تا همین چند روز پیش بهترین راه برای تعامل با پلت فرم واقعیت ترکیب‌شده مایکروسافت کنترلر های اکس باکس بود که با کاستی‌های خود همراه بودند. تا اینکه در مراسم بیلد ۲۰۱۷ مایکروسافت از کنترلر های حرکت کامل خود که به‌صورت خاص برای این منظور طراحی‌شده‌اند پرده برداری کرد. در ادامه با وینفون همراه شوید تا نگاهی نزدیک‌تر به این کنترلر ها داشته باشیم.

کمبود یک کنترلر حرکتی به صورت اختصاصی برای این پلت فرم توسط بسیاری احساس شده بود اما به نظر می‌رسید که مایکروسافت تا به امروز از آمادگی کامل برای معرفی این کنترلر ها برخوردار نبوده است.

مایکروسافت اعلام کرده که کنترلر های حرکتی از طریق سنسورهای هد ست شما، حرکات در میدان دید شما را با دقت ۶DoF ردیابی و پاسخگویی می‌کنند. مایکروسافت همچنین تاکید کرد که برای کار با این کنترلر ها هیچ نیازی به نصب سخت افزارهای اضافی رو دیوارها نمی‌باشد.

با توجه به اینکه همکاری هم زمان این کنترلر ها با هد ست های واقعیت ترکیب‌شده نیاز است، قیمت فقط ۳۹۹ دلاری برای بسته کامل هد ست ایسر برای مثال بسیار ارزان به نظر می‌رسد.

برخی از کاربران حرفه‌ای واقعیت افزوده در حال حاضر آر برخی مشکلات در این تکنولوژی شکایت می‌کنند که شاید با توجه به استفاده ردیاب‌های نوری از دوربین‌های روی هد ست برای ردیابی دستان شما ممکن است عملکرد آنها چندان دقیق نباشد برای مثال اگر عقب یا بالای شانه‌های خود را نظاره‌گر باشید. کنترلر ها از یک واحد اندازه گیری لختی (IMU) و یک جنبش شناس معکوس برای ردیابی هنگامی‌که آنها در دید دوربین‌ها قرار ندارند بهره می‌جوید البته این به‌دقت ردیابی نوری نخواهد بود.

عدم نیاز به اتاق‌های مخصوص و امثال آن‌یکی از دلایلی است که این کنترلر ها به‌صورت کامل مستقل بنامیم، به این معنی که کاربران می‌توانند به‌راحتی آن را در هر مکان و زمانی به هد ست خود متصل کرده و در حالت اجرایی قرار دهند. در این رابطه من معتقدم که راحتی بیشتر و قیمت پایین‌تر پیروز نهایی خواهد بود حتی اگر کامل‌ترین نباشند.

مانند هد ست های واقعیت ترکیب‌شده مایکروسافت، مایکروسافت یک مشخصات پایه را برای کنترلر های حرکتی واقعیت ترکیب‌شده ویندوز تعریف کرده است که شرکای تجاری آن از این مشخصات در محصولات خود پیروی کنند.

دیگر شرکای تجاری مایکروسافت در بخش کامپیوترهای شخصی نیز ممکن است در خرده‌فروشی خود اقدام به فروش این کنترلر ها در تعطیلی پیش رو کنند. ایسر در حال حاضر اطلاعیه داده است که آنها باندل هدست واقعیت ترکیب‌شده خود را به همراه کنترلر های حرکتی جدید برای تابستان آینده باقیمت ۳۹۹ دلار عرضه می‌کنند درحالی‌که ۳Glasses اولین باندل خود را در تعطیلات پیش رو باقیمت ۴۹۹ دلار عرضه می‌کند.

در ادامه ویدئو معرفی کنترلر ها را توسط مایکروسافت در مراسم بیلد ۲۰۱۷ مشاهده می‌کنیم:

نظر شما در رابطه با کنترلر های واقعیت ترکیب‌شده مایکروسافت چیست؟

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس یکشنبه 8 مرداد 1396
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد سعیدی
پاسخ دهید دوشنبه 25 اردیبهشت 1396

یه حرف کلیشه ای که اینجا میشه گفت اینه:
“فقط میدونم بگم محشره.”

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,