large_microsoft-research-project-florence-talking-plant-3

ارتباط با محیط زیست همیشه برای زیست شناسان بسیار قابل توجه بوده است. وقتی گیاهی احساس خطر میکند از خود یک ماده شیمیایی آلی فرار تولید می کند که به گیاهان دیگر خبر از اتفاقی قریب الوقوع را می دهد. در پاسخ به این رفتار، گیاهان دیگر ماده شیمیایی مشابه را منتشر می کنند تا حیوانات را از خود دور سازند و باعث جذب حشرات شوند. همچنین بخشی از گیاه ممکن است آسیب دیده باشد اما قسمت های دیگر همان گیاه با انجام اعمالی از خود دفاع کرده و خطر را دور میسازند و به رشد خود ادامه می دهد. برای همین هِلِن استینر به این رفتار های طبیعی علاقه نشان داده و در قسمت تحقیقات مایکروسافت در پی یافتن راهی برای ارتباط و فهمیدن معنای این رفتار ها است. با ویفنون همراه باشید.

 خانم استینر یک محقق فوق دکتری است که بیشتر وقت خود را در مقر مایکروسافت درباره تعامل با گیاهان صرف می کند. پروژه فلورنس باعث شد تا از یک برنامه عادی ارتباط تکنولوژی و طبیعت به یک پروژه جدی تبدیل شود.

-microsoft-teaches-plants-to-talk-with-project-florence

آستا روزوی از تیم تحقیقاتی مایکروسافت گفت که این پروژه از ایده اینترنت اشیا گرفته شده است. به جای اینکه تکنولوژی ها با هم تعامل داشته باشند تیم محقق به چیزی فراتر از آن اندیشیدند.

ما به دنبال ایده ای حول اینترنت اشیا بودیم که به یک موضوع داغ تبدیل شد در این حال همه چیز به هم متصب است و ما خواستار این بودیم که آینده ای تازه را رغم بزنیم که از اینکه اشیای منزل شما مانند یخچال شما با ساعت شما ارتباط داشته باشد فراتر رفت. ما می خواستیم تا روشی را ابداع کنیم که به طور کامل فرق داشته باشد.

گیاهی در یک ظرف خالی نگه داری می شود که محیط، آن را تحت نظر دارد. کلمات از طریق کامپیوتر به ظرف فرستاده می شوند و تبدیل به بسته های شیمیایی می شوند و توسط پالس های نوری دارای فرنکانس های متعدد به گیاه منتقل می شوند. گیاه مذکور سپس از طریق کامپیوتر پاسخ میدهد. پاسخ گیاه از طریق پیام های توییتر و یا از طریق یک پیام مشابه که بهترین پاسخ احساسی را رغم میزند مشخص می شوند. برای مثال با ارسال پیام آرامش بخش به گیاه که به صورت نور های قرمز با فاصله زمانی زیاد و چشمک زن می باشد گیاه را به گل دادن تشویق می کنیم که یک پاسخ طبیعی است.

حالا آنچه که به عنوان یک ایده ی ساده عنوان شده در مرحله جدی تری به سر می برد. مایکروسافت به پروژه فلورنس علاقه نشان داده است و گروه های پرورش گیاه و مهندسانی که علاقه به گسترش آن دارند نیز هدایت آن را بر عهده دارند.

خانم روزوی می گوید:

مهندسان، زیست شناسان و توسعه دهندگان با هم همکاری می کنند. این نوع همکاری بین علوم مختلف باعث ایجاد تکنولوژی نوین می شود.

همانطور که مایکروسافت در این پروژه بیشتر تحقیق و بررسی انجام می دهد، هر روز شاهد پروژه ای بزرگتر از گذشته هستیم. در تابستان پیش رو مزرعه های آکواپونیک و هیدروپونیک راه اندازی خواهد شد. هلن استینر، فردی که رویای این کار را در سر داشت، با مایکروسافت بیشتر همکاری خواهد کرد و به درک بیشتر خصوصیات الکتریکی و شیمیایی گیاهان به دانشمندان و توسعه دهندگان کمک خواهد کرد.

او در این زمینه گفت:

به جای اینکه تکنولوژی را در همه جا جای دهیم و استفاده کنیم می توان به فکر این افتاد تا محیط زیست را به دنیایی تکنولوژیکی بیاوریم.

تصور اینکه گیاهان در توییتر با ما در ازتباط باشند دور از انتظار بوده اما تمایلات و احساسی که دارند باید قابل توجه باشد. پروژه فلورنس در بهتر کردن روش های پرورش گیاه و کشاورزی در آینده کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
CLONER
پاسخ دهید چهارشنبه 11 خرداد 1395

یه خبر جالب
آقای Gabriel Aul از سِمت خودش کناره گیری کرد و جاشو به خانوم Dona Sarkar داد.
لطفا پوشش بدین 😀

هادی
پاسخ دهید چهارشنبه 11 خرداد 1395

سلام Microsoft photo آپدیت شد منم تلنگر زدم خبری از اطلاع رسانیش نیست ، یه ویژگی اضافه شده

Mostafa2R
پاسخ دهید پنجشنبه 12 خرداد 1395

مایکروسافت عجب کارهای می کنه
دمشون گرم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,