صفحه مرگ را همه دوست داران کامپیوتر می‌شناسند. صفحه‌ای با رنگ آبی که نشان از یک اتفاق ناخوشایند در سیستم عامل ویندوز دارد و سیستم عامل توانایی حل مشکل را ندارد و تنها چاره آن راه‌اندازی دوباره سیستم است. این صفحه هنوز هم در ویندوزهای جدیدتر وجود دارد ولی با ظاهری کمی متفاوت‌تر.

صفحه آبی مرگ یکی از آشناترین خطاهای سیستم عامل ویندوز است و هنوز هم در آن وجود دارد و در زبان انگلیسی با نام های مختلفی از جمله Blue Screen of Death وBSoD شناخته می‌شود. زمانی این خطا ظاهر می‌شود که دیگر راه‌حلی برای اجرای بدون اشکال سیستم وجود ندارد و کاربر مجبور به راه‌اندازی دوباره آن می‌شود.

اخیراً مایکروسافت سیستم طراحی فلوئنت را وارد بسیاری از بخش های ویندوز 10 کرده و در هر به روز رسانی آن را گسترش می دهد. حالا یک طرح مفهومی برای آوردن این طراحی جدید به این بخش از سیستم عامل منتشر شده است.

یک طراح به نام Christopher Fernandes مدلی مفهومی از صفحه آبی مرگ را با طراحی فلوئنت منتشر کرده است. او این طراحی را در افتر افکت انجام داده است و به جای استفاده از یک صفحه ایستا، یک انیمیشن کوتاه درست کرده است.

مایکروسافت هم‌اکنون مشغول کار روی این زبان طراحی است تا بتواند افکت‌ها و انیمیشن‌های جدیدتری را به ویندوز 10 اضافه کند. انتظار می‌رود زبان طراحی فلوئنت به‌صورت گسترده‌تری در رداستون 4 استفاده شود.

کاربران اینسایدر هم در بیلدهای آینده تغییرات بیشتری را در مورد طراحی فلوئنت مشاهده خواهند کرد.

منبع :

WINDOWSLATEST

18 پست
ستار صوفی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
آریا
پاسخ دهید چهارشنبه 22 آذر 1396

چه باکلاس

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,