حذف کنید ( گیومه را نگه دارید). ID تم باید بعد از ” theme”:{“id” در داخل این فایل باشد.

 • و در آخر، تغییرات را در این فایل ذخیره کنید و مایکروسافت اج را ریستارت کنید تا تم پیش فرض را ببینید.

امیدواریم این آموزش بتواند به شما در نصب و حذف تم‌ها از استور Chrome Web یاری برساند. اگر توانسته‌اید تم مورد علاقه خود را بیابید آن را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

110 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امید
پاسخ دهید سه شنبه 28 فروردین 1398

خوب این که همون کروم میشه. چه دلیلی داره از این استفاده کنیم. مایکروسافت هم ما رو فیلم کرده…

  محسن توکلی نیا
  پاسخ دهید سه شنبه 28 فروردین 1398

  برخی قابلیت‌های بیشتر نظیر هماهنگی با صفحات تاچ، پشتیبانی بهتر از قلم از موارد تمایز اج خواهد بود. به علاوه اینکه خیلی از کاربرا حس خوبی به در اختیار گرفتن اطلاعاتشون توسط گوگل ندارد. اج با هسته جدید و قدرتمندش می‌تونه پاسخ خوبی برای نیاز این دسته از کاربران هم باشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,