کرتانا

همانطور که در جریان هستید شب گذشته مایکروسافت بیلد جدیدی برای ایسایدر های حلقه ی فست عرضه کرده است، همانطور که می دانید ردموندی ها سخت در تلاش هستند تا ویژگی های جدیدی را به ویندوز ۱۰ اضافه کنند و ما در هر برورسانی شاهد تغییرات کوچک و بزرگی بوده ایم، حال قصد داریم نگاهی نزدیک به ویژگی ها و تغییرات ایجاد شده در کرتانا پس از این بروزرسانی داشته باشیم، پس با وینفون همراه باشید. 

کرتانا بیلد 142792

یکی از تغییرات چشمگیر پس از دریافت این بیلد در کرتانا دیده می شود، زیرا پس از این بروزرسانی تعداد زبان های پشتیبانی شده از توسط کرتانا به ۱۴ زبان رسید و زبان های اسپانیایی (مکزیک)، فرانسوی (کانادا)، پرتغالی (برزیل) به این لیست اضافه شده است، علاوه بر این شاهد سرعت عمل و دقت بیشتری از سوی کرتانا هستیم، در خبرها آمده است که مایکروسافت با بروزرسانی Redstone Wave 1 زبان های بیشتری را به لیست زبان های کرتانا اضافه خواهد کرد، این بروزرسانی قرار است در ماه ژوئن ۲۰۱۶ منتشر شود.

14279 بیلد کرتانا

همچنین مایکروسافت پس از بروزرسانی بهبود چشمگیری در عملکرد کرتانا در بخش یادآور این دستیار ایجاد کرده است، شما از این پس تنها برای اضافه کردن یادآور کافی است به طور مثال دستور “Remind me to visit Winphone.ir” را بیان کنید به این معنا که دیگر لزومی به مشخص کردن زمان، مکان یا شخص نخواهید داشت. البته هنوز شما می توانید مکان، شخص و زمان دقیق را برای کرتانا مشخص کنید. 

کرتانا بیلد 14279

از دیگر تغیرات اعمال شده در کرتانا می توان به نمایش اطلاعیه های تلفن همراه اشاره کرد، شما پس از دریافت این بیلد و مراجعه به بخش تنظیمات با گزینه ای جدید مواجه خواهید شد که نوشته است “Get Phone Notifications”، شما با روشن کردن این گزینه می توانید از برخی اعلانات گوشی همچون کم بودن باتری تلفن همراه یا اطلاعیه های جدید مربوط به برنامه ی تلفن همراه خود توسط کرتانا با خبر شوید. البته در حال حاضر این ویژگی با اینسایدرهای حال حاضر حلقه ی فست در ویندوز ۱۰ موبایل کار نمی کند و انتظار می رود مایکروسافت این ویژگی را برای حلقه ی فست عرضه کند.

منبع :

MSPOWERUSER

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
haderon
پاسخ دهید شنبه 14 اسفند 1394

تحملنداریم مردیم از تغییر !!خصوصا بخش موبایل ،اون انیمیشنا تو بیلد رد است،ن وینفون اصا داغونم کرد ،اخه گابریل **** یه بلاکر ایننرنت چیزی شبیه bw meter تو پی سی یا اپرا مکس اندرویید پیدا نمیشه تو استورت به کی بگی اخه

amirhossein
پاسخ دهید شنبه 14 اسفند 1394

بچه ها عملکرد بیلد آخر روی لومیا ۶۴۰ ایکس ال چطور بوده؟
خوبه یا نه
در حد کاربری یه خانوم هست یا نه اذیت میکنه؟

skb
پاسخ دهید شنبه 14 اسفند 1394

دوستان الان ویندوز هشت و یک دسکتاپ هستم . چجوری میتونم این بیلد رو نصب کنم ؟ فایل ISO داره ؟
لینک دانلود داره ؟ نصبش چجوریه ؟

علی
پاسخ دهید شنبه 14 اسفند 1394

یکی از دیگر ویژگی هایی که به این بیلد اضافه شده از کار افتادن VPN سیستمه.
نمیشه به pptp وصل شد.

miladv
پاسخ دهید شنبه 14 اسفند 1394

این ۹۳۰ اجر رو هم نمیخرن بفروشیم از دست مایکروسافت خلاص شیم.
بدترین شرکت دنیا از لحاظ مشتری مداری همین مایکروسافته.

farhad delavar
پاسخ دهید یکشنبه 15 اسفند 1394

من لومیام رو نمیفروشم،حتی اگر وینفون رو هم از رده خارج کنند و دیگه پشتیبانی نکنن،بازم نگهش میدارم وسمت هیچ سیستم عاملی نمیرم،چون واقعاً جدابه،
ویندوز فون جزء وجود من شده،
همه منو با لومیا میشناسن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,