بعضی از هواداران مایکروسافت، طرح‌هایی را برای ویندوز اختراع می‌کنند و ظاهر و قابلیت‌های این سیستم عامل را در قالبی دیگر در می‌آورند و این بار نوبت ویندوز XP است. بیش از 4 سال است که مایکروسافت به طور رسمی به پشتیبانی از این نسخه‌ی ویندوز پایان داده است. با این که مایکروسافت دیگر هیچگونه به‌روزرسانی برای این سیستم عامل منتشر نمی‌کند و از کاربران آن درخواست کرده است که نسخه سیستم عاملشان را به ویندوز 10 ارتقا دهند، هنوز در بین بسیاری از کاربران سیستم عاملی پر طرفدار است.

شخصی در یوتیوب طرحی جدید با نام “طرح ویندوز XP ویرایش 2018” (Windows XP 2018 Edition Concept) درست کرده است که این پلتفرم 17 ساله را با ظاهری کاملاً متفاوت و مدرن به نمایش می‌گذارد. این ویندوز XP جدید از منوی استارتی که در ویندوز 10 است استفاده می‌کند ولی بقیه اجزا ظاهر و حسی مشابه به همان سیستم عامل قدیمی دارند.

این طرح ویندوز XP دارای عناصر ظاهری مدرن و زیبا است و Taskbar نیز مجدداً طراحی شده است. با وجود این تغییرات، این طرح دقیقاً شبیه به ویندوز XP است و بسیار زیبا است.

همان طور که در تصاویر می‌توانید ببینید، در این طرح ویندوز XP قابلیت Timeline ویندوز 10 نیز وجود دارد و Taskbar، منوی استارت و منوی Login رنگ همان ویندوز XP قدیمی را به خود دارند.

ویندوز XP هنوز در میان کاربران ویندوز پرطرفدار است و در واقع در همین چند ماه گذشته، سهم بازار ویندوز XP افزایش داشته است و با این که در حال نزدیک شدن به مرگ کامل این سیستم عامل هستیم، هنوز کاربرانی هستند که از این پلتفرم قدیمی استفاده می‌‎کنند.

مایکروسافت ویندوز XP را در تاریخ 25 اکتبر سال 2001 میلادی منتشر کرد و به یکی از موفقیت آمیزترین نسخه‌های ویندوز در تاریخ این سیستم عامل تبدیل شد با این که 17 سال از انتشار آن می‌گذرد، هنوز کاربران بساری از آن استفاده می‌کنند.

ویندوز XP از این نظر مهم بود که تحولی در کارایی ویندوز ایجاد کرد. ارکان ظاهری ویندوز 10 و ویندوز 7 بر اساس ویندوز XP ساخته شده است. رابط تعاملی در این سیستم عامل دلیل اصلی موفقیت‌اش بود، ولی روش بازاریابی که مایکروسافت برای این نسخه از ویندوز اتخاذ کرد نیز کمک به رشد ویندوز XP کرد، چرا که همه را از قابلیت‌هایش آگاه کرد.

از روزی که مایکروسافت انتشار به روزرسانی‌های ویندوز XP را متوقف کرد 4 سال می‌گذرد ولی هنوز کاربرانی هستند که قصد ندارند که این سیستم عامل را کنار بگذارند. ولی احتمال این وجود دارد که به زودی سهم بازارش کاهش یابد، به این دلیل که در حال حاضر در وضعیت آسیب پذیری است. منظورمان از آسیب پذیر بودن، این است که در مقابل تهدیدات و ویروس‌ها نمی‌تواند به درستی از خود دفاع بکند به این دلیل که دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی برای ویندوز XP منتشر نمی‌شود.

محبوبیت این سیستم عامل نیز مثل این که بر همگی تاثیر می‌گذارد، چرا که بسیاری از دولت‌ها و دستگاه‌های اداری همچنان از ویندوز XP در کامپیوترهایشان استفاده می‌کنند.

منبع :

Windows Latest

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حیان
پاسخ دهید چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397

حداقل یه سال وقت تلف کرده سرش 😂👌

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,