blade-cortana_new-1024x575__1_.0.0

هر چند کرتانای اکس باکس وان رسما از سال آینده فعال خواهد شد، اما آزمایش کنندگان داشبورد آزمایشی اکس باکس توانسته اند که دسترسی پیش از موعدی به این دستیار صوتی محبوب داشته باشند. هر چند در دسترس قرار گرفتن کرتانا برای آزمایش کنندگان نیز به صورت رسمی اعلام نشده است و آزمایش کنندگان با استفاده از یک ترفند ساده، کرتانا را بر روی اکس باکس وان خود اجرا کنند.

برای فعال کردن کرتانا در اکس باکس وان، کافیست به تب Settings بروید و سپس دکمه ی سمت بالا را چندین بار فشار دهید. حال کافیست دکمه ی A را بر روی کنترلر خود چندین بار فشار دهید. با این کار کرتانا اجرا می شود و به سرعت به کنار صفحه ی شما بیاید. از آن جایی که اکس باکس پیش نمایش ویندوز ۱۰ را اجرا می کند، می توان مشاهده کرد که تجربه ی کرتانا در اکس باکس، کاملا با کرتانا در ویندوز ۱۰ یکسان است و به راحتی می توانید آن را بشناسید. اگر متوجه نحوه ی فعال شدن آن نشدید، این ویدیو را ببینید:

دانلود ویدیو

کرتانا در بالای صفحه، سمت چپ قرار می گیرد و شما می توانید با گفتن “هی کرتانا” آن را فعال کنید. مایکروسافت قصد دارد تا از قابلیت هایی همچون دعوت کردن دوستان به پارتی (پارتی های بازی) از طریق کرتانا، پشتیبانی کند، اما در حال حاضر عملکرد آن با دیگر دستگاه های ویندوزی یکسان است. از آن جایی که هنوز تجربه کرتانای اکس باکس وان با ویندوز ۱۰ یکسان است، شما می توانید به قرار ملاقات های تقویم خود، خبر ها، آمار بورس، اطلاعات و هر چیز دیگری که به وسیله ی کرتانا آن ها را پیگیری می کنید را داشته باشید.

بار دیگر یادآوری می کنیم که باید این کار را در داشبورد پیش نمایش اکس باکس وان که در اختیار آزمایش کنندگان است انجام دهید و همچنین به یک کینکت که نقش میکروفون را ایفا می کند، نیاز خواهید داشت. نسخه ی نهایی داشبورد جدید اکس باکس وان که در واقع ویندوز ۱۰ را اجرا می کند، اوایل سال آینده ی میلادی (حدود ۴ ماه دیگر) در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین کرتانای نسخه ی پیش نمایش نیز رسما قبل از پایان سال میلادی در دسترس خواهد بود.

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، کرتانای اکس باکس وان از فرمان “هی کرتانا” نیز پشتیبانی می کند. حال خیلی جالب خواهد بود اگر شما دارای یک گوشی ویندوز فونی و ویندوز ۱۰ رایانه نیز باشید، و بخواهید با کرتانای یکی از آن ها کار کنید. کافیست یک بار بگویید هی کرتانا تا کرتانای هر سه دستگاه فعال شود:)) آیا حضور کرتانا در دستگاه های بیش تر، از این درسر ها خواهد داشت؟

منبع :

THE VERGE | WINDOWS CENTRAL

982 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
محمد
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

عالی ولی من xbox ندارم!

امیرمحمد
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

خدایی خبری از بیلد جدید نیست؟

Abo
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

چرا خبر آخر رو حذف کردین؟

Esmaeil1990
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

لطفا از خبرها و مطالبی که میزارید روی سایت مطمئن باشید ، نه اینکه بعد از دو دیقه پاک میکنید
آدم میاد نظرشو بگه میبینه پست دیگه بالا نمیاد.
ببخشید انتقاد میکنم ولی مدیریت سایت یکم ضعیفه

    Abo
    💔 2 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

    یکم ضعیفه؟!

    D:

سالار
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

این عالیه
فقط چیزی که نیازه همگام سازی و کاربردی تر بودن کرتانا در این سبک دستگاه هاست
به نظر من کرتانای مایکروسافت بند باید در زمینه ورزش و تناسب اندام بهتر باشه و کرتانای ایکس باکس در زمینه گیم

Abo
💔 4 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

فک کنم تعصب تو سایت خودمون و‌نسبت ب ویندوزفون
انقد زیاد شده که چشامون نسبت ب واقعییات جاری دنیای
موبایل بسته شده.
فقط طرفداری میکنیم و سفسطه واسه اینکه ما اینم شما اونید.
خدایا بهمون کمی آزاد اندیشی بده

ashi
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

سلام درود برهمه مخصوصا مسئولین سایت
از اونجایی که قسمت پرسش و پاسخ همچنان واسه موبایل کار نمیکنه اینجا مشکلم رو میگم
من تمام برنامه هام رو به مموری کاردم منتقل کردم و بعد رام گوشیم رو از ایران به ایتالیا عوض کردم الان که دوباره مموری رو گذاشتم برنامه ها رو نمیخونه و نشون نمیده راه حلی داره یا باید دوباره دان کنم؟

amirdante
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴

خخخ یه باگ جلب که ۵ ماهه استفاده میکنم زمانی گوشیتونو آنلاک میکنید بازی یا بر نامه ای که مد نظرتونه ولی سخت افزارتون ضعیفه رو میتونید با آییانگ نصی کنید من قبلا هی کرتانارو نصز کردم کار کرد اما گوشیم به شدت آسیب دید و بدبختانه ۴۰ تومن خرجش شد راستی با همین روش مدرن کمبت ۵ رو رو لومیا ۵۲۰ نصب کردم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,