کرتانا از زمان معرفی در ویندوزفون 8.1 تاکنون مدام هوشمندتر شده و راه خود را به دستگاه های بیشتری پیدا کرده است. این دستیار صوتی اکنون روی گوشی های هوشمند، کامپیوترها، اکس باکس و بلندگوهای هوشمند در دسترس است. کرتانا برای مایکروسافت اهمیت زیادی دارد چرا که از یکسو به تقویت هوش مصنوعی این شرکت کمک می‌کند و از سوی دیگر موتور جستجوی بینگ را قدرتمندتر می‌سازد. مایکروسافت اکنون قابلیت جدیدی به کرتانا اضافه کرده که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.در هفته های پیش رو کرتانا قابلیت جدیدی را برای تمامی کاربران ارایه خواهد کرد. برخی از کاربران ویندوز 10 امروز گزارش داده اند که قابلیت کنترل خانه هوشمند که Connected Home نام گرفته در منوی تنظیمات کرتانا دردسترس قرار گرفته است، این قابلیت امکان کنترل وسایل هوشمند منزل را ممکن می‌سازد.

کرتانا پیشتر امکان کنترل وسایل هوشمند منزل را از طریق اپلیکیشن های شخص ثالث و فرامین صوتی دارا بود، اما قابلیت Connected Home به‌صورت پیش فرض در سیستم کار شده و باعث می‌شود تا این دستیار صوتی به‌صورت بومی امکان کنترل خانه هوشمند شما را بدون نیاز به هیچ اپلیکیشن اضافی داشته باشد.قابلیت Connected Home کرتانا با بیشتر پلتفرم های خانه های هوشمند سازگار است، در حال حاضر کرتانا از Nest, Philips Hue, Inteon, و Wink پشتیبانی می‌کند اما مایکروسافت در ادامه پلتفرم های بیشتری را به این لیست اضافه خواهد کرد.

در حال حاضر پس از تنظیم این پلتفرم ها و اتصال دستگاه های هوشمند به کرتانا، شما قادر به کنترل آنها از طریق فرامین صوتی خود در ویندوز 10، اندروید و ios خواهید بود. برای مثال با گفتن جمله Hey Cortana, set the thermostat to 2degreesss ترموستات هوشمند منزل شما دمای منزل را تغییر خواهد داد.در ادامه باید اشاره کنیم که قابلیت Connected Home یکی از ویژگی هایی است که در بلندگوی هوشمند Invoke که در تاریخ 22 اکتبر یعنی حدودا دو هفته دیگر عرضه خواهد شد، در دسترس خواهد بود. باید اشاره کنیم که این قابلیت در حال حاضر برای تمامی کاربران ویندوز 10 عرضه نشده و تنها بخشی از کاربران به‌صورت آزمایشی این قابلیت را دریافت کرده اند، که البته در هفته های آتی برای تمامی کاربران در دسترس خواهد بود.

 

منبع :

MSPU

1070 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,