myfitnesspal_lede

ایرادی که همیشه از آن برای توصیف مشکل مایکروسافت استفاده می کردند، پشتیبانی ضعیف توسعه دهندگان از پلتفرم موبایل این شرکت که حالا بخشی از پلتفرم یونیورسال ویندوز شده، بوده است. ما می دانیم که توسعه دهندگان اقدام به ساخت اپ برای پلتفرمی می کنند که اعداد قابل قبولی از کاربران در خود داشته باشد.کاربران نیز از پلتفرمی استفاده می کنند که تعداد قابل توجهی اپ پر کاربرد را در خود جای داده باشد. ویندوز فون به صورت سنتی از کاربران و اپ های قابل قبولی بهره نمی برد و این مشکل اصلی آن است. کاربران به خاطر عدم تکامل اپ ها به آن روی خوش نشان نمی دهند. توسعه دهندگان هم به خاطر عدم وجود کاربران زیاد از آن استقبال نمی کنند و این چرخه کماکان ادامه دارد.

این نکته هم قابل ذکر است که کاربران بسیاری هستند که از پلتفرم ویندوزفون استفاده می کنند و از آن لذت می برند و اپ های موجود در این پلتفرم نیز به خوبی نیاز های آن ها را برطرف می کند.

event_11bostonstorefeelitتعداد کاربران ویندوزفون بالغ بر میلیون ها نفر است، اما این تعداد تنها یک درصد از کل کاربران تلفن های هوشمند را تشکیل می دهند. تعداد زیاد است اما در مقایسه با آیفون و اندروید عدد، کوچک است. تجربه کاربری، مصالحه و انتظارات کاربران ویندوزفون با سایر میلیاردها کاربر تلفن های هوشمند، یکسان نیست.

وقتی فردی از iOS و اندروید استفاده می کند، انتظار دارد که تمامی اپ های ممکن برای او در دسترس باشد، چه مایل به استفاده از آن ها باشد چه نباشد. کاربران ویندوزفون به خوبی می دانند که آن میزان از پشتیبانی توسعه  دهندگان را در اختیار نخواهند داشت. در حال حاضر ویندوزفون قطعا زنده است و به حیات خود ادامه می دهد اما شاید توسعه دهندگان آن را در مرحله آخر در نظر بگیرند. بدتر از آن که توسعه دهندگانی هستند که از این پلتفرم پشتیبانی کرده اند اما در بعدا آن را برای ادامه سرمایه گذاری مناسب تشخیص نمی دهند. متاسفانه ممکن است که این جدایی توسعه دهندگان در نهایت منجر به خروج تعدادی از اپ ها از ویندوزفون گردد.

ماجرا پیچیده است

ios-android-windows-10صنعت برنامه نویسی، کاربران و پلتفرم ها، iOS و اندروید،  به نظر می رسد تشکیل یک همزیستی داده اند که منافع آن به هر سه ضلع می رسد. کاربران خواهان اپ هایی هستند و توسعه دهندگان آن ها را فراهم می کنند. اپل و گوگل میلیاردها کاربر را در پلتفرم های خود می بینند. بخش ناراحت کننده، دیگر (Others) در پلتفرم ها که ویندوزفون جدیداً در تلاش برای خارج شدن از آن است، می خواهند تا بخشی از قسمت پویا و محبوب پلتفرم های نظر کرده باشند.

جدا از نبرد همیشه در جریان و ناکامی های دائمی در جذب کاربران، پلتفرم موبایل مایکروسافت همیشه به موجودیت خود ادامه داده است. ویندوزفون همیشه به خاطر حضور به عنوان بخشی از پلتفرم یونیورسال، به موجودیت خود مطمئن بوده است. به علاوه راهبرد هسته مشترک مایکروسافت، پیشنهاد استفاده از حضور صدها میلیون کاربر ویندوز را به عنوان پتانسیل هدف، به توسعه دهندگان می دهد. برخی از توسعه دهندگان به پشتیبانی از این پلتفرم ادامه می دهند در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند از آن خارج شوند. کماکان اما مایکروسافت آینده ای را برای تلفن های همراه خود متصور است. در یادداشتی به شرکای سخت افزاری مایکروسافت می گوید:

ما به ارائه ویندوز ۱۰ برای دستگاه هایی با صفحه نمایش کوچک ادامه خواهیم داد. ما به سرمایه گذاری در نقاط کلیدی، امنیت، مدیریت و قابلیت های کانتینیوم که معتقدیم برای کاربران تجاری که بهره وری را می خواهند، پر اهمیت است، ادامه خواهیم داد. و ما تقاضا برای دستگاه های لومیا را بی پاسخ نخواهیم گذارد.

ارائه بیلد های متوالی برای ویندوز موبایل، پا به پای ویندوز ۱۰، نشان از تعهد دارد. به علاوه این که رداستون ۲ قرار است با تمرکز بر ویندوز موبایل ارائه شود خود باعث دلگرمی است. جدا از حمایت های جست و گریخته توسعه دهندگان و صدای شکایت دائمی کاربران، مایکروسافت می خواهد بخشی از سهم بازار خود در تلفن های هوشمند را در توسعه اپ برای iOS و اندروید جست و جو کند.

می رود، می رود، رفته!

myfitnesspal-leadاین تعهد مایکروسافت البته بدون چالش نخواهد بود. سال ۲۰۱۶ نیز سال آسانی برای بخش موبایل مایکروسافت و طرفداران پر و پا قرص آن نخواهد بود. ما شاهد یک سقوط متوالی در سهم بازار هستیم. با این که می دانیم این سقوط ناشی از عقب نشینی راهبردی و موقتی شرکت در بازار است، باز هم دیدن آن برای ما آسان نیست. نشر اطلاعاتی که نشان می داد سهم ۳ درصدی تلفن همراه مایکروسافت به ۱ درصد تقلیل یافته است برای همه دلسرد کننده است. این آمار برای توسعه دهندگانی همچون My Fitness Pal، Kayak و سایرینی که اپ های خود را از استور خارج کرده اند نیز دلسرد کننده بوده است. در مواجه با داده هایی که ما می دانیم ناشی از عقب نشینی موقتی مایکروسافت از بازار و در نتیجه سقوط سهم آن است، به نظر می رسد برخی توسعه دهندگان آن را نشانه ای برای زمان جدایی خود از پلتفرم تشخیص داده اند. این یک شرایط نگران کننده است.

اطلاعات یاد شده که نمادی از وضعیت فعلی مایکروسافت است در واقع تبدیل به معیاری برای توسعه دهندگان در جهت حذف سرمایه گذاری خود در اکوسیستم مایکروسافت شده است. البته این خروج ناگهانی اپ ها کمی هم به خاطر عدم رشد صنعت تلفن همراه در مدت اخیر است.

سواری بر موج یا خروج از مسیر آن؟

hp-elite-x3_03_0مانند سرفس که بر موج سوار شده است، مایکروسافت نیز در حال پیروی از تغییرات است. شرکت بیش از این به دنبال رقابت در فضای تلفن های هوشمند سنتی/مدرن نیست. بعد از گذشت تقریبا ۱۰ سال از شروع سلطه تلفن های هوشمند این بازار در آستانه یک تغییر فنی قرار دارد. قسمت سخت افزار تلفن های هوشمند به مرز نهایی پیشرفت خود در جهت شکل دادن عملکرد رایانه های جیبی رسیده اند. حتی دستگاه تازه معرفی شده آیفون ۷ (بهترین آیفون تا کنون)، بیشتر یک پیشرفت جزئی بوده است تا تغییر الگوریتم های حال حاضر.

قدرت مایکروسافت اما در طراحی نرم افزار و سخت افزار نهفته است. جایی که به راحتی می توان با استفاده از نیروی القوه ویندوز ۱۰، اپ های یونیورسال و کانتینیوم، تغییرات را رقم زد. این جایگاه متصور برای آن ها در تغییرات آینده با استفاده از قابلیت الترا موبایل-پی سی یا ۳ در ۱ ها است.

دریافت ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دریافت ویدیو با کیفیت ۷۲۰p

علاوه بر موارد گفته شده، رایانش شخصی در حال حرکت به سمت تمرکز بر روی پیام رسان ها به عنوان یک پلتفرم است. بر اساس این الگو، کاربران قادر خواهند بود با استفاده از بات ها یا اپ ها و آن هم مستقیما از طریق یک پیام رسان یا تلفن هوشمند خود، کار هایی ار انجام دهند. خرید توسعه دهنده پیام رسان Wand Labs توسط مایکروسافت، توانست جایگاه ردموند را در این راهبرد آینده آن ها تثبیت نماید. راهبردی که می گوید می توان از عملکرد اپ ها می توان بدون آن که نیاز به نصب آن ها بر روی یک دستگاه باشد، استفاده نمود.

به اضافه هم اکنون کاستی های ذاتی در ایده کنونی ایجاد یک انبار پر از اپ وجود دارد. حرکت رو به جلوی هوش مصنوعی و بات ها که توسط غول هایی همچون، مایکروسافت، گوگل و فیسبوک حمایت می شود، به نظر می رسد آن مشکلات ذاتی را نداشته باشند.

همچنین پلتفرم یونیورسال مایکروسافت، شامل همه اشکال ویندوز می شود، که خوب البته فرصت ها بهتری نسبت به پلتفرم ویندوزفون به تنهایی، ایجاد خواهد کرد. به تبع آن، توسعه دهندگانی که اپ های خود را از بعد از تمرکز بر وضعیت فعلی ردموندی ها و در نظر گرفتن این واقعیت که سهم شرکت از بازار تلفن همراه در حال سقوط است، از استور حذف کرده اند، ممکن است فرصت خود را در تغییرات آینده نزدیک که مایکروسافت به عنوان یک رهبر در آن شناخته می شود، از دست بدهند.

با این حال اپ ها کماکان در حال خارج شدن هستند و این موضوع خوبی نیست.

اوضاع خوب نیست

هم اکنون بدترین زمان ممکن برای خروج اپ ها توسط توسعه دهندگان از پلتفرم ویندوز است. مایکروسافت در ابتدای راه برای فروش پلتفرم یونیورسال به صنایع است. آن ها به عمد پیام هایی را با عدم تمرکز بر تلفن همراه ارسال می کنند و سعی دارند آن را در قالب بخشی از پلتفرم یونیورسال ویندوز که شامل، پی سی ها، اکس باکس، ۲ در ۱ ها، هالولنز، تلفن همراه و غیره می شود، به نمایش بگذارند. کسانی که در مقابل این مفهوم مقاومت می کنند، درک درستی از معنی پلتفرم یونیورسال ندارند.

satya%20face_0تری مایرسون سال گذشته این موضوع را تشریح کرده است:

ما کاملا به دستگاه های ۴ اینچی متعهد هستیم و زمانی نیز نوبت به آن ها می رسد که بر رویشان تمرکز کنیم. اما در حال حاظر تنها به عنوان بخشی از خانواده هستند نه به عنوان هسته ای که ما انتظار داشته باشیم تا سال آینده توسعه دهندگان به خاطر علاقه به آن جذب شوند. در مورد اهمیت این فرم فکتور (موبایل) برای ما، هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد اما برای مایکروسافت و کل ویندوز، قراردادن تمرکز اصلی بر روی آن کار اشتباهی است.

ما در حال انجام کارهای بسیار جالبی برای تلفن های همراه هستیم، اما در سال جاری تلفن های هوشمند ویندوز تنها بخش مهمی از خانواده تلقی می شوند و نه مرکزیت آن.

uwp-windows-10-apps-cropped-universalمایرسون اشاره می کند که پلتفرم یونیورسال ویندوز با دربر گیری طیف وسیعی از دستگاه ها، شانس بیشتری برای دریافت پشتیبانی توسط توسعه دهندگان دارد. اگر توسعه دهندگان برای دستگاه هایی مانند رایانه ها، اکس باکس و هالولنز به سمت ویندوز بیایند، مطمئن باشید که تلفن های همراه نیز از مزایای آن بهره مند می شوند. بنابراین هر زمان که توسعه دهنده اپ خود را از ویندوزفون خارج می کند، در واقع اپ خود را کل اکوسیستم خارج کرده و این کار بر روی همه کاربران، دیگر توسعه دهندگان و کل پلتفرم تاثیر می گذارد.

مایکروسافت به جلب حمایت همه توسعه دهندگان نیاز دارد، البته که انجام اینکار جزو راهبرد های اصلی آنان است. عقب نشینی توسعه دهندگان از پلتفرم به معنی این می تواند باشد که آن ها به دیدگاه مایکروسافت هیچ اعتقادی ندارند. سرمایه گذاری در ویندوز و سپس عقب نشینی و ترک آن توسط دسته ای از توسعه دهندگان می تواند این پیام را به سایر توسعه دهندگان بدهد که هزینه و وقت گذاشته شده در این پلتفرم بی ارزش خواهد بود. این اثر زمانی که توسعه دهندگان بزرگ اقدام به ترک پلتفرم می کنند، شدید تر خواهد بود. در همین ارتباط، این کار یک پیام بی صدا برای سایر توسعه دهندگان است که وقت خود را تلف نکنند.

طرفداران پلتفرم نیز با این جدایی تحت تاثیر قرار می گیرند. مایکروسافت، توسعه دهندگان و کاربران همگی عضوی از اکوسیستم هستند. هر عضو این پلتفرم با اشتراک خود به حضور دیگری ارزش می بخشد. مایکروسافت پلتفرم را ساخته است. توسعه دهندگان اپ های خود را شریک می شوند. کاربران از زمان، پول و انرژی خود برای پشتیبانی از پلتفرم سرمایه گذاری می کنند. احساسات به وجود آمده نسبت به قطع پشتیبانی را می توان به شکل عصبانیت و نا امیدی برخی از کاربران دید. نکته ای که واضح است، خروج یک اپ توسط توسعه دهنده، کاربران زیادی را تحت تاثیر قرار داده و آن ها را ناراحت می کند. همچنین این پیام به سایر توسعه دهندگان ارسال می شود که در پلتفرم سرمایه گذاری نکنند و در نهایت ممکن است پلتفرم یونیورسال با شکست مواجه شود.

هنوز تمام نشده است

جدا از چالش هایی که مایکروسافت را تهدید می کند، آن ها بدون کوچکترین تردیدی در حال توسعه و پیشرفت پلتفرم یونیورسال به سمت موفقیت هستند. در حقیقت در مقابل چندین اپ که از پلتفرم خارج شده اند، بسیاری دیگر پشتیبانی خود را از آن اعلام کرده و به آن وارد شده اند.

plex-w10-beta-splash

به علاوه پلتفرم یونیورسال مایکروسافت تنها یک سال دارد. و حالا که مایکروسافت به رویایی که برای دهه ها داشته، تا این حد نزدیک شده است و حالا که پس از سال ها سرمایه گذاری برای ایجاد یک اکوسیستم یونیورسال، تحقق آن در دسترس است، به نظر بسیار بعید است که مایکروسافت با جدایی چند اپ، به موفقیت آن شک نماید.

در این مقاله اشاره شد که مفهوم پلتفرم چگونه از حضور توسعه دهندگان و کاربران متاثر می شود و حالا که برخی از توسعه دهندگان قصد ترک آن را دارند فکر می کنید ما چه نقشی در جلوگیری از خروج آنان خواهیم داشت؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mrmas
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

بهتره اسم ویندوز فون دیگه نیارید چون بحث ویندوز موبایل هست . توسعه دهنده میتونه آپ یونیورسال بسازه که بیش از نیم میلیارد از ویندوز ۱۰ استفاده میکنن و امار کمی هم نیستش و ۲۲ درصد رو به خودش اختصاص داده . پس این که بگیم ویندوز کاربر انچنانی نداره کاملا اشتباه است . چه دلیلی داره که توسعه دهنده فقط برای ویندوز موبایل برنامه بنویسه ؟ خب بیاد یونیورسالش کنه که افراد بیشتری ازش استفاده کنن

  Saber
  پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

  سهم ویندوز ۱۰ الان حدود ۳۰۰میلیون هست که با توجه به کاهش شدید رشدش، بین یک تا دو سال دیگه حداقل زمانی هست که سهمش حدودا به نیم میلیارد برسه
  حداکثر شاید ۱۰ تا ۲۰ میلیون از این ۳۰۰ میلیون نفر دستگاه ویندوزی لمسی دارن که نیاز به اپ های لمسی (یونیورسال) دارن
  توسعه دهنده براش سودی نداره برای این مقدار بسیار کم برنامه توسعه بده
  پس شما فکر نکنین چون ۳۰۰میلیون کاربر ویندوز وجود داره همشون به اپهای یونیورسال نیاز دارن
  کاربرهای پی سی برنامه های دکستاپ در اختیارشون هست که ده ها برابر عملکرد بهتری رو نسبت به اپ ها ی یونیورسال دارن و هیچ اهمیتی براشون نداره که فلان شرکت برنامش رو تو استور به صورت یونیورسال قرار بده یا نه چون نمونه ی دکستاپی بهترش وجود داره (شما تا حالا چندبار با پی سیتون از استور اپ دانلود کردید؟ اصلا برنامه های یونیورسال پیشفرض که رو ویندوز ۱۰ هست رو چقدر استفاده میکنید؟)

   فرهاو
   پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

   یونیورسال به معنی اینکه مورد استفاده فقط برای دستگاههای لمسی نیست….

بنجامین اسپوزیتو
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

در حال حاضر فایده نداره ویندوز دست بگیریم . اون علاقه ای که بهش داشتم و خاص بودنش هم تموم شد برای من . سه ساله دارم . الان با یه اندروید سر کنیم بهتره ، تا ویندوز از اینی که هست بهتر بشه خیلی بهتر منظورم هست :دی

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

بلاخره نفهمیدیم سهم ویندوزموبایل و فون زیر یک درصد یا بالای ۲ درصد!!! سایت
Netmarketshare تقریبا زده ۲.۵ درصد!!! بلاخره کدوم رو قبول کنیم؟؟

  xbox one s
  پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

  سهم آخرین فصل فروش زیر یک درصده ولی سهم کلیش حدود ۲.۵ درصده.

ناصر
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

چی میشد ماکرو یه دوتا قابلیتا مهم وین ۱۰ رو به عنوان آپدیت دوم ۸.۱ میداد برا گوشیا قدیمی یا حتی جدید تا فرایند این کامل شدن ویتدوز ۱۰ تموم بشه . احتمالا در صد فروششم خیلی بهتر میشد 🙂

xbox one s
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

مایکروسافت مستیقیما حدود ۱۵ میلیارد دلار روی ویندوز موبایل ضرر داده.
سالی یک میلیارد دلار کمک بلاعوض به نوکیا، پول دادن به بعضی توسعه دهنده ها، دریافت هزینه کم در فروش نرم افزار های استور که هینه های سرور رو برنمیگردوند، بطور منوط ضرر ۲۳ دلاری روی هر گوشی برای رقابتی شدن قیمت، تبلیغات مجانی برای گوشی های ویندوزی سایر شرکنها.

xbox one s
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

اندروید اونطور که مشخص شد در دادگاه اوراکل، تابحال ۲۲ میلیارد دلار درامد داده و اپل هم بیشتر از ۹۰ درصد سود اسمارتفون هارو در دست داره که صدها میلیارد دلار میشه.(۷۰ در صد کل درامد اپل).

j
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

اینکه بگیم استور ویندوز موبایل کمبود نرم افزار داره منطقی نیست چون اکثر نرم افزارهای کاربردی رو داره گرچه نیاز به توسعه هم هست اما اگه مایکروسافت نتونه در درجه اول لودینگهای بی مورد و عدم هماهنگی بین قسمتهای سیستم عامل رو برطرف نکنه قطعا در رد استون دو هم توفیقی نخواهد داشت واز طرفی هزینه درسرفیس جز ضرر پیامدی نخواهد داشت

sayan
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

مژده مژده ویندوز موبایل زنده است و تا حداقل پنج سال هم زنده خواهد ماند .
نکته مهم یا دیدگاهی مهم یا نگاه دیگر یا کاربران متفاوت یا عدم شناخت کاربران مویایل و هزاران نظر دیگر . . . . .
آیا تا بحال در اطراف خود توجه و از دید متفاوت به کاربران موبایل نگریسته اید که چرا فلان سیستم عامل بیشتر هست .
اولا” بیش از ۶۰ درصد یا شاید بیشتر کاربران از گوشی های خود فقط برای استفاده تماس و پیام ها و نصف این مقدار از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و بقیه آپ های سیستم عامل بدون استفاده هست و اکثرا کاربران فقط بخاطر مارک یا همان برند گوشی رو انتخاب می کنند نه بخاطر سیستم عاملش و نوکیا رو بخاطر برندش انتخاب کرده بودند و هنوز کاربرانی که منتظر گوشی هوشمند جدید نوکیا هستند فراون هست سامسونگ با توجه به تولید انواع مختلف محصولاتش در گوشی پیشتاز هست نه بخاطر سیستم عاملش و این یک حقیقت است اگر دور برتون از دید متفاوت به کاربران گوشیها نگاه کنید صدها دلیل دیگر خواهید یافت که به انتخاب سیستم عامل نیست که کاربران گوشیهایشان رو انتخاب می کنند .
علت افت سیستم عامل ویندوز و برند نوکیا بخاطر تفاوت قیمت بالای آن در گذشته و همچنین استفاده از برنامه ها فقط از طریق استور می باشد در صورتی که برنامنه های سیستم عامل اندروید به فور و با استفاده از انتقال و کپی از گوشی به گوشی دیگر و دانلود خود برنامه ها و هم چنین راحتی نصب برنامه ها برای فروشندگان موبایل امتیاز پیشتازی اندروید رو راحتر و رانتر کرده و تنوع برندهای اندروید از یکطرف با تبلیغات آنچنانی کسب و کار رو برای اندروید سریعتر کرده و سیستم عامل ویندوز همچنان با افزایش رقیب خود رو به کاهش بوده است .
آیا تابحال به کاربران ویندوز توجه ویژه کرده اید که کاربرانشان در چه سطحی از اطلاعات و چه استفاده هایی از گوشیشان می برند .
آیا تا بحال ( البته توهین به کاربران اندروید نیست ) فکر کرده اید که اکثر کاربران اندروید کاربران ساده و آنهایی هستند که به ظاهر گوشی و هم چنین فقط به برند گوشی توجه دارند و بیشتر آنها از نظر سواد کامپیوتری و کار با گوشی در سطح بسیار پایینی قرار دارند اگر یک نظر سنجی دقیقی از این اطلاعات تهیه شود بی شک کاربران ویندوز و اندروید در یک سطح به یک اندازه خواهند بود . برند آیفون نیز فقط بخاطر نام و قیمت نجومی که دست هر کاربری نیست مورد توجه قرار گرفته است .
توجه به یک مسئله از دیدگاه های مختلف قضیه رو روشنتر می کند .
حال کی و چه وقت سیستم عامل ویندوز کاربران بیشتری خواهد داشت ؟ پاسخ خیلی راحت و ساده است زمانی که اینترنت رایگان یا باقیمت خیلی ارزان و با سرعت عالی در دسترس کاربران قرار گیرد میل به استفاده از این سیستم عامل بیشتر خواهد شد و هم چنین به آگاهی کاربران نیز بستگی دارد .
شما تابحال دیده اید یا شنیده اید که فروشندگان اندروید از ویندوز خوششان بیاد اکثر آنها سیستم عامل ویندوز رو پیچیده و کار با آن رو سخت تلقی می کنند .

Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

جدای از بحث و جدل های معمول بر سر قابلیت ها و محدودیت های ویندوز موبایل و آرزو های بر باد رفته میلیون ها طرفدار ،
خداوکیلی مایکروسافت با این همه پول و ثروت چرا یه تکونی به بخش موبایلش نمیده ؟ آخه دردت چیه ؟
پول نداری که داری . تکنولوژی نداری که داری . کمپانی های شاخ در عرصه های مختلف رو یک به یک خریدی .
دردت چیه چرا لوس بازی در میاری ؟

  پدرام
  پاسخ دهید سه شنبه 22 شهریور 1395

  دردش اینه که اپل هم یه شرکت آمریکاییه و مایکی نمیتونه کاری کنه که سود این کمپانی در گوشیها کمتر بشه! همونطور که اپل نمیاد مثلا در بخش کنسول گیم کاری کنه سود مایکروسافت از بین بره.بر عکسش رقابت بویینگ و ایرباس رو میبینیم که هر کاری میکنند تا بازار رو دست خودشون بگیرند.

   Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
   پاسخ دهید چهارشنبه 23 شهریور 1395

   واقعآ فکر میکنی تو فضای ایالات متحده
   سرزمین رویاها
   سرزمین آزادی
   اقتصاد سرمایه داری
   صنعت رقابتی
   ثانیه های ارزشمند
   وَ وَ وَ
   اینطور باشه ؟
   من اینطور فکر نمیکنم .
   مایکروسافت با کسی شوخی تعارف نداره . ترسی نداره .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,