_متفرقه پنل جدید

شهری که فناوری روز را به آغوش کشیده است شورای شهر هوشمند!

شاید به ذهن کسی خطور نکند که شورای یک شهر برای برنامه ریزی و تجسم عینی توسعه در خط مقدم استفاده از فن آوری های روز و آینده گرای دنیا قرار بگیرد، اما شورای شهر بخش ویندهام ملبورن در استرالیا با در آغوش کشیدن یکی از داغ ترین مباحث روز دنیای فن آوری یعنی واقعیت افزوده این دیدگاه را تغییر داده است.

این سازمان شهری سیستمی را  با استفاده از مایکروسافت هالولنز خلق کرده به نام  وین لنز که ترکیبی است از نام های شهر ویندهام و هالولنز برای مدیریت پروژه های شهری. این سیستم به مسئولین شهری اجازه می دهد تا طرح های معماری شهری منتج شده از سیستم را در دنیای واقعی محقق نمایند.

آقای دکتر مولام یکی از اعضای شورا می گوید:

 واقعیت افزوده ابزار تشخیصی شگفت انگیزی است که ایده ها ی ترسیم شده در دنیای مجازی  را واقعیت می بخشد.

گروه واقعیت افزوده این شهر حومه غربی ملبورن، اخیراً بر روی پروژه سیتی سنتر برای جذب سرمایه گذار تمرکز کرده است. با سیستم مخصوص آنها که شامل دو دستگاه هالولنز است سرمایه گذار قادر خواهد بود پیش از آنکه حتی یک بیل خاک در محل احداث این مجموعه جابجا شده باشد گشت و گذاری در محصول نهایی پروژه داشته و ببیند که نهایتاً آینده سرمایه گذاری وی به چه شکلی در می آید. انعطاف پذیر بودن، سهولت ورود داده های سه بعدی از پیش طراحی شده و راحتی ایجاد هرنوع تغییر در داده ها و طرح ها به گروه پروژه اجازه می دهد که در مدت زمان کوتاهی آنچه را که لازم است آماده ارائه به سرمایه گذاران کنند. البته محدودیت هایی نظیر قدرت پردازشی این هدست ها هم وجود دارند که گروه را مجبور می کند تا آنجائیکه ممکن است طرح های خود را ساده سازی نمایند تا پردازش کمتر و سبک تری نیاز باشد. مشکل دیگری که وجود دارد آفتاب شدید در ملبورن استرالیا است که استفاده از این سیستم را تاحدی مختل می کند به این معنی که ساختمانهای طراحی شده در این سیستم در روزهای ابری و بارانی به طور کامل قابل روئیت هستند.

آقای مولام همچنین اظهار امیدواری کرده که در نهایت و  با استفاده از این ابزار، تاسیسات زیر زمینی شهری را مدل سازی کنند تا مدیران و مهندسان شهرسازی قادر باشند با دریافت چنین اطلاعاتی طرح ها و عملیات اجرایی را به پیش برند.

سیستم وین لنز شهر ویندهام تا کنون جوایز متعددی از جمله جایزه سال ۲۰۱۷ اداره زیر ساخت های دولت محلی ملبورن را کسب کرده است. همچنین آقای مولام سیستم وین لنز را برای ارائه در کنفرانس شهرهای هوشمند که اواخر سال جاری در بارسلونای اسپانیا برگزار می شود آماده کرده است.

وی در نهایت افزوده که :

کاربرد سیستم وین لنز برای ما تنها جهت جذب سرمایه گذار نیست، این سیستم به ما کمک می کند تا به همه شهروندان بگوئیم که آنها هم عضوی از شورای شهر بوده و در مدیریت مسائل شهری از جمله پروژه سیتی سنتر دخیل هستند.

منبع :

MSPOWERUSER

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
mrmas
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

سلام به شما . این بازی رو اگه میشه معرفی کنید : https://www.microsoft.com/store/apps/9NBLGGH41BWF> اسمش هست : european war 5 : empire

محسن عطاالهی
پاسخ دهید دوشنبه 20 شهریور 1396

سلام دوست عزیز، ممنون که با ما همراه هستید، لطفاً برای اینکه معرفی بازی سریعتر به دست مسئولین سایت برسه، به بخش تلنگر خبر که آیکونش در بالای همین صفحه هم دیده میشه مراجعه کنید.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,